حمایت صدها مقام سیاسی-امنیتی پیشین آمریکا از تحقیقات برای استیضاح ترامپ

06/07/1398 06:56:00 ب.ظ

مدیر سابق مرکز ملی مبارزه با تروریسم و یکی از معاونان پیشین وزیر خارجه آمریکا نیز در میان بیش از سیصد تن از موافقان این تحقیقات هستند.

مدیر سابق مرکز ملی مبارزه با تروریسم و یکی از معاونان پیشین وزیر خارجه آمریکا نیز در میان بیش از سیصد تن از موافقان این تحقیقات هستند. نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه گذشته طرح انجام تحقیقات در موضوع استیضاح دونالد ترامپ را کلید زد.

آقای ترامپ متهم است که در جریان مکالمۀ دو ماه پیش خود با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین خواستار تحقیق در مورد جو بایدن و پسر او شده است. جو بایدن هم اکنون یکی از نامزدهای پیشتاز در عرصه رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی است.

دموکرات‌های کنگره آمریکا نیز به دنبال کشف این موضوع هستند که آیا آقای ترامپ و رودی جولیانی، وکیل شخصی او تلاش کرده‌اند با فشار بر دولت اوکراین اطلاعاتی کسب کنند که به انتخاب مجدد دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۰ کمک کند.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه گفتگوی او با مقامات خارجی در چهارچوب‌های سیاسی متعارف صورت می‌گیرد، این اتهامات را رد کرده و آنها را تمسخرآمیز توصیف کرده است. آقای ترامپ به شدت نسبت به طرح استیضاح معترض بوده و رفتارهای دموکرات‌ها را وحشیانه و آزارگرانه خوانده است. وی همچنین در واکنش به این ماجرا نیز شعار معروف خود «عظمت آمریکا را دوباره باز گردانید» را دوباره تکرار کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مخالفت آمریکا با درخواست ظریف برای عیادت از تخت‌روانچی | DW | 28.09.2019وزارت خارجه آمریکا با درخواست محمد جواد ظریف برای عیادت از نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل مخالفت کرد. شرط موافقت با این درخواست آزادی یکی از زندانیان آمریکایی در ایران عنوان شده است.

وکیل شهروند ایرانی مسترد شده به آمریکا از آزادی او خبر دادوکیل نگار_قدسی کنی: این شهروند ایرانی ۴۰ ساله مقیم استرالیا که به اتهام نقض قوانین تجاری ایالات متحده، از ۱۶ ژوئن ۲۰۱۷ از سوی مقامات قضایی استرالیا بازداشت شده بود؛ آزاد شده و به وطنش بازگشته است.

فرستاده آمریکا به سوریه : مطمئن شدیم که رژیم از سلاح شیمایی استفاده کردجیمز جفری فرستاده ویژه آمریکا به سوریه، روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با العربیه گفت، رژیم اسد از گاز

روحانی: ایران ترسی از مذاکره با آمریکا نداردحسن روحانی آمریکا را به ممانعت از مذاکره متهم کرده و گفت ایران به خاطر منطق و استدلال خود هیچ زمان از مذاکره فرار نمی‌کند و ترسی هم از آن ندارد. - خبرگزاری آناتولی

مقام آمریکایی: تیمی از آمریکا، اروپا، عربستان، و سازمان ملل درباره حملات به عربستان گزارش می‌دهندمقام آمریکایی: تیمی از آمریکا، اروپا، عربستان ، و سازمان ملل درباره حملات به عربستان گزارش می‌دهند در همین حال، العربیه به نقل از دوید شنکر اضافه کرده است که او رابطه بین جنگ دریمن و آنچه در آرامکو رخ داد را رد کرده است. خوب آمریکا و عربستان از جای خوردن هضمی براشون سخته ایران مقصر جلوه ندن جای شک داره آمریکا میلیاردها دلار سلاح و سامانه پدافند هوای به عربستان فروخته و یمنی ها با چند تا پهباد کل سیستم دفاع آمریکا و عربستان را زیر سوال برد

نگرانی آمریکا و سازمان ملل از بازداشت معترضان در مصر | DW | 27.09.2019رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، از دستگیری گسترده شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های ضددولتی در مصر ابراز نگرانی کرد. یک مقام دولت آمریکا نیز خواهان احترام دولت مصر به حق تظاهرات شهروندان شده است.