حمایت نماینده‌های اصولگرا از «واعظ هتاک»/ پزشکیان خطاب به آزادی خواه: متخلف شمایید که اضافه حرف می‌زنید

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 73 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 53%

حاشیه‌های بی‌پایان طرح شفافیت آرا در مجلس؛ حمایت نماینده‌های اصولگرا از «واعظ هتاک»/ پزشکیان خطاب به آزادی خواه: متخلف شمایید که اضافه حرف می‌زنید

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، هفته گذشته محمد علی وکیلی، نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پس از هجمه‌های فراوان اصولگرایان و یک واعظ به خانه ملت به دلیل عدم تصویب طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس، طرحی را ارائه کرد که براساس آن نه تنها نمایندگان مجلس بلکه مجموعه دستگاه‌های تصمیم‌گیر در نظام جمهوری اسلامی موظف به اعلام عمومی و علنی آراء خود و انتشار مشروح مذاکراتشان هستند.

این طرح علاوه بر حمایت روسای فراکسیون‌های امید، ولایی و مستقلان ولایی با حمایت ۲۰۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه و مقرر شد دو فوریت آن در جلسه امروز مطرح شود ولی با توافق نمایندگان، قرار بر این شد تا به جای ارائه دو فوریت، طرح شفافیت در نظام تقنینی به شکل یک فوریت در مجلس مطرح شود.به عنوان طراح طرح شفافیت در نظام تقنینی به عنوان موافق آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به اظهارنظر و دفاع از طرح خود پرداخت و گفت: شفافیت موضوعی است که متقابل نفاق قرار دارد و تبدیل به یک مطالبه ملی شده است.

وی همچنین بیان کرد: با توجه به مطالبه شفافیت طرحی را تعیین کردیم تا تمامی نهادها که به شکلی که تصمیمات آنها در سرنوشت مردم تاثیرگذار است و یا مسئولیت قانونگذاری دارند، آراء‌شان شفاف شود. لذا این طرح به دنبال شفافیت‌آراء و مذاکرات هیات وزیران، مجمع تشخیص مصلحت، خبرگان رهبری، شورای نگهبان، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، مجلس و سایر مجامع و شوراها است. طرحی که مورد موافقت سه فراکسیون قرار گرفته و اکثریت حاضران مجلس هم امضاء کردند.

محجوب در آخر نیز از سایر همکاران خود در بهارستان خواست که به بررسی مشکلات اساسی‌تر کشور در شرایط کنونی بپردازند. آزادی‌خواه نیز در واکنش به فریادهای نمایندگان گفت: «شما که حرف‌های نماینده همکار خود در مجلس را قبول نمی‌کنید، نشان می‌دهد که به دنبال شفافیت نیستید.»همین موضوع سبب شد تا صدای فریادها دوباره در مجلس شورای اسلامی بلند شود تا جایی که پزشکیان مجبور به ارائه واکنش شد. او خطاب به ذوالنوری گفت: «آخر چه تذکری درباره فوریت یک طرح می‌خواهید مطرح کنید؟»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدها هزار نفر در کانادا برای حمایت از محیط زیست به خیابان آمدندسازمان‌دهندگان این راهپیمایی می‌گویند تنها در شهر مونترال نیم میلیون نفر به خیابان‌ها آمده‌اند. مقام‌های شهری این تعداد را نزدیک به ۳۱۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حمایت باشگاه سپیدرود از ورود زنان به ورزشگاه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه سوریه آنکارا را به ادامه حمایت از گروه‌های تروریستی درسوریه متهم کردولید المعلم وزیر خارجه سوریه، روز شنبه 28 سپتامبر 2019 طی سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمایت صدها مقام سیاسی-امنیتی پیشین آمریکا از تحقیقات برای استیضاح ترامپمدیر سابق مرکز ملی مبارزه با تروریسم و یکی از معاونان پیشین وزیر خارجه آمریکا نیز در میان بیش از سیصد تن از موافقان این تحقیقات هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌های مصر در مبارزه با تروریسم حمایت کردیک منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی بامداد یکشنبه 29 سپتامبر 2019 حمایت پادشاهی عربی سعودی از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

امارات و بحرین خواستار حمایت جامعه جهانی از عربستان شدند | DW | 29.09.2019امارات متحده عربی و بحرین در مجمع عمومی سازمان ملل از رهبران جهان خواستند موضع محکمی برابر ایران اتخاذ کنند و با عربستان همكاری كامل داشته باشد. عربستان می‌گوید برای دفاع از خود همه گزینه‌ها را در نظر می‌گیرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »