حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و جنگ ۱۸ ساله آمریکا با طالبان در افغانستان

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

♦️حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و جنگ ۱۸ ساله آمریکا با طالبان در افغانستان با اینکه القاعده در سالهای اخیر به شدت تضعیف شده اما طالبان هنوز با ترور و حملات سعی در ایجاد ناامنی دارد.

جروزالم پست

در گزارشی نوشته است: گروه طالبان در آستانه سالگرد حملات تروریستی یازده سپتامبر ۲۰۰۱، با انتشار ویدیویی سعی کرد این حملات را توجیه کند. آن حملات کار گروه القاعده بود. طالبان که سالها در افغانستان به اعضا و رهبران القاعده پناه داد، در ویدیوی خود گفت حملات نتیجه «اقدامات ما نبود.» در زمان وقوع حملات یازده سپتامبر، ملا عمر، رهبر طالبان بود. در حملات یازده سپتامبر، بیش از ۳۰۰۰ شهروند آمریکایی جان خود را از دست دادند. اعضای القاعده چهار هواپیمای غیرنظامی را در آمریکا ربودند و دو فروند از هواپیماها را به برج های دوقلوی نیویورک و یکی از آنها را به ساختمان پنتاگون در حومه واشنگتن کوبیدند، و دیگری پیش از آنکه به هدف هواپیماربایان برخورد کند، با تلاش مسافران، در یک محوطه در ایالت پنسلوانیا سقوط کرد.

ایالات متحده پس از حملات القاعده به نیویورک و واشنگتن، نیروهای نظامی خود را به افغانستان که آن زمان طالبان بر آن حکومت می کرد، اعزام کرد و در مدتی کوتاه با پشتیبانی نیروهای افغان، طالبان را سرنگون کرد اما این جنگ هنوز پایان نیافته است. در آن زمان طالبان میزبان القاعده و رهبر آن اسامه بن لادن بود. با اینکه القاعده در سالهای اخیر به شدت تضعیف شده اما طالبان هنوز با ترور و حملات سعی در ایجاد ناامنی دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرمانده سنتکام از احتمال تشدید حملات به طالبان خبر داد♦️فرمانده سنتکام از احتمال تشدید حملات به طالبان خبر داد ⚡️در حالیکه پرزیدنت ترامپ از منتفی شدن گفت و گوهای صلح با طالبان خبر داد، فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه از احتمال تشدید عملیات نظامی آمریکا در افغانستان خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقام‌های آمریکا نگران نبرد ناهماهنگ بخش خصوصی علیه شیوع حملات سایبری در جهان هستندمقام‌های آمریکا نگران نبرد ناهماهنگ بخش خصوصی علیه شیوع حملات سایبری در جهان هستند وکیل ارشد «سازمان امنیت ملی» آمریکا هفته پیش در کنفرانسی هشدار داد: «فکر می کنم همه ما می دانیم که در میانه شیوع حملات سایبری در جهان هستیم.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اپل از آیفون ۱۱ رونمایی کرد«آیفون‌های جدید پر از قابلیت‌های کاربردی تازه هستند و طراحی نوین آنها باورنکردنی است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد عبدالله از برخورد نیروهای امنیتی افغان با طرفداران مسعودانتقاد عبدالله از برخورد نیروهای امنیتی افغان با طرفداران مسعود پولیس کابل دها تن را به اتهام برهم زدن نظم عامه بازداشت کرد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اشرف غنی: صلح با طالبان بدون آتش‌بس غیرممکن استعبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان در واکنش به توقف گفتگوها با طالبان گفته است که فرصت برای برقراری صلح در کشورش از دست رفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ظریف: شعار نتانیاهو 'جنگ تا آخرین سرباز آمریکایی' استظریف، خطاب به ترامپ: آیا می‌دانستی که نتانیاهو ابزاری برای کشاندن آمریکا به باتلاق افغانستان بوده است؟ همان باتلاقی که خودت هم می‌دانی، نمی‌توانی از آن خارج شوی؟ شعار نتانیاهو از سال ۱۹۸۶ این بوده که تا آخرین سرباز آمریکایی خواهیم جنگید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »