حملات موشکی اسرائیل به اطراف دمشق

11/11/1400 09:16:00 ق.ظ

حملات موشکی اسرائیل به اطراف دمشق العربيه_فارسى

یک منبع نظامی سوری، دوشنبه، 31 ژانویه، به خبرگزاری «رویترز»، گفت که موشک‌های اسرائیلی از سمت منطقه «ریاق» در شمال شرق لبنان، برخی مواضع نظامی در اطراف دمشق این منبع افزود که پدافند هوایی سوریه با این حملات موشکی که منجر به خسارات مادی شده است، مقابله کرد.

این منبع افزود که پدافند هوایی سوریه با این حملات موشکی که منجر به خسارات مادی شده است، مقابله کرد. Advertisement حملات موشکی اسرائیل پس از آن صورت گرفت که در ابتدای ماه ژانویه جاری «دیدبان حقوق بشر سوریه» گزارش‌هایی مبنی بر آغاز عملیات حفاری برای احداث یک پایگاه نظامی توسط حزب الله لبنان در یک منطقه قدیمی که پیشتر برای آموزش نیروهای اسد از آن استفاده می‌شد، منتشر کرده بود.

طبق گزارش‌ها موشک‌های اسرائیلی مواضع حزب الله لبنان در شهرک «خربه الورد» در نزدیکی منطقه زینبیه در اطراف دمشق را هدف قرار داده است. حزب الله لبنان از سال 2015 در منطقه زینبیه دمشق مستقر شده است. شهرک «خربه الورد» که اکنون حزب الله درصدد احداث یک پایگاه جدید نظامی در آن است، پیشتر به عنوان مرکزی برای آموزش تیراندازی نیروهای اطلاعاتی نیروی هوایی ارتش سوریه بود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران نسبت به ممانعت از ورود عکاسان زن به ورزشگاه آزادیانجمن عکاسان ایران در پی جلوگیری از حضور 4 عکاس زن در جریان دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق اطلاعیه اعتراضی منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ: روسیه آلمان را به مالکیت خود درآورده، بحران اوکراین به آمریکا ربطی ندارددونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا روز شنبه در گفت‌وگو با گلن بک، مجری و مفسر شبکه دست راستی فاکس نیوز با انتقاد از رویکردهای جهانی در قبال بحران روسیه و اوکراین گفت این چالش یک مساله اروپایی است و ایالات متحده نباید در آن دخالت کند. ترامپ یک ایده ال گرا و بیخیال متحدان خود است. 😸 Casse toi

واکنش‌ها به بازگشت طرح خرید خدمت سربازی به لایحه بودجه؛ هزینه: ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانرسانه‌های ایران با اشاره به تصویب موضوع خرید سربازی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق بودجه، از بازگشت خرید سربازی به قوانین ایران خبر دادند و نوشتند قیمت خرید سربازی در مقایسه با سال ۱۳۹۷ از ۱۱۰۰درصد تا ۲۴۰۰درصد افزایش یافته است. sigarchi مردم تا جایی که امکانش هست نباید برن و سرباز فراری باشن ... مگه چند درصد از مردم الان توان خرید خونه یا ماشین یا خروج از کشور یا شغل دولتی دارن که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشن ... شرکت های خصوصی هم باید همکاری بیشتری با افراد بدون کارت پایان خدمت داشته باشن. این طرح مخصوص اقازاده های خود و اطرافیونشونه وگرنه که تو این شرایط سخت زندگی و در امدهای ناچیز مردم کی میتونه انقدر پول بده برای خریدخدمت اگر کسی خدمت نمیره بخاطر اینه که از زندگیش عقب نیوفته حالا این ادم دیوونست مگه چنین هزینه سنگینی رو برای خرید خدمتش بده

آموزش دانشجویان تمام مقاطع حضوری شد/ از ورود دانشجویان واکسن نزده به خوابگاه‌ها جلوگیری می کنیمرئیس دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه آماده پذیرش حضوری دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی از نیمسال دوم هستیم، گفت: از ورود دانشجویانی که هیچ مرحله از واکسن را دریافت نکرده اند به خوابگاه‌ها جلوگیری به عمل خواهد آمد. امیدوارم مشکلی برای کسی پیش نیاید.

بایدن شمار محدودی از سربازان آمریکایی را به شرق اروپا می‌فرستد | DW | 29.01.2022جو بایدن از اعزام شمار محدودی از سربازان آمریکایی به شرق اروپا هم‌زمان با تقویت حضور ناتو در این منطقه خبر داده است. در عین حال وزیر دفاع آمریکا گفته است درگیری اجتناب ناپذیر نیست و هنوز فرصتی برای دیپلماسی وجود دارد.

سلاح هسته‌ای می‌خواهید؟ برگردید به دوران دایناسورها!می‌گویند در جهان دو چیز پایانی ندارد که یکی از آنها قطعا حماقت بشر است. می‌گویید نه؟ به جنگ زرگری بر سر لزوم تسلیح ایران به «سلاح اتمی» نگاه کنید. یکی از آنها حماقت آخوند است نه بشر حاجی لاکن نگاه کنید دانشمندان هسته ای... محسن فخری زاده برنامه پدافند هسته‌ای سیدعلی رهبری تکذیب میشود ؟ ایران هیچوقت بدنبال سلاح هسته ای نمیرود.