حمایت همسر رئيس جمهور ترکیه از تحصن مادران «دیاربکر»

31/12/2019 08:05:00 ب.ظ

دیاربکر, تروریسم

حمایت همسر رئيس جمهور ترکیه از تحصن مادران « دیاربکر »

31.12.2019دیاربکر/خبرگزاری آناتولیامنیه اردوغان، همسر رجب طیب اروغان رئيس جمهور ترکیه در راستای حمایت از مادران دیاربکر که به امید رهایی فرزندان شان از دست گروه تروریستی پ.ک.ک از مدتها پیش تاکنون مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در این شهر تحصن کرده‌اند به دیدار آنها رفت.

امنیه اردوغان در این دیدار گفت: من از صمیم قلب معتقدم که قدرت قلب مادر باعث نابودی تروریسم و همچنین سلاح وظلم خواهد شد. آنچه شما در اینجا انجام می دهید، یک انقلاب است. شما انقلاب واقعی را رقم می زنید. مادران به این مشکل پایان خواهند داد .همسر رئیس جمهور ترکیه در این دیدار با تک تک مادران صحبت کرد و به سخنان آنها گوش داد و آنها را در آغوش گرفت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

15 کشته در حملات هوایی آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق مورد حمایت ایرانپنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، روز یک‌شنبه 29 دسامبر 2019 اعلام کرد جنگنده‌هایش به تعدادی

پهپادهای آمریکایی مقر شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق را زدندجاناتان هافمن اعلام کرد نیروهای آمریکا «حملات دفاعی دقیقی» را علیه پنج نقطه از مقر نیروهای «کتائب حزب‌الله» که به گفتهٔ وی «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران» هستند انجام داده‌اند. تروریست کمتر زندگی بهتر دمشون گرم ، بزنید بکشید این حرامزاده های جیره خوار رو دستشون درد نکنه ک خوشحالمان کردند😁

آمریکا مواضع یک گروه مورد حمایت ایران در عراق را بمباران کرد | DW | 29.12.2019پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا از حمله نیروهای این کشور به مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق خبر داد. این حمله در واکنش به حملات 'کتائب حزب الله' به پایگاه‌هایی بوده است که نیروهای آمریکایی در عراق در آن مستقر بوده‌اند. به موقع جواب مناسبی خواهند گرفت آمریکایی های یانکی و هفتیرکش گاوچرون وحشی و تروریست و نژادپرست و رژیم جعلی غاصب اشغالگر نامشروع صهیونیستی اسرائیل. 🇮🇷💪 مجلس در حکومت ولایی کاره ای نیست لینک به خبر مرتبط نیست!

یونیسف: ثبت بیش از ۱۷۰ هزار نقض فاحش حمایت از حقوق کودکان در ۱۰ سالنقض فاحش کنوانسیون حمایت از کودکان شامل مواردی همچون کشتن و نقص عضو کودکان، استفاده از کودکان در درگیری‌های نظامی توسط گروههای مسلح، خشونت جنسی علیه کودکان، حمله به مدارس و بیمارستانها، ربودن کودکان و ممانعت از رسیدن کمک‌های انسان‌دوستانه به آن‌ها می‌شود. سالانه ۲۰۰ هزار کودک در انگلیس سقط می شوند به اسم آزادی زنان. جمع کنین این دکون دستگاههای حقوق بشریتونو.

چاووش‌اوغلو: ترکیه از یک روند سیاسی پایدار در لیبی حمایت می‌کندوزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که آنکارا از یک روند سیاسی پایدار و استقرار صلح در لیبی حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

حمایت بحرین از حملات آمریکا علیه مواضع کتائب حزب‌الله عراقوزارت امور خارجه بحرین از حملات آمریکا علیه مواضع کتائب حزب الله در عراق و سوریه اعلام حمایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

همسر رئيس جمهور ترکیه در راستای حمایت از مادران دیاربکر که مقابل دفترساختمان حزب دموکراتیک خلق‌ها در شهر دیاربکر ترکیه تحصن کرده‌اند، با آنها دیدار کرد.از پایگاه‌های شبه‌نظامیان حزب‌الله عراق مورد حمایت ایران حمله کرده و تعدادی را کشته و زخمی کرده‌اند.Aa ایالات متحده اعلام کرد در پاسخ به حمله‌ای که به کشته شدن یک آمریکایی در عراق انجامید، چند مقر شبه‌نظامیان «کتائب حزب‌الله» در مرز عراق و سوریه را هدف قرار داده است.جهان آمریکا مواضع یک گروه مورد حمایت ایران در عراق را بمباران کرد پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا از حمله نیروهای این کشور به مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق خبر داد.

31.12. خبرگزاری فرانس‌پرس گزارش کرد که در پی حملات روز سه‌شنبه جنگنده‌های آمریکا به 5 پایگاه شبه‌نظامیان حزب‌الله عراق در سوریه و استان الانبار 15 پیکارجو کشته شدند.2019 دیاربکر/خبرگزاری آناتولی امنیه اردوغان، همسر رجب طیب اروغان رئيس جمهور ترکیه در راستای حمایت از مادران دیاربکر که به امید رهایی فرزندان شان از دست گروه تروریستی پ. با آنکه منابع خبری نخست از انجام این حمله به‌وسیلهٔ پهپادها خبر داده‌اند اما خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که این حملات به‌وسیلهٔ هواپیماهای اف۱۵ صورت گرفته است.ک. در گزارش‌های اولیه گفته شد که 10 نفر در این حملات کشته و 14 نفر دیگر زخمی شدند ولی بعدا فرانس‌پرس تعداد کشته‌ها را 15 نفر اعلام کرد.ک از مدتها پیش تاکنون مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در این شهر تحصن کرده‌اند به دیدار آنها رفت. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید حمله نیروهای آمریکایی به این گروه حامی ایران واکنشی بوده است به کشته شدن یک شهروند آمریکایی که در حمله موشکی روز جمعه ششم دی (۲۷ دسامبر) به پایگاه نظامی پایگاه نظامی K1 در ۱۵ کیلومتری شمال غربی کرکوک کشته شده بود.

امنیه اردوغان در این دیدار گفت: من از صمیم قلب معتقدم که قدرت قلب مادر باعث نابودی تروریسم و همچنین سلاح وظلم خواهد شد. جاناتان هوفمن، معاون وزیر دفاع آمریکا در بیانیه رسمی که پنتاگون منتشر کرد، گفت: «حملات آمریکا به مواضع گردان‌های حزب‌الله، واکنشی به حملات مکرری است که آنها علیه پایگاه‌هایی در عراق انجام داده‌اند که نیروهای ائتلاف بین‌المللی در آنها حضور داشته‌اند. جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد نیروهای این کشور «حملات دفاعی دقیقی» را علیه پنج مقر نیروهای «کتائب حزب‌الله» که به گفتهٔ وی «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران» هستند انجام داده‌اند. آنچه شما در اینجا انجام می دهید، یک انقلاب است. شما انقلاب واقعی را رقم می زنید.. مادران به این مشکل پایان خواهند داد . ایالات متحده این گروه را مسئول پرتاب حدود ۳۰ راکت در روز جمعه به سوی اردوگاه نظامیان این کشور در نزدیکی کرکوک می‌داند، حمله‌ای که در آن یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی کشته شد و چند تن دیگر از کارکنان آمریکایی و عراقی این اردوگاه زخمی شدند. همسر رئیس جمهور ترکیه در این دیدار با تک تک مادران صحبت کرد و به سخنان آنها گوش داد و آنها را در آغوش گرفت.» این مقام عالیرتبه ارتش آمریکا ابراز امیدواری کرد که این حملات موجب تضعیف توان حزب‌الله برای انجام حملات مشابه در آینده شود و گفت: «آمریکا و همپیماناش در ائتلاف بین‌المللی به حاکمیت ملی عراق کاملا احترام می‌گذارند و عراق نیرومند و مستقل را حمایت می‌کنند. حمله به پایگاه نظامی متعلق به ارتش عراق انجام شده بود که در نزدیکی شهر نفت‌خیز کرکوک، محل استقرار نیروهای آمریکایی و عراقی است.

زهرا زمرد سلجوق وزیر کار، خانواده و سیاست‌های اجتماعی ترکیه و تنی چند از مقامات و مسولین امنیه اردوغان را در این دیدار همراهی کردند. . دولت عراق نیز حملات روز سه‌شنبه را تایید کرد و خبر داد که تا کنون در نتیجه حملات آمریکا 4 نفر کشته شده‌اند.