حملات هوایی و زمینی پاکستان به مناطقی در افغانستان

27/01/1401 05:26 ب.ظ

طالبان از حملات زمینی و هوایی پاکستان به چندین منطقه مرزی افغانستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

طالبان از حملات زمینی و هوایی پاکستان به چندین منطقه مرزی افغانستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی مستغفر گربز، سخنگوی فرماندهی پلیس طالبان در ولایت خوست افغانستان در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که نیروهای مسلح پاکستان حملات هوایی و زمینی به ولایت‌های خوست و کنر انجام داده‌اند.

به گفته وی، نیروهای هوایی پاکستان در چهار روستا در شهر سپیره ولایت خوست حملات هوایی انجام داده‌اند.

گربز با بیان اینکه در این حملات غیرنظامیان نیز آسیب دیده‌اند اعلام کرد که این روستاها در نزدیکی مرز پاکستان قرار دارند. شاهدان عینی نیز ادعا کرده‌اند که تعداد کشته‌ها و مجروحان این حمله به بیش از 15 نفر می‌رسد.

نجیب‌الله حنیف، سخنگوی والی کنر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سربازان مرزی پاکستان حمله خمپاره‌ای به روستای گرنی در شهر شلتان کنر ترتیب داده‌اند. به گفته وی، هیئتی برای بررسی تلفات جانی به منطقه اعزام شده‌اند اما بر اساس اظهارات ساکنان منطقه، این حمله تلفات جانی نداشته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

واکنش کشورهای عربی به حملات اسرائیل به مسجدالاقصیکشورهای عربستان سعودی، یمن، امارات متحده عربی، عراق و لیبی حملات اسرائیل به فلسطینیان در مسجدالاقصی در قدس اشغالی را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

سوریه از حمله هوایی اسرائیل به اطراف دمشق خبر دادخبرگزاری دولتی سوریه، سانا، اعلام کرد که اسرائیل شامگاه پنج‌شنبه مواضع نیروهای این کشور در نزدیکی دمشق را هدف حملات هوایی خود قرار داده است.

مسکو: اگر حملات اوکراین به خاک روسیه ادامه یابد، کی‌یف را هدف قرار می‌دهیممسکو اعلام کرد که در صورت 'حملات تروریستی' و 'خرابکاری' اوکراین علیه روسیه، کی‌یف را هدف قرار خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی

جنگ اوکراین؛ روسیه: حملات موشکی به کی‌یف را تشدید خواهیم کردمسکو روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد حملات موشکی خود را به کی‌یف افزایش دهد. روسیه این تصمیم را پاسخی به حملات نیروهای نظامی اوکراین در داخل خاک خود عنوان کرده است. جسد ۹۰۰ غیرنظامی در نزدیکی کی‌یف پیدا شد جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: در یمن سالهاست که مردم از گرسنگی می.میرند😔 انصاف باشه یمن هم گرسنه بود

افزایش شمار مجروحان حملات اسرائیل به مسجدالاقصیشمار مجروحان فلسطینی در حملات نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی در قدس اشغالی به 152 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

فرمانده نیروی قدس سپاه حملات به اسرائیلی‌ها را «عملیات قهرمانه» خواندفرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران روز پنج‌شنبه ۲۵ فروردین گفت جمهوری اسلامی ایران از کسانی که علیه اسرائیل «مبارزه می‌کنند، پشتیبانی کرده» و این حمایت «همچنان ادامه دارد».... This man would be sweeping the streets of Tehran - If there was a legal government in Iran.

طالبان از حملات زمینی و هوایی پاکستان به چندین منطقه مرزی افغانستان خبر داد.کابل/ خبرگزاری آناتولی

مستغفر گربز، سخنگوی فرماندهی پلیس طالبان در ولایت خوست افغانستان در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که نیروهای مسلح پاکستان حملات هوایی و زمینی به ولایت‌های خوست و کنر انجام داده‌اند.

به گفته وی، نیروهای هوایی پاکستان در چهار روستا در شهر سپیره ولایت خوست حملات هوایی انجام داده‌اند.

گربز با بیان اینکه در این حملات غیرنظامیان نیز آسیب دیده‌اند اعلام کرد که این روستاها در نزدیکی مرز پاکستان قرار دارند.

شاهدان عینی نیز ادعا کرده‌اند که تعداد کشته‌ها و مجروحان این حمله به بیش از 15 نفر می‌رسد.

نجیب‌الله حنیف، سخنگوی والی کنر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سربازان مرزی پاکستان حمله خمپاره‌ای به روستای گرنی در شهر شلتان کنر ترتیب داده‌اند.

به گفته وی، هیئتی برای بررسی تلفات جانی به منطقه اعزام شده‌اند اما بر اساس اظهارات ساکنان منطقه، این حمله تلفات جانی نداشته است.

در همین راستا، وزارت امور خارجه دولت طالبان، سفیر پاکستان در کابل را به این وزارتخانه احضار کرده و خواستار توضیح در این باره شده است.