حمایت قوم'کارن‌'از انجام تحقیقات بین‌المللی پیرامون کشتار مسلمانان آراکان

02/12/2019 11:29:00 ب.ظ

آراکان, آوارگان مسلمانان آراکانی

حمایت قوم' کارن ‌'از انجام تحقیقات بین‌المللی پیرامون کشتار مسلمانان آراکان

حمایت قوم"کارن‌"از انجام تحقیقات بین‌المللی پیرامون کشتار مسلمانان آراکاننمایندگان اقلیت قومی"کارن‌" در میانمار از انجام تحقیقات بین‌المللی درباره جنایت علیه مسلمانان آراکان حمایت کردند.02.12.2019یانگون/خبرگزاری آناتولیچهل و هشت نهاد مدنی و سازمان غیر دولتی به نمایندگی"کارن‌" از مهم‌ترین اقلیت قومی"کارن‌" در میانمار با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که از انجام تحقیقات بین المللی درباره نسل کشی و خشونت علیه مسلمانان آراکان حمایت می کنند.

در این بیانیه آمده است: مسلمانان آراکان از پرونده قتل عام مسلمانان توسط ارتش میانمار در دادگاه بین المللی و تصمیم دیوان بین المللی کیفری برای بررسی خشونت علیه مسلمانان روهینگا استقبال می‌کنند.نهادهای مذکور با یادآوری اینکه آغاز تحقیقات و طی مراحل قانونی پیام واضحی برای رهبری نظامی میانمار است، تاکید کرده اند: اقلیت کارن نیز همانند مسلمانان روهینگا سالهاست که در معرض نقض حقوق بشر از سوی ارتش میانمار قرار دارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دولت حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت را مورد توجه قرار داده استرئیس جمهور در پیامی با گرامیداشت روز جهانی معلولان با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای فعالیت خود اهتمام و حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت را مورد توجه قرار داده است، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند تا با تأمین منابع اعتباری قانون حمایت از حقوق معلولان، بستر مناسبی را جهت عملی ساختن مفاد این قانون مهیا نماید. شما معلول بی پناه رو اشتباهی افغانستان نفرستین بقیه چیزا پیشکش دولت گوه خورده آدم کش.

ادامه راهپمیایی معترضان در هنگ‌کنگ و درخواست حمایت از ترامپادامه راهپمیایی معترضان در هنگ‌کنگ و درخواست حمایت از ترامپ

سناتور آمریکائی به اروپائیان: با فریب‌کاری‌‌ از رژیم تروریستی ایران حمایت می‌کنيدماركو روبیو سناتور جمهوری خواه آمریكا، توئیت جنجال برانگیز «لارس نوردروم»سفیر نروژ در ایران که در آن العربیه دیوس است .نقطه سر خط العر.... ما که چند سال اینو میگیم. اورپا خائن کثیفتر از انگلیس و فرانسه کل تاریخ دنیا ندیده

مدیرکل جدید آژانس: در آینده نزدیک به تهران می‌روم/ ایران برای آژانس یک اولویت استمدیرکل جدید آژانس: کاملا واضح است که در آینده نزدیک به ایران خواهم رفت به زودی با مقامات ایرانی گفت‌وگو و برای این سفر، برنامه ‌ریزی خواهم کرد ایران، یک اولویت برای آژانس به حساب می‌آید اره همه دنیا این حکومت اخوندی رو دوست دارند . اصلا لحظه شماری میکنن برای ملاقات با این انگل های مامانی!!! چه خر کیف شدین!!! منظورش از اولویت ،چیز خوبی نبوده منظورش اینه که تا خامنه ای دوباره جفتک نزده بای بریم براش افسار ببندیم🤣

ادامه راهپمیایی معترضان در هنگ‌کنگ و درخواست حمایت از ترامپادامه راهپمیایی معترضان در هنگ‌کنگ و درخواست حمایت از ترامپ

موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب شددر جلسه امروز هیئت دولت که در دو نوبت صبح و عصر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور برگزار شد تعدادی از مواد لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. we do not like you are as Christianity or USA or Russian or Israel or British or French if you want effecting are life in own way and war between Muslims people مرگ_بر_جمهوری_اسلامی این دو روز هم بچرید حالا بعدش باید برید تو سوراخ موش فکر نمیکنم که سال ۱۳۹۹ ج.ا. وجود داشته باشه. 😹😹

جهان حمایت قوم"کارن‌"از انجام تحقیقات بین‌المللی پیرامون کشتار مسلمانان آراکان نمایندگان اقلیت قومی"کارن‌" در میانمار از انجام تحقیقات بین‌المللی درباره جنایت علیه مسلمانان آراکان حمایت کردند.به گزارش ایسنا، متن پیام رئیس جمهور به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم دوازدهم آذرماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت فرصتی است گران‌بها تا با نگاهی واقع‌بینانه و نقادانه، کارنامه خود را در فراگیرسازی خدمات و مهارت‌آموزی برای افراد دارای معلولیت مرور نماییم.هزاران معترض هنگ‌کنگی روز یکشنبه با لباس‌های سیاه و صورت‌های پوشیده با ماسک، بار دیگر خیابان‌‌های هنگ‌کنگ را به اشغال خود درآ‌ورند.November 30, 2019 ریچارد گرنل سفیر ایالات متحده در آلمان با انتقاد از توئیت سفیر نروژ در ایران درمورد ستایش از «سازوکار اروپایی اینستکس» برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران و پیوستن شمار فزونتری ازکشورهای اروپایی به این ساز و کار ، اعلام کرد: «این توئیت در زمان نامناسبی مطرح شد- چرا باید به رژیم ایران کمک کرد، در حالی که به کشتار مردم خود و بستن اینترنت دست زده است؟؟».

02.12. دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند تا با تأمین منابع اعتباری قانون حمایت از حقوق معلولان بستر مناسبی را جهت عملی ساختن مفاد این قانون مهیا نماید.2019 یانگون/خبرگزاری آناتولی چهل و هشت نهاد مدنی و سازمان غیر دولتی به نمایندگی"کارن‌" از مهم‌ترین اقلیت قومی"کارن‌" در میانمار با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که از انجام تحقیقات بین المللی درباره نسل کشی و خشونت علیه مسلمانان آراکان حمایت می کنند. به گفته پلیس در اعتراضات روز یکشنبه ۱۶ هزار نفر شرکت داشتند. در این بیانیه آمده است: مسلمانان آراکان از پرونده قتل عام مسلمانان توسط ارتش میانمار در دادگاه بین المللی و تصمیم دیوان بین المللی کیفری برای بررسی خشونت علیه مسلمانان روهینگا استقبال می‌کنند. لذا از نمایندگان محترم خانه ملت و مسئولان محترم قوه قضائیه نیز انتظار می‌رود تا با نگاهی حمایت‌گرانه، فعالیت دولت و نهادهای مختلف در تحقق مفاد قوانین مرتبط با معلولان را مورد حمایت جدی خود قرار دهند و امکان اجرای سریع این قوانین را فراهم سازند تا در نتیجه این همگرایی ملی، تلفیق اجتماعی معلولان و رفع تبعیض‌های فراروی ایشان در سایه سار عدالت و فرهنگ اسلامی بیش از پیش فراهم شود. نهادهای مذکور با یادآوری اینکه آغاز تحقیقات و طی مراحل قانونی پیام واضحی برای رهبری نظامی میانمار است، تاکید کرده اند: اقلیت کارن نیز همانند مسلمانان روهینگا سالهاست که در معرض نقض حقوق بشر از سوی ارتش میانمار قرار دارند. به نوشته روزنامه اورشلیم پست این کشورها در بیانیه‌ای مشترک که در وب سایت دولت نروژ منتشر شده ، نوشتند: «با توجه به ادامه حمایت اروپا از برجام و تلاش های مداوم برای اجرای بخش اقتصادی آن و تسهیل تجارت قانونی میان اروپا و ایران ، ما اکنون در صدد تبدیل شدن به شرکاء در این ساز و کار حامی تجاری هستیم».

این نهادهای مدنی از جامعه جهانی خواستند تا فشارها را برای ارتش میانمار افزایش دهد تا عملیات علیه اقلیت های قومی در نقاط مختلف این کشور متوقف شود. از سوی دیگر حامیان دولت محلی هنگ‌کنگ نیز با در دست داشتن پرچم‌های چین در هنگ کنگ تجمع کردند و سرودهای ملی‌گرایانه خواندند. گفتنی است دیوان کیفری بین‌المللی پیشتر با انتشار بیانیه‌ای در رابطه با جنایات ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا اعلام کرد که دادستان کل این دیوان مجوز آغاز تحقیقات درباره جرایم و خشونت‌های اعمال شده علیه این مردم را صادر کرده است. اقلیت قومی کارن با منشاء مغول در استان کاین در مرز تایلند زندگی می‌کنند و از زمان تاسیس میانمار برای استقلال خود مبارزه می‌کنند. .