حمایت مشروط وزیر خارجه احتمالی دولت بایدن از بازگشت آمریکا به برجام

21/11/2020 09:42:00 ق.ظ

وزیر امور خارجه احتمالی دولت بایدن گفت که به شرط مذاکره درباره برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای(برجام) حمایت می‌کند.

حمایت مشروط وزیر خارجه احتمالی دولت بایدن از بازگشت آمریکا به برجام کریس کونز، وزیر امور خارجه احتمالی دولت بایدن گفت که به شرط مذاکره درباره برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای(برجام) حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه احتمالی دولت بایدن گفت که به شرط مذاکره درباره برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای(برجام) حمایت می‌کند.

کونز با تاکید بر این که او فقط موضع خودش را بیان می‌کند،  گفت که  «واشنگتن پس از این که از بازگشت به برجام حمایت کند،  راهی رو به جلو در زمینه محدود کردن برنامه موشکی آن ها و حمایتشان از نیروهای نیابتی نیاز خواهد داشت. این دو باید همزمان اتفاق بیفتند. 

به گزارش ایسنا، اظهارات این سناتور آمریکایی در پی این مطرح می شود که بایدن وعده داده است با روی کار  آمدنش،  در صورت  «بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای اش» به توافق هسته ای باز می گردد. بایدن همچنین گفته است که در صورت بازگشت آمریکا به این توافق،  موضوع برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه نیز باید در مذاکرات در چارچوب این توافق مطرح شود. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اجرای کامل تعهدات برجامی ایران و محدودیتهای شدید موشکی و خروج ایران و‌عدم دخالت درسوریه و یمن و اجرای تعهدات حقوق بشری طبق خواسته آمریکا در قبال انداختن چند مشت دلار با ارائه فاکتور خرید غذا و دارو که سنت سنت آن به روش QFS رد گیری خواهد شد. تو زحمت می افتی فعلاً برو تو صف 🤗 ایران هیچ وقت روی قدرت نظامی و موشک های خود مذاکره نمیکنه این رو هر خری میدونه پس اینقدر کشش ندین.یا باید جنگ بشه یا دهنتون رو واسه همیشه ببندین