حملات سایبری به زیرساخت‌های اطلاعاتی آمریکا؛ پمپئو روسیه را متهم کرد

29/09/1399 12:00 ب.ظ

مارکو روبیو،‌ نماینده جمهوری‌خواه و رئیس کمیسیون اطلاعات مجلس سنای آمریکا نیز از حملات سایبری اخیر به عنوان «عملیاتی بزرگ و بی سابقه» نام برد که به ادعای او همچنان ادامه دارد.

مارکو روبیو،‌ نماینده جمهوری‌خواه و رئیس کمیسیون اطلاعات مجلس سنای آمریکا نیز از حملات سایبری اخیر به عنوان «عملیاتی بزرگ و بی سابقه» نام برد که به ادعای او همچنان ادامه دارد. مقامات آمریکایی انگشت اتهام را در این خصوص به سوی مسکو نشانه رفته و این کشور را متهم کرده‌اند که پشت حمله بسیار بزرگ سایبری اخیر بوده‌ که به گفته وی اهدافی واقع در کشورهای دیگر را شامل شده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه شب در جریان گفتگو با یک شبکه تلویزیونی تاکید کرد: «کار بسیار چشم‌گیری صورت گرفته و به باور من کاملا واضح و مشخص است که روس‌ها پشت این فعالیت بوده‌اند.»

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه تصریح کرد که حمله سایبری اخیر بسیار گسترده بوده و طی آن تلاش شده تا با استفاده از یک نرم‌افزار خاص به درون سیستم‌های رایانه‌ای دولت فدرال نفوذ صورت گیرد.» این اتهام در حالی مطرح شده که روسیه دست داشتن در این حمله سایبری را قاطعانه تکذیب کرده است. سفیر روسیه در واشنگتن در این خصوص مدعی شد که کشورش در فضای سایبری هیچگونه علمیات تهاجمی را دنبال نمی‌کند.

دامنه حملات سایبری اخیر در ایالات متحده که ابعاد آن بر اساس اطلاعات تازه بدست آمده به تدریج کشف می‌شود، بسیار گسترده بوده و نگرانی‌ها در خصوص خطر جاسوسی و ربودن داده‌های حساس در این کشور را افزایش داده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پرزیدنت ترامپ درباره حملات سایبری اخیر: همه چیز به خوبی تحت کنترل است🔺پرزیدنت ترامپ درباره حملات سایبری اخیر: همه چیز به خوبی تحت کنترل است ⚡️رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه ۲۹ آذر گفت حملات سایبری اخیر به ایالات متحده در رسانه‌های خبری به گفته او «جعلی» به مراتب بزرگتر از آنچه در واقعیت است عنوان می‌شود. جعلی یکیش همین رسانه خودتان😉 فکرشو نمیکردم صدای آمریکا اینقدرررر صبکه ی ضعیفی باشه از هر لحاظ.صرف نظر از سایره ضعفها اونا حتی نتونستن مخاطب جذب کنن. مقایسه کنید با بی بی سی دیگر رسانه ی کثیف و دروغگو. حداقل اونا مخاطبای بیشماری دارن و راحت تر توی ذهنه مردمه نا آگاه ورود میکنن با اخبارهاشون. طرف خانه اش آتش گرفته بود میخواست مثلا اهل خانه را دلداری بده میگفت نگران نباشید بلاخره خاموش میشه.آخه دلقک قمار باز اینو نگید چی بگی. تهش از سوراخ گذشته دیگه پاره شد همه چی زد بیرون.

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا روسیه را مسئول حملات سایبری به سازمان‌های دولتی دانستندآژانس‌های اطلاعاتی آمریکا روسیه را مسئول حملات گسترده سایبری به سازمان‌های فدرال ایالات متحده اعلام کردند. - خبرگزاری آناتولی

واكنش‌ رسمى ايران به حملات متقابل اسرائيل؛ نقدی تهدید به پاسخ به «شرارت» کرددر اولین واکنش به حمله موشکی ناکام به تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل، و اقدام متقابل اسرائيل در حمله به اهداف ایرانی در سوریه، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ادعا کرد که اسرائیل تلاش کرده حوادثی را که دیروز اتفاق افتاد لاپوشانی کند. تو دفتر خود نقدی که جاسوس بود و از دفتر خودشم خبر نداشت 🤭🤣 لااقل یه الدنگ دیگه میدا میکردن برای زر مفت زدن

یک شرکت امنیت سایبری: هزاران نفر قربانی عملیات‌های جاسوسی سایبری ایران | DW | 09.02.2021شرکت 'چک پوینت' فعال در حوزه امنیت سایبری، نتایج تحقیقی را منتشر کرده که نشان می‌دهد، عملیات‌های جاسوسی سایبری ایران گسترده‌تر شده‌اند. قربانیان این عملیات‌ها مخالفان جمهوری اسلامی در داخل و خارج از ایران‌ هستند. شاشیدم دهن اون مخالف جمهوری اسلامی که از اپلیکیشن جمهوری عسلامی استفاده میکند نقطه سلام مرا مرکل برسان Ich bin nicht schuldig.

آمریکا حملات شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را به شدت محکوم کردوزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد حمله شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران به تاسیسات نفتی جازان عربستان سعودی به روشنی اقدامی تحریک‌آمیز به منظور تداوم درگیری‌هاست و ایالات متحده همراه با جامعه بین‌الملل این حملات را به شدت محکوم می‌کند در ادامه گفت ای جمهوری اسلامی بد ، قهر قهر یعنی اگه حمله نمیکردن جنگ تموم بود؟ شماها به شعور دنبال کننده هاتون توهین میکنین The US government has promised Saudi Arabia that it will never condemn the Saudis in the Security Council until it uses US bombs.

ایالات متحده آمریکا روز جمعه به صورت رسمی روسیه را به عنوان عامل اصلی حملات سایبری گسترده اخیر بر ضد زیرساخت‌های اطلاعاتی و امنیتی خود معرفی کرد.

مقامات آمریکایی انگشت اتهام را در این خصوص به سوی مسکو نشانه رفته و این کشور را متهم کرده‌اند که پشت حمله بسیار بزرگ سایبری اخیر بوده‌ که به گفته وی اهدافی واقع در کشورهای دیگر را شامل شده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه شب در جریان گفتگو با یک شبکه تلویزیونی تاکید کرد: «کار بسیار چشم‌گیری صورت گرفته و به باور من کاملا واضح و مشخص است که روس‌ها پشت این فعالیت بوده‌اند.»

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه تصریح کرد که حمله سایبری اخیر بسیار گسترده بوده و طی آن تلاش شده تا با استفاده از یک نرم‌افزار خاص به درون سیستم‌های رایانه‌ای دولت فدرال نفوذ صورت گیرد.»

این اتهام در حالی مطرح شده که روسیه دست داشتن در این حمله سایبری را قاطعانه تکذیب کرده است. سفیر روسیه در واشنگتن در این خصوص مدعی شد که کشورش در فضای سایبری هیچگونه علمیات تهاجمی را دنبال نمی‌کند.

دامنه حملات سایبری اخیر در ایالات متحده که ابعاد آن بر اساس اطلاعات تازه بدست آمده به تدریج کشف می‌شود، بسیار گسترده بوده و نگرانی‌ها در خصوص خطر جاسوسی و ربودن داده‌های حساس در این کشور را افزایش داده است.

هکرهای منتسب به روسیه به وزارت امنیت داخلی آمریکا دستبرد زدند

رسانه‌های آمریکایی روز پنجشنبه از انجام حملات سایبری گسترده با منشا و پشتیبانی یک قدرت خارجی بر ضد زیرساخت‌های اطلاعاتی دولت این کشور خبر دادند و اعلام کردند که چندین نهاد حساس از جمله وزارت امنیت داخلی، وزارت خزانه‌داری و سازمان امنیت ملی هسته‌ای آمریکا هدف این حملات واقع شده‌‌‌اند.

برخی منابع خبری در ایالات متحده نیز اعلام کرد‌ه‌اند که اطلاعات حساس و مهمی در جریان این حملات سایبری از مراکزی که مدیریت ذخایر تسلیحات هسته‌ای را بر عهده ‌دارند، ربوده شده است.

مارکو روبیو،‌ نماینده جمهوری خواه و رئیس کمیسیون اطلاعات مجلس سنای آمریکا در گفتگو با فاکس نیوز از حملات سایبری اخیر به عنوان «عملیاتی بزرگ و بی سابقه» نام برد که به ادعای او همچنان ادامه دارد.

وی همانند دولت آمریکا که حمله سایبری به چند نهاد حساس را مورد تایید قرار داد از عملیات یاد شده به عنوان تهدیدی جدی برای دولت فدرال، سازمان‌های محلی، زیرساخت‌های مهم و بخش خصوصی در ایالات متحده یاد کرد.