حملات اسلام‌ستیزانه در فرانسه 53 درصد افزایش یافت

10/11/1399 03:01 ب.ظ

حملات اسلام‌ستیزانه در فرانسه طی سال 2020 نسبت به سال قبل 53 درصد افزایش یافته است.

عبدالله ذکری، رئیس رصدخانه اسلام‌هراسی فرانسه وابسته به شورای مبارزه با اسلام‌هراسی (CFCM) طی بیانیه‌ای اعلام کرد: حملات اسلام‌ستیزانه در فرانسه طی سال 2020 نسبت به سال قبل 53 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه این حملات بیشتر در مناطق؛ رون-آلپ٬ پاجا و پاریس صورت گرفته است٬ اظهار داشت: در سال گذشته 235 حمله عليه مسلمانان صورت گرفت. این رقم در مقایسه با سال قبل که 154 حمله بوده 53 درصد افزایش یافته است.

ذکری همچنین تصریح کرد: حملات به مساجد در سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است. سال گذشته 70 نامه حاوی پیام‌های تهديدآمیز به مركز مبارزه با اسلام‌هراسی و يا خانه مسئولین این مرکز ارسال شده است. وی گسترش دروغ در مورد اسلام و مسلمانان در فضای مجازی و نشر ایمیل‌هایی که موجب نفرت علیه مسلمانان می‌شود را نگران کننده دانست.

وی با تاکید بر اینکه هیچ رابطه‌ای بین اسلام و تروریسم وجود ندارد، گفت: مسلمانانی كه در فرانسه زندگی می‌كنند باید بتوانند مانند شهروندان سایر ادیان٬ آیین‌های دینی خود را به جا آورند. پس از کشته شدن معلمی در اکتبر سال 2020، حملات اسلام‌ستیزانه در این کشور افزایش یافت و پیش نویس لایحه جنجالی موسوم به «مبارزه با جدایی‌طلبی» برای هدف قرار دادن مسلمانان و همچنین حملات علیه اسلام تهیه شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

طالبان و افزایش حملات در افغانستان؛ بایدن در توافقنامه صلح بازنگری خواهد کردبرخی خبرها از قصد رئیس جمهور آمریکا برای بررسی دوباره توافقنامه صلح میان واشنگتن و طالبان در فوریه سال گذشته که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ امضا شد حکایت دارد. حدودا یک سال پیش ترامپ چراغ سبز نشون طالبان داد که هرکاری میخواد در افغانستان بکن از نظر امریکا بلامانع است فقط کاری به نیروهای امریکایی نداشته باشد این بمب گذاری‌ها این کشتارها نشانه‌های همان چراغ سبز است

17 کشته در پی حملات هوایی آمریکا به گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریهمسئولان آمریکایی جمعه 26 فوریه 2021 در گفتگو با خبرگزاری رویترز از حملات هوایی ایالات متحده آمریکا

کشته شدن 100 شبه نظامی حوثی در حملات هوایی ائتلاف عربی در جبهه استان حجههانی الصفیان، خبرنگار العربیه و العربیه /الحدث در یمن سه شنبه 16 مارس گزارش داد که نیروی هوایی ائتلاف تروریست های عربی.. امیدوارم که در حملات بعدی تعداد بیشتری از مزدوران حوثی به هلاکت برسند. آمریکا محکوم نمیکنی گل

در واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرددر واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرد مذاکرات طالبان و دولت افغانستان که با تلاش دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا، و به میزبانی قطر آغاز شد تاکنون به نتیجه ملموسی دست نیافته است

ربیعی در واکنش به حملات اسرائیل: ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کندسخنگوی دولت ایران با بیان اینکه 'فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است'، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند. - خبرگزاری آناتولی

حملات اسلام‌ستیزانه در فرانسه طی سال 2020 نسبت به سال قبل 53 درصد افزایش یافته است.پاریس/ خبرگزاری آناتولی

عبدالله ذکری، رئیس رصدخانه اسلام‌هراسی فرانسه وابسته به شورای مبارزه با اسلام‌هراسی (CFCM) طی بیانیه‌ای اعلام کرد: حملات اسلام‌ستیزانه در فرانسه طی سال 2020 نسبت به سال قبل 53 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه این حملات بیشتر در مناطق؛ رون-آلپ٬ پاجا و پاریس صورت گرفته است٬ اظهار داشت: در سال گذشته 235 حمله عليه مسلمانان صورت گرفت. این رقم در مقایسه با سال قبل که 154 حمله بوده 53 درصد افزایش یافته است.

ذکری همچنین تصریح کرد: حملات به مساجد در سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است. سال گذشته 70 نامه حاوی پیام‌های تهديدآمیز به مركز مبارزه با اسلام‌هراسی و يا خانه مسئولین این مرکز ارسال شده است.

وی گسترش دروغ در مورد اسلام و مسلمانان در فضای مجازی و نشر ایمیل‌هایی که موجب نفرت علیه مسلمانان می‌شود را نگران کننده دانست.

وی با تاکید بر اینکه هیچ رابطه‌ای بین اسلام و تروریسم وجود ندارد، گفت: مسلمانانی كه در فرانسه زندگی می‌كنند باید بتوانند مانند شهروندان سایر ادیان٬ آیین‌های دینی خود را به جا آورند. پس از کشته شدن معلمی در اکتبر سال 2020، حملات اسلام‌ستیزانه در این کشور افزایش یافت و پیش نویس لایحه جنجالی موسوم به «مبارزه با جدایی‌طلبی» برای هدف قرار دادن مسلمانان و همچنین حملات علیه اسلام تهیه شد.

ذکری افزود: این لایحه مداخله در مساجد و انجمن‌های مسئول این مساجد و همچنین کنترل بودجه انجمن‌های مسلمانان و سازمانهای غیردولتی آنها را پیش بینی کرده است. به موازات این اتفاق، شورای اسلامی فرانسه نیز"منشور اصول اسلام"را با حمایت دولت تهیه كرد. در اساسنامه این منشور سازگاری اسلام با ارزشهای فرانسه، عدم استفاده از اسلام برای اهداف سیاسی، عدم دخالت کشورهای خارجی در زندگی دینی افراد و برابری جنسیتی ذکر شده است.

وی همچنین افزود: حدود 6 میلیون مسلمان در فرانسه زندگی می‌کنند که بیشتر آنان از آفریقای شمالی هستند. فرانسه در میان کشورهایی که بیشترین تعداد مسلمانان را در اروپا دارند، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.