افغانستان, جنگ در افغانستان

حملات تازه طالبان در شمال افغانستان دست کم ۲۶ کشته برجای گذاشت

حملات تازه طالبان در شمال افغانستان دست کم ۲۶ کشته برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽

01/01/2020 03:25:00 ب.ظ

حملات تازه طالبان در شمال افغانستان دست کم ۲۶ کشته برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان اعلام کرده است که حمله به پاسگاه امنیتی پلیس در ولایت بلخ توسط برخی عناصر نفوذی صورت گرفته است.

با آنکه طالبان غالبا در برعهده گرفتن مسئولیت حملات اندکی غلو می‌کند اما بارها دیده شده که اعضای این گروه شورشی برای آنکه اهداف خود را ساده‌تر مورد حمله قرار دهند یونیفرم‌های ماموران امنیتی را به تن کرده و به برخی مراکز دولتی و نظامی نفوذ می‌‌کنند.طالبان همچنین در سومین حمله سه شنبه شب خود به مناطق شمالی افغانستان پاسگاه نیروهای امنیتی در ولایت تخار را هدف قرار دادند. محمد جواد هجری، سخنگوی والی تخار با تایید وقوع این حمله اعلام کرده است که در جریان تبادل آتش میان دو طرف هفت نیروی امنیتی و یازده تن از نیروهای طالبان کشته شدند.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیم

هدف قرار دادن یک مجتمع نیروهای شبه نظامی هوادار دولت در ولایت جوزجان بخشی دیگر از حملات تازه طالبان را تشکیل داد که در جریان آن دست کم ۱۴ نیروی امنیتی افغانستان جان خود را از دست داده‌اند.دست‌کم ۱۴ کشته در پی حمله طالبان در ولایت جوزجانگفته می‌شود که مجتمع نظامی مشابهی نیز روز یکشنبه در ولایت تخار هدف حمله نیروهای طالبان قرار گرفت که به کشته شدن دست کم ۱۷ شبه نظامی وابسته به دولت منجر شد. به این مجموعه همچنین باید حمله روز جمعه به پاسگاهی در ولایت هلمند را نیز اضافه کرد که سبب جان باختن دست کم ۱۰ سرباز دولتی شد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

در حملات طالبان در شمال افغانستان ۲۷ عضو نیروهای امنیتی کشته شدندحملات طالبان به نیروهای دولتی در روزهای اخیر تلفات سنگینی به بار آورده است. منابع محلی در ولایت‌های شمالی افغانستان تایید کرده‌اند که در حمله طالبان به نیروهای امنیتی افغان در ولایت تخار هفت سرباز، در ولایت قندوز ۱۲ سرباز و در مسیر بلخ-جوزجان هشت سرباز امنیتی کشته شدند. alireza_ghasedi آمریکا با اون همه ادعا واس چی با طالبان ک یک گروهگ تروریست و متحجر اسلامیه مذاکره کرده و پیمان بسته/:

سفر ظریف به روسیه و چین در پایان ضرب‌الاجل گام پنجم: برجام در آستانه فروپاشی استمحمدجواد_ظریف چند روز مانده پایان ضرب‌الاجل گام پنجم کاهش تعهدات، به مسکو و پکن سفر کرد و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در دیدار با اوگفت که در صورت عدم بازگشت ایالات متحده به این توافق، برجام در خطر فروپاشی و توافقی است که دیگر وجود ندارد.

دست‌کم ۱۴ کشته در پی حمله طالبان در ولایت جوزجانبنا بر اعلام عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی جوزجان این حمله حدود ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد انجام شده است و هدف مهاجمان، پاسگاه نیروهای امنیتی در روستای حیدرآباد ولسوالی فیض‌آباد بوده است. ۵ نفر نیز در جریان این حمله زخمی و ۲ نفر ناپدید شدند.

رقم صادرات نفت در بودجه 99 غیرواقعی استآن‌طور که برآیند اظهارنظرهای کارشناسی نشان می‌دهد، هیچ‌کدام از آگاهان اقتصادی امکان صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت را، که درآمد 48 هزار میلیارد تومانی آن در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی شده، باور ندارند و می‌گویند این رقم در بهترین حالت 300 هزار بشکه در روز خواهد بود.

درپی ضربه به حزب‌الله عراق؛ ایران می‌گوید هرگز به آمریکایی‌ها در عراق حمله نکرده استدر پی حملات شدید هوایی آمریکا به پایگاه‌های شبه‌نظامیان نزدیک به ایران که چندین کشته از جمله در میان جمهوری اسلامی بدجوری خودشو خراب کرده کسکش ها ریدن به خودشون😂 راست میگە، ایران نبودە، آخوندها و جیرەبگیرهاشون بودند.

ظریف: اروپا تعهداتش را در مورد برجام انجام نداده است | DW | 30.12.2019وزیر خارجه ایران بار دیگر کشورهای اروپایی را به اجرای تعهدات خود در برجام فراخواند و به آنها هشدار داد که به فکر اقدامات تنبیهی علیه ایران نباشند. ظریف، روسیه و چین را متحدانی دانست که کنار ایران ایستاده‌اند. اتفاقا در این مورد شورای امنیت نمیتونه کاری کنه چون وت روسیه وچین قبول نمیشه و با رای گیری تحریم ها یرمیگردن وزیر خارجه «جمهوری اسلامی» گه خورد.