حملات مرگبار نیروهای داعش در عراق و سوریه | DW | 21.01.2022

01/11/1400 06:44:00 ب.ظ

نیروهای وابسته به داعش در دو عملیات جداگانه به یک پایگاه نظامی در عراق و یک زندان در سوریه حمله کرده‌اند. در جریان این دو حمله ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند. این حملات بزرگترین عملیات داعش در سه سال اخیر بوده‌اند.

نیروهای وابسته به داعش در دو عملیات جداگانه به یک پایگاه نظامی در عراق و یک زندان در سوریه حمله کرده‌اند. در جریان این دو حمله ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند. این حملات بزرگترین عملیات داعش در سه سال اخیر بوده‌اند. حملات روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۰ و ۲۱ ژانویه) نیروهای داعش در عراق و سوریه به موج جدیدی از...

حملات روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۰ و ۲۱ ژانویه) نیروهای داعش در عراق و سوریه به موج جدیدی از نگرانی‌ها در منطقه دامن زده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید حمله به زندان غویران و شهر حسکه نیروهای نظامی کرد پس از حمله شورشیان وابسته به داعش به زندان غویران، واقع در نزدیکی شهر حسکه، یکی از شهرهای مناطق کردنشین سوریه، اقدام به حمله به آن‌ها کرده‌اند. گفته می‌شود در جریان این حملات ده‌ها نفر از هر دو طرف کشته و مجروح شده‌اند.

زندان غویران، واقع در نزدیکی شهر حسکه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد. برآورد می‌شود که حدود ۳۵۰۰ نفر از نیروهای مشکوک به داعش در این زندان به سر می‌برند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بازداشت فعالان حقوق زنان در کابل به دست طالبان در پی اعتراض به حجاب اجباریطالبان تعدادی از فعالان حقوق زنان در کابل را با یورش به خانه‌های آن‌ها پس از ضرب و شتم بازداشت کرده‌اند. لعنت بر شما. خوب کاری کرده اند این تهمت است به طلبان دروغ است

آمار رسمی کرونا در ایران؛ اُمیکرون در حال تبدیل به سویه غالب در کشوردر پی افزایش تدریجی آمار روزانه مبتلایان به کرونا و بالا رفتن شمار ابتلا به سویه امیکرون در ایران، وزیر بهداشت درباره غالب شدن این سویه جدید در کشور هشدار داد.

نیروهای داعش با حمله به زندانی در سوریه، «جهادگرایان را آزاد کردند»یک نهاد ناظر بر جنگ سوریه گزارش داد که اعضای گروه موسوم به حکومت اسلامی، داعش، روز پنج‌شنبه با هجوم به زندانی که در اختیار کردهای این کشور است، یاران جهادگرای خود را آزاد کردند.

نیروهای داعش پس از حمله به یک زندان بزرگ در سوریه چندین زندانی را آزاد کردندنیروهای داعش ابتدا یک خودرو را در مقابل در ورودی و خودروی دیگری را در همان حوالی منفجر کرده و سپس به داخل زندان هجوم بردند.

یازده کشته در حمله داعش به شرق عراقدر حمله گروه تروریستی داعش به استان دیالی عراق، 11 نیروی نظامی کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند🔺سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند به دنبال این حمله هوایی، امارات از آمریکا خواست شبه‌نظامیان حوثی را بار دیگر به فهرست گروه‌های تروریستی برگرداند.