حمایت از ژیمناست آمریکایی که برای 'حفظ سلامت روانش' از المپیک کناره‎ گیری کرد - BBC News فارسی

29/07/2021 04:26:00 ب.ظ

حمایت از ژیمناست آمریکایی که برای 'حفظ سلامت روانش' از المپیک کنارهگیری کرد

حمایت از ژیمناست آمریکایی که برای 'حفظ سلامت روانش' از المپیک کنارهگیری کرد

سیمون بایلز، ژیمناست آمریکایی که اعلام کرد برای 'اولویت دادن به سلامت روان' خود از ادامه مسابقات المپیک توکیو انصراف داده، از واکنش‌های پر مهر و حمایت و دلگرمی که با آن رو به رو شد، قدردانی کرد. او در المپیک ریو ۴ مدال طلا کسب کرده بود.

سیمون بایلز تا کنون چهار تکنیک را به نام خودش در ژیمناستیک ثبت کرده است.از سال ۱۹۶۸ به این طرف هیچ ژیمناستی نتوانسته است در بخش با پرستیژ "تمام اسباب" دو بار قهرمان شود.پل پوگبا، هافبک تیم فوتبال منچستر یونایتد در توییتی از سیمون بایلز حمایت کرد و نوشت که تصمیم او برای کناره گرفتن از المپیک توکیو "لحظه قدرت انکارناپذیر" او بوده است.

جاستین بیبر، ستاره پاپ آمریکایی که خود در سال ۲۰۱۷ تور جهانی خود را به دلیل آنچه که خستگی و اضطراب خوانده شد، متوقف کرده گفت که به این "قهرمان ورزشی به دلیل تصمیمی که گرفته افتخار می‌کند."او در یک پست اینستاگرامی نوشت: "هیچکس هرگز نخواهد فهمید که تو با چه فشاری رو به رو هستی."

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

نشان نقره المپیک ۲۰۲۰ توکیو بر گردن سعید ملایی؛ مدالی که از دست ایران پرید♦ سعید_ملایی پس از دو سال دوری از ایران با کسب نشان نقره المپیک۲۰۲۰ توکیو با ارزش‌ترین افتخار ورزشی خود را جشن گرفت. اما این مدال باارزش، به دلیل سیاست‌های نظام‌ جمهوری اسلامی، به مغولستان تعلق گرفت. ⬇ بیشتر بخوانید: গার্মেন্টস কবে খুলবে জানালেন স্বরাষ্ট্রমন্ত্রী ♦ আজকের গার্মেন্টস নতুন খবর ♦ Garments News Today-Star Chomok

چند روز پس از آغاز بازی‌های المپیک، توکیو بالاترین میزان ابتلا به کرونا را ثبت کردچند روز پس از آغاز بازی‌های المپیک، توکیو بالاترین میزان ابتلا به کرونا را ثبت کرد با گذشت چند روز از آغاز بازی‌های‌ المپیک در توکیو، این شهر با شناسایی نزدیک به ۳ هزار مورد جدید ابتلا بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را از زمان شروع همه‌گیری ثبت کرد

تصاویری از طوفان شن که یک شهر توریستی چین را در بر گرفت\u062f\u06cc\u0648\u0627\u0631\u06cc \u0627\u0632 \u0634\u0646 \u0648 \u0645\u0627\u0633\u0647 \u0628\u0647 \u0627\u0631\u062a\u0641\u0627\u0639 \u0628\u06cc\u0634 \u0627\u0632 \u06f1\u06f0\u06f0 \u0645\u062a\u0631 \u0634\u0647\u0631\u06cc \u0631\u0627 \u062f\u0631 \u062d\u0627\u0634\u06cc\u0647 \u0628\u06cc\u0627\u0628\u0627\u0646 \u06af\u0628\u06cc \u062f\u0631 \u0634\u0645\u0627\u0644 \u063a\u0631\u0628\u06cc \u0686\u06cc\u0646 \u0628\u0644\u0639\u06cc\u062f.\n\n\n

رئیس پارلمان ترکیه از شهر فضولی آذربایجان بازدید کردرئیس مجلس ترکیه که به آذربایجان سفر کرده از منطقه فضولی بازدید کرد. - خبرگزاری آناتولی

طرح 'صیانت از حقوق کاربران' یا حذف مردم ایران از دهکده جهانی؟ | DW | 29.07.2021طرح جنجالی 'صیانت از حقوق کاربران' برای بررسی نهایی به کمیسیون ویژه ارجاع شد. بسیاری از منتقدان این طرح را پایان اینترنت آزاد در ایران و معادل 'اینترنت ملی' می‌دانند؛ چیزی شبیه آنچه در چین و کره شمالی جریان دارد. از برکات ترامپ این بود که نمایندگان حزب اللهی مثل سگ از او می ترسیدند و جرات تصویب چنین طرح های تحریک آمیز را نداشتند. آنها از تصویب طرحهایی که می توانست مردم را تحریک کنند خودداری می کردند زیرا میترسیدند با شلوغ شدن ایران، ترامپ وارد عمل شده و به ج.ا ضربه بزند.

تصاویری از بارش نادر برف در بیش از ۳۰ شهر جنوبی برزیلبارش برف بخش‌هایی از ایالت ریو گرانده جنوبی در برزیل را سفیدپوش کرد. There are fires in many cities of Turkey, which is the meeting point of all religions in our beautiful country, please send help. people and animals are dying.😭😭😭🇹🇷🇫🇷🇫🇴🇬🇧🇱🇷🇭🇲🇺🇲🇸🇴🇮🇱

مکس وایت‌لاک، ژیمناست بریتانیایی از او حمایت کرد و گفت: "تو مرزهای ژیمناستیک را بارها جا به جا کردی و باز هم خواهی کرد.سعید ملایی سعید ملایی پس از دو سال دوری از ایران با کسب نشان نقره المپیک ۲۰۲۰ توکیو با ارزش‌ترین افتخار ورزشی خود را جشن گرفت.توکیو بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را از زمان شروع همه‌گیری ثبت کرد با گذشت چند روز از آغاز بازی‌های‌ المپیک در توکیو، این شهر با شناسایی نزدیک به ۳ هزار مورد جدید ابتلا بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را از زمان شروع همه‌گیری ثبت کرد.به روز شده در: ۲۷/۰۷/۲۰۲۱ دیواری از شن و ماسه به ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر شهری را در حاشیه بیابان گبی در شمال غربی چین بلعید.

استراحت کن و به خودت فرصت بده." سیمون بایلز تا کنون چهار تکنیک را به نام خودش در ژیمناستیک ثبت کرده است. سعید ملایی که در سال ۲۰۱۸ قهرمان جهان شده بود، در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ در شهر توکیو، با دستور مستقیم مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی که بر مسند ورزش نشسته‌اند، وادار به شکست مصلحتی شد تا با نماینده جودوی اسرائیل مبارزه نکند. از سال ۱۹۶۸ به این طرف هیچ ژیمناستی نتوانسته است در بخش با پرستیژ "تمام اسباب" دو بار قهرمان شود. بسیاری از شهروندان ژاپن نگران آن هستند که سرازیر شدن سیل ورزشکاران و دست‌اندرکاران المپیک به توکیو می‌تواند وضعیت را وخیم‌تر کند. پل پوگبا، هافبک تیم فوتبال منچستر یونایتد در توییتی از سیمون بایلز حمایت کرد و نوشت که تصمیم او برای کناره گرفتن از المپیک توکیو "لحظه قدرت انکارناپذیر" او بوده است. مسئولان ورزش ایران سعید ملایی را دروغگو‌ نامیدند و به دادگاه حکمیت ورزش کشاندند، ولی این جودوی ایران بود که به دلیل دروغگویی و‌ بی‌اعتنایی به میثاق اخلاقی کمیته بین‌المللی المپیک برای مدت چهار سال محروم ‌شد. جاستین بیبر، ستاره پاپ آمریکایی که خود در سال ۲۰۱۷ تور جهانی خود را به دلیل آنچه که خستگی و اضطراب خوانده شد، متوقف کرده گفت که به این "قهرمان ورزشی به دلیل تصمیمی که گرفته افتخار می‌کند.

" او در یک پست اینستاگرامی نوشت: "هیچکس هرگز نخواهد فهمید که تو با چه فشاری رو به رو هستی. اما او‌ توانست بدون ‌سیاسی‌بازی به نشان نقره المپیک ‌دست یابد. با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۱۶ تن، از جمله سه ورزشکار، شمار کل مبتلایان مرتبط با این بازی‌ها به بیش از ۱۵۰ تن رسیده است." جاستین بیبر به تور کنسرت‌های خود با عنوان "پرپس" که در سال ۲۰۱۷ به طور ناگهانی ناتمام گذاشت اشاره کرد و افزود: "مردم فکر کردند که من دیوانه هستم که تور پرپس را ناتمام گذاشتم اما این بهترین کاری بود که می‌توانستم برای سلامت روانم انجام دهم. به تو خیلی افتخار میکنم سیمون بایلز. سعید ملایی، جودوکار ایرانی تیم ملی مغولستان، به مدال نقره المپیک دست یافت سعید ملایی، جودوکار ایرانی تیم ملی مغولستان، که با شکست دادن رقبا به مرحله نیمه‌نهایی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مسابقات جودوی المپیک توکیو رسیده بود، در دیدار پایانی مسابقه را به حرف ژاپنی واگذار کرد و به مدال نقره رسید." سوزان رایس، یکی از مشاوران ارشد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هم در توییتی سیمون بایلز را ستود و از او برای یادآوری اهمیت سلامت روان "سپاسگزاری کرد. هر ورزشکار یا تیمی که نتواند مسابقه دهد جای خود را به ورزشکار یا تیم واجد شرایط بعدی می‌دهد تا مسابقات طبق روال عادی ادامه پیدا کند." سیلوستر تورنر، شهردار هیوستون در ایالت تگزاس، شهری که سیمون در آن زندگی می‌کند هم او را ستود. کیمیا علیزاده، تنها بانوی مدال‌آور المپیکی ایران، هم به علت همسو‌ نبودن با سیاست‌های جمهوری اسلامی، به آلمان پناهنده شد و در المپیک ۲۰۲۰ توکیو،‌ عضو تیم پناهندگان بود.

او گفت: "تو خیلی مهمتر از دستاورهای ورزشی و ژیمناستیک هستی. تو یک شخصیت فوق‌العاده‌ای. به حکم قرعه این دو‌ دختر ایرانی باید مقابل هم می‌ایستادند." او از سیمون بایلز خواست که "خوشحال و راضی" باشد و افزود که حتی اگر سیمون بایلز دیگر هرگز ژیمناستیک بازی نکند، برای همیشه یک قهرمان آمریکایی و جهانی خواهد بود. سیمون بایلز هنوز تصمیم خود را برای اینکه آیا در مرحله نهایی انفرادی حاضر خواهد شد یا نه اعلام نکرده است. ولی فدراسیون جهانی و‌ آی‌او‌سی برنامه مسابقات را تغییر ندادند و‌ دست تقدیر بر این بود که «کیمیا» و «ناهید» ایران مقابل هم به میدان روند. او گفته که در این‌باره در وقتش تصمیم خواهد گرفت.

. کیمیا علیزاده: از راه دور به خاک خوزستان بوسه می‌زنم؛ فرزند ایرانم در ادامه حمایت‌های هنرمندان، ورزشکاران، و چهره‌های مشهور برون‌مرزی از اعتراضات مردمی به بی‌آبی و مشکلات دیگر در شهرهای جنوبی و برخی مناطق دیگر ایران، کیمیا علیزاده، تکواندوکار پیشین تیم ملی ایران، نیز با انتشار متنی در اینستاگرام خود از مردم خوزستان حمایت کرد.