حمایت آمریکا از معترضان ایران و انتقاد از قطع اینترنت | DW | 17.11.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه ایالات متحده در واکنش به حرکت‌های اعتراضی به گرانی بنزین تاکید کرد که آمریکا از معترضان ایرانی حمایت می‌کند. سفیر واشنگتن در برلین می‌گوید آمریکا و اروپا می‌توانند با قطع اینترنت در ایران مقابله کنند. بنزين IranProtests

دو روز پس از آغاز تظاهرات و اعتراض‌ها به سهمیه‌بندی و افزایش بهای بنزین در ایران، مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده در یک پیام توئیتری به شهروندان معترض ایرانی اطمینان داد که آمریکا از آنها حمایت می‌کند.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در پیامی نوشت که ایالات متحده در کنار مردم ایران که از دیرباز در رنج هستند و علیه"تازه‌ترین بی‌عدالتی‌های حاکمان فاسد" اعتراض می‌کنند می‌ایستد. معترضان در برخی شهرها برای بستن راه نیروهای امنیتی سطل‌های زباله را به خیابان انداختند و آتش افروختند سفیر واشنگتن در برلین در یک پیام توئیتری نوشته این امکان وجود دارد که ارتباط اینترنتی خارج از محدودیت‌های حکومتی برقرار شود و آمریکا و کشورهای اروپایی باید این کار را با هم انجام دهند. تا کنون کشورهای اروپایی به این درخواست واکنشی نشان نداده‌اند.

محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک برنامه تلویزیونی گفت که مصوبه این شورا در مورد افزایش بهای بنزین به تائید رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای هم رسیده است.خامنه‌ای صبح یک‌شنبه در درس خارج فقه خود این خبر را تائید کرد و افزود گرچه در این زمینه"سررشته" ندارد و متخصص نیست اما از مصوبه سران سه قوه حمایت می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هلی‌کوپترهای جنگی روسیه در پایگاه پیشین آمریکا در سوریه به زمین نشستندشبکه تلویزیونی زویوزدا همچنین از تجهیزات پزشکی آمریکایی‌ها برای درمان آفتاب سوختگی که در این پایگاه باقی مانده بود و یا سالن بدنسازی و اتاق‌های خواب گزارش‌هایی پخش کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر سابق آمریکا در اوکراین در نشست بررسی مقدماتی استیضاح احتمالی پرزیدنت ترامپ شرکت کرد🔺سفیر سابق آمریکا در اوکراین در نشست بررسی مقدماتی استیضاح احتمالی پرزیدنت ترامپ شرکت کرد ⚡️ماری یووانویچ سفیر سابق آمریکا در اوکراین در جریان جلسه بررسی مقدماتی استیضاح احتمالی گفت از گفته‌های پرزیدنت ترامپ درباره خودش شوکه شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تجمع در برخی از شهرهای ایران در اعتراض به گرانی بنزیندر پی اعلام ناگهانی افزایش نرخ بنزین، گزارشها حاکی از موج اعتراض ها در برخی از شهرهای ایران است.\r\n بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا، گروهی از شهروندان در اهواز، مشهد، شیراز و برخی دیگر از شهرها
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

استقبال تظاهرکنندگان بصره از حمایت آیت‌الله علی سیستانیتظاهرکنندگان عراقی ترمینال اصلی چاههای نفت جزایر مجنون در شمال استان بصره را تصرف کرده و بسته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

'اصلاح نرخ بنزین برای حمایت ‌از کم‌درآمدها شوخی است' | DW | 15.11.2019بنزین در ایران سهمیه‌بندی و دو نرخی شد. دولت می‌گوید هدف از این اقدام، کمک به ۱۸ میلیون خانوار کم‌درآمد است. جمشید پژویان، اقتصاددان، به دویچه‌وله می‌گوید این وعده شبیه یک شوخی است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دادگاه استیناف بار دیگر از درخواست کنگره برای مدارک مالیاتی ترامپ حمایت کرددادگاه استیناف بار دیگر از درخواست کنگره برای مدارک مالیاتی ترامپ حمایت کرد دادگاه استیناف با ۸ رای موافق در برابر ۳ رای مخالف درخواست رئیس جمهور برای استماع دوباره بحث بر سر غیرقانونی بودن احضاریه کنگره برای «موسسه حسابرسی مزارز» را رد کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »