حمایت مشروط وزیر خارجه احتمالی دولت بایدن از بازگشت آمریکا به برجام

وزیر امور خارجه احتمالی دولت بایدن گفت که به شرط مذاکره درباره برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای(برجام) حمایت می‌کند.

21/11/2020 09:42:00 ق.ظ

حمایت مشروط وزیر خارجه احتمالی دولت بایدن از بازگشت آمریکا به برجام کریس کونز، وزیر امور خارجه احتمالی دولت بایدن گفت که به شرط مذاکره درباره برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای(برجام) حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه احتمالی دولت بایدن گفت که به شرط مذاکره درباره برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای(برجام) حمایت می‌کند.

کونز با تاکید بر این که او فقط موضع خودش را بیان می‌کند،  گفت که  «واشنگتن پس از این که از بازگشت به برجام حمایت کند،  راهی رو به جلو در زمینه محدود کردن برنامه موشکی آن ها و حمایتشان از نیروهای نیابتی نیاز خواهد داشت. این دو باید همزمان اتفاق بیفتند. 

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است

به گزارش ایسنا، اظهارات این سناتور آمریکایی در پی این مطرح می شود که بایدن وعده داده است با روی کار  آمدنش،  در صورت  «بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای اش» به توافق هسته ای باز می گردد. بایدن همچنین گفته است که در صورت بازگشت آمریکا به این توافق،  موضوع برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه نیز باید در مذاکرات در چارچوب این توافق مطرح شود. 

این در حالی است که مقامات کشورمان تاکید کرده اند برای توافق هسته ای پیش از این مذاکرات لازم انجام شده است و این توافق با پشتوانه قانونی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل به امضای طرفین رسیده است که آمریکا نیز عضوی از آن بود. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری اخیر خود گفت: برجام اقدام جامع مشترکی است که بین ایران و گروه ۱+۵ امضا شده است. البته آمریکا به مشارکت خود در این برنامه پایان داده است. مذاکره در مورد این برنامه مشترک چندین سال به طول انجامید و بعد از این مذاکرات جمع بندی شد و برای اجرا مهر و موم شد. headtopics.com

وی ادامه داد: برجام باید در چارچوب خود برجام اجرایی شود. طرف های اروپایی باید به تعهدات خود بازگردند و باید بپذیرند که خسارت عظیمی به ایران از بابت عدم تعهدات آنها وارد شده است و اگر آمریکا نیز می‌خواهد به این مسیر برگردد باید به اجرای تمام و کمال برجام بدون کم و کاست آن بازگردد و این مسیر اجرای برجام است و برجام چیزی نیست که قابل مذاکره مجدد باشد.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

Telegram: Instant View

اجرای کامل تعهدات برجامی ایران و محدودیتهای شدید موشکی و خروج ایران و‌عدم دخالت درسوریه و یمن و اجرای تعهدات حقوق بشری طبق خواسته آمریکا در قبال انداختن چند مشت دلار با ارائه فاکتور خرید غذا و دارو که سنت سنت آن به روش QFS رد گیری خواهد شد. تو زحمت می افتی فعلاً برو تو صف 🤗 ایران هیچ وقت روی قدرت نظامی و موشک های خود مذاکره نمیکنه این رو هر خری میدونه پس اینقدر کشش ندین.یا باید جنگ بشه یا دهنتون رو واسه همیشه ببندین