حمایت مشاوران سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا از تزریق دز یادآور مدرنا به برخی افراد

23/07/1400 10:09 ب.ظ

🔺حمایت مشاوران سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا از تزریق دز یادآور مدرنا به برخی افراد سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا الزامی به تأیید این توصیه ندارد، اما در صورت موافقت، کارزار تزریق دز یادآور در آمریکا شتاب بیشتری خواهد گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

گروه مشاوران مستقل سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا توصیه کرده‌ است برخی از افرادی که حداقل شش ماه پیش واکسن مدرنا زده‌اند، دز یادآور آن را نیز دریافت کنند. تصمیم نهایی در این‌ مورد البته بر عهده خود سازمان است.اعضای این گروه مشورتی به اتفاق آرا رأی دادند که سالمندان و همچنین افراد جوانی که مشکلات سلامتی دارند یا شرایط شغلی و زندگی‌شان به گونه‌ای است که آنها را در معرض افزایش خطر ابتلا به کرونا قرار می‌دهد، یک دز اضافی بزنند.

اعضای این گروه مشورتی به اتفاق آرا رأی دادند که سالمندان و همچنین افراد جوانی که مشکلات سلامتی دارند یا شرایط شغلی و زندگی‌شان به گونه‌ای است که آنها را در معرض افزایش خطر ابتلا به کرونا قرار می‌دهد، یک دز اضافی بزنند.

سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا الزامی به تأیید این توصیه ندارد، اما در صورت موافقت، کارزار تزریق دز یادآور در آمریکا شتاب بیشتری خواهد گرفت. در حال حاضر شمار زیادی از افرادی که حداقل شش ماه پیش دزهای اول و دوم فایزر را زدند، پس از صدور مجوز سازمان نظارت بر غذا و دارو در حال دریافت دز یادآور هستند. این افراد همان گروه پرخطری هستند که مشاوران این سازمان تزریق دز یادآور مدرنا را نیز برای آنها توصیه کرده است.

با این حال به نظر نمی‌رسد فعلا تزریق دز یادآور برای عموم مردم تأیید شود. واکسیناسیون اولیه مدرنا شامل دو دز ۱۰۰ میکروگرمی است، اما مدرنا معتقد است یک دز ۵۰ میکروگرمی برای تقویت سیستم ایمنی کافی است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا خواستار کاهش میزان نمک در انواع مواد خوراکی شد🔺 سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا خواستار کاهش میزان نمک در انواع مواد خوراکی شد ▪ بیشترین میزان نمک در رژیم غذایی آمریکایی‌ها نمکی نیست که مردم در خانه استفاده می‌کنند، بلکه از غذاهای بسته‌بندی شده یا رستورانی می‌آید. ⬇ بیشتر بخوانید:

وقتی خامنه‌ای موافق نظارت مجلس خبرگان بر رهبری بود و اصلاح‌طلبان مخالف

آمریکا پس از ۴ سال غیبت به شورای حقوق بشر سازمان ملل باز می‌گرددمفهوم حقوق بشر در دهه‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ قرن بیستم حرف اول را در روابط و حقوق بین‌الملل می‌زد. با این حال در دو دهه گذشته به‌ویژه پس از جنگ‌های ایالات متحده در افغانستان و عراق، بهار عربی و بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی گفتمان حقوق بشر با یک چالش مفهومی جدی رو‌به‌رو شده است.

آمریکا آماده بازگشت به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد است🔺آمریکا آماده بازگشت به شورای حقوق_بشر سازمان ملل متحد است مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار است امروز پنجشنبه ۲۲ مهر، به ۱۸ عضو جدید برای پیوستن به این شورای ۴۷ نفره رای دهد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

بازگشت مجدد آمریکا به جمع اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل | DW | 15.10.2021سه سال پس از خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل این کشور مجددا به جمع اعضای این شورا پیوسته است. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، دفاع از دموکراسی، حقوق بشر و آزادی را از اولویت‌های دولت بایدن اعلام کرده است. شروع کند ترامپ و پمپئو را تحولی ایران برای اعدام بدهد. بقیه هم آسیاب به نوبت. IranUNMission POTUS POTUS45 VP SecPompeo

بروکینگز:‌ تیرگی روابط آمریکا و پاکستان در پی تسلط طالبان بر افغانستانموسسه خبری آمریکایی «بروکینگز» در یک گزارش تازه نوشته‌ است که با به قدرت رسیدن گروه طالبان در افغانستان، رابطه پاکستان و آمریکا تیره شده است.بر اساس این بهرام که گور میگرفتی همه عمر دیدی که چگونه گور بهرام گرفت در جهت سیاستهای منطقه ی واشنگتن تکنولوژی ساخت بمب اتم را در اختیار پاکستان گذاشتید حالا به انواع مختلف باج خواهی میکند

گروه مشاوران مستقل سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا توصیه کرده‌ است برخی از افرادی که حداقل شش ماه پیش واکسن مدرنا زده‌اند، دز یادآور آن را نیز دریافت کنند. تصمیم نهایی در این‌ مورد البته بر عهده خود سازمان است.

اعضای این گروه مشورتی به اتفاق آرا رأی دادند که سالمندان و همچنین افراد جوانی که مشکلات سلامتی دارند یا شرایط شغلی و زندگی‌شان به گونه‌ای است که آنها را در معرض افزایش خطر ابتلا به کرونا قرار می‌دهد، یک دز اضافی بزنند.

سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا الزامی به تأیید این توصیه ندارد، اما در صورت موافقت، کارزار تزریق دز یادآور در آمریکا شتاب بیشتری خواهد گرفت.

در حال حاضر شمار زیادی از افرادی که حداقل شش ماه پیش دزهای اول و دوم فایزر را زدند، پس از صدور مجوز سازمان نظارت بر غذا و دارو در حال دریافت دز یادآور هستند. این افراد همان گروه پرخطری هستند که مشاوران این سازمان تزریق دز یادآور مدرنا را نیز برای آنها توصیه کرده است.

با این حال به نظر نمی‌رسد فعلا تزریق دز یادآور برای عموم مردم تأیید شود.

واکسیناسیون اولیه مدرنا شامل دو دز ۱۰۰ میکروگرمی است، اما مدرنا معتقد است یک دز ۵۰ میکروگرمی برای تقویت سیستم ایمنی کافی است.

مدرنا می‌گوید دز پایین‌تر را انتخاب کرده تا از بروز واکنش‌های وخیم از جمله تب و درد پیشگیری کند و در عین حال واکسن بیشتری نیز برای عرضه جهانی در دسترس بماند.

یکی از عوارض جانبی بسیار نادر واکسن‌های مدرنا و فایزر التهاب عضله قلب به ویژه در میان مردان جوان است و یکی از ابهاماتی که در رابطه با تزریق دز یادآور وجود دارد این است که آیا این عارضه جانبی افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر. مطالعات انجام شده به اندازه‌ای گسترده نبوده که بتواند چنین احتمالی را ارزیابی کند.

بسیاری از دانشمندان آمریکایی بر سر این که چه کسی به دز یادآور نیاز دارد و آیا برای کاهش موارد خفیف ابتلا نیز به آنها نیاز است یا خیر، دچار اختلاف هستند.

در حال حاضر، افرادی که سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند می توانند سومین دز کامل واکسن مدرنا را بلافاصله پس از واکسیناسیون اولیه دریافت کنند.