حملات مرگبار نیروهای داعش در عراق و سوریه | DW | 21.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نیروهای وابسته به داعش در دو عملیات جداگانه به یک پایگاه نظامی در عراق و یک زندان در سوریه حمله کرده‌اند. در جریان این دو حمله ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند. این حملات بزرگترین عملیات داعش در سه سال اخیر بوده‌اند.

از خطر تجدید سازماندهی و بازسازی نیروهای وابسته به داعش سخن می‌رود. هشدار نیروهای دموکراتیک سوریه در مورد امنیت زندان‌های تحت نظارت این نیرو ظاهرا گوش شنوایی نداشته است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه حمله روز پنجشنبه نیروهای وابسته به"دولت اسلامی" به زندان غویران را به عنوان"شدیدترین حمله داعش" در سه سال اخیر ارزیابی کرده است.ستیز‌ه‌جویان داعش روز جمعه ۲۱ ژانویه به یک پاسگاه نظامی در استان دیاله عراق، واقع در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی بغداد حمله کردند. گفته می‌شود ۱۱ سرباز در اثر این حمله کشته شده‌اند. نیروهای داعش پس از این حمله موفق به فرار شده‌اند.

زندان غویران، واقع در نزدیکی شهر حسکه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد. برآورد می‌شود که حدود ۳۵۰۰ نفر از نیروهای مشکوک به داعش در این زندان به سر می‌برند. «شامگاه دیروز یک گروه بزرگ داعش کە بە تخمین ما بین ٨٠ تا ١٠٠ نفر بودند، به زندان حمله کردند. قبل از شروع حمله، با خودروی انتحاری به درب زندان حمله کردند. همزمان در داخل زندان، زندانی‌ها شورش برپا کردە بودند. درگیری‌های بزرگی روی داد. تعدادی از آنها توانستند وارد زندان شوند. برای ساعاتی زندان تحت کنترل آن‌ها بود، اما موفق نشدند کە همە را فراری دهند."

«درگیری در یکی از محله‌های شمالی زندان ادامه دارد. آنها از مردم به عنوان دیوار دفاعی استفاده می‌کنند. بعضی از خانوادەهای کە می‌خواستند از این مناطق خارج شوند یا از همکاری با داعش سر باز زدەاند، مورد غضب داعش واقع شدەاند. تا کنون چهار شهروند غیر نظامی را کشتەاند. سر یکی از کشتە شدەگان را از تنش جدا کردەاند.»از زمانی که نیروهای ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا از شکست"دولت اسلامی" سخن گفته بود، سه سال می‌گذرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت فعالان حقوق زنان در کابل به دست طالبان در پی اعتراض به حجاب اجباریطالبان تعدادی از فعالان حقوق زنان در کابل را با یورش به خانه‌های آن‌ها پس از ضرب و شتم بازداشت کرده‌اند. لعنت بر شما. خوب کاری کرده اند این تهمت است به طلبان دروغ است
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ اُمیکرون در حال تبدیل به سویه غالب در کشوردر پی افزایش تدریجی آمار روزانه مبتلایان به کرونا و بالا رفتن شمار ابتلا به سویه امیکرون در ایران، وزیر بهداشت درباره غالب شدن این سویه جدید در کشور هشدار داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نیروهای داعش با حمله به زندانی در سوریه، «جهادگرایان را آزاد کردند»یک نهاد ناظر بر جنگ سوریه گزارش داد که اعضای گروه موسوم به حکومت اسلامی، داعش، روز پنج‌شنبه با هجوم به زندانی که در اختیار کردهای این کشور است، یاران جهادگرای خود را آزاد کردند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نیروهای داعش پس از حمله به یک زندان بزرگ در سوریه چندین زندانی را آزاد کردندنیروهای داعش ابتدا یک خودرو را در مقابل در ورودی و خودروی دیگری را در همان حوالی منفجر کرده و سپس به داخل زندان هجوم بردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یازده کشته در حمله داعش به شرق عراقدر حمله گروه تروریستی داعش به استان دیالی عراق، 11 نیروی نظامی کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند🔺سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند به دنبال این حمله هوایی، امارات از آمریکا خواست شبه‌نظامیان حوثی را بار دیگر به فهرست گروه‌های تروریستی برگرداند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »