حمایت مشروط وزیر خارجه احتمالی دولت بایدن از بازگشت آمریکا به برجام

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حمایت مشروط وزیر خارجه احتمالی دولت بایدن از بازگشت آمریکا به برجام کریس کونز، وزیر امور خارجه احتمالی دولت بایدن گفت که به شرط مذاکره درباره برنامه موشکی ایران و نقش ایران در منطقه از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای(برجام) حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کریس کونز سناتور آمریکایی و وزیر امور خارجه احتمالی در دولت جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا روز جمعه گفت که تنها در صورتی از بازگشت به توافق هسته‌ای حمایت می‌کند که راهی برای محدود کردن برنامه موشکی ایران و حمایتش از نیروهای نیابتی در منطقه وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا، اظهارات این سناتور آمریکایی در پی این مطرح می شود که بایدن وعده داده است با روی کار آمدنش، در صورت «بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای اش» به توافق هسته ای باز می گردد. این در حالی است که مقامات کشورمان تاکید کرده اند برای توافق هسته ای پیش از این مذاکرات لازم انجام شده است و این توافق با پشتوانه قانونی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل به امضای طرفین رسیده است که آمریکا نیز عضوی از آن بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اجرای کامل تعهدات برجامی ایران و محدودیتهای شدید موشکی و خروج ایران و‌عدم دخالت درسوریه و یمن و اجرای تعهدات حقوق بشری طبق خواسته آمریکا در قبال انداختن چند مشت دلار با ارائه فاکتور خرید غذا و دارو که سنت سنت آن به روش QFS رد گیری خواهد شد.

تو زحمت می افتی فعلاً برو تو صف 🤗

ایران هیچ وقت روی قدرت نظامی و موشک های خود مذاکره نمیکنه این رو هر خری میدونه پس اینقدر کشش ندین.یا باید جنگ بشه یا دهنتون رو واسه همیشه ببندین

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها