حمایت اروپا از کابینه وحدت ملی لیبی؛ وزرای خارجه ایتالیا، آلمان و فرانسه در طرابلس

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

وزیر امور خارجه ایتالیا همراه با همتایان فرانسوی و آلمانی خود ژان ایو لودریان و هایکو ماس در سفری با هدف تاکید بر آمادگی اتحادیه اروپا برای همکاری و کار با نهادهای لیبی در راستای تحقق اهداف مشترک، وارد طرابلس شد. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هایکو ماس پنجشنبه 25 مارس 2021 در سفری با هدف تاکید بر آمادگی اتحادیه اروپا برای همکاری و کار با نهادهای لیبی در راستای تحقق اهداف مشترک، وارد طرابلس شد.

به گفته منابع «العربیه» و «الحدث »، این سه وزیر با عبدالحمید الدبیبه رئیس دولت وحدت ملی و شماری از مقامات لیبی در مورد تعدادی از مسائل مشترک از جمله مهاجرت غیرقانونی و همکاری اقتصادی، گفت‌وگو خواهند کرد. هایکو ماس هنگام ورود به لیبی گفت: «اروپا منافع زیادی در ارتباط با برقراری صلح در لیبی دارد. اگر با هم کار کنیم، می توانیم تغییر بزرگی ایجاد کنیم. سفر امروز ما بیانگر اتحاد آلمان، ایتالیا و فرانسه است. تلاش برای متحد ساختن لیبی، بزرگترین ماموریت ماست.آماده سازی برای انتخابات دسامبر، اجرا و نظارت بر آتش‌بس وعقب‌نشینی کامل همه نیروها و پیکارجویان خارجی نیز بخشی از همین ماموریت است.

این در حالی است که ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا نیز اعلام کرد به زودی عازم لیبی خواهد شد. سفر نخست وزیر ایتالیا به طرابلس، نخستین سفر یک مقام بلندپایه اروپایی از زمان روی کار آمدن کابینه الدبیبه در 15 مارس و اولین سفر خارجی او از زمان گرفتن منصب خود در ماه گذشته است. دراگی به پارلمان ایتالیا اطلاع داد که سیاست این کشور«حمایت از کابینه وحدت ملی در لیبی به هدف برگزاری انتخابات در دسامبر آینده است.»او افزود: «رعایت آتش بس در حال حاضر بسیار ضروری است و ظاهرا تحولات امیدوار کننده‌ای در این خصوص مشاهده می شود به این معنا که نیروهای مزدور و غیر مزدور، خروج از لیبی را آغاز کرده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزرای امور خارجه اروپا: جامعه و دولت افغانستان روی حمایت ما حساب کننداروپایی‌ها البته تمایلی هم ندارند که بیرون رفتن‌شان از افغانستان به منزله رها کردن این کشور به حال خود تلقی شود. یعنی اگر اینکار را بکنن... این روزا کی به اروپا اعتماد میکنه آخه؟ روی حمایت باد تکیه کنند؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا برای گفت‌وگو درباره مسائل عمده بین‌المللی، از جمله ایران، به اروپا می‌رودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر امور خارجه فلسطین: ترکیه در خصوص حمایت از مردم فلسطین پیشرو استوزیر امور خارجه فلسطین: ترکیه در خصوص حمایت از مردم فلسطین پیشرو است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی از احتمال «باج‌گیری» جمهوری اسلامی؛ سه عضو کنگره از وزیر خارجه آمریکا توضیح خواستندنگرانی از احتمال «باج‌گیری» جمهوری اسلامی؛ سه عضو کنگره از وزیر خارجه آمریکا توضیح خواستند این سه نماینده در نامه خود به گزارش‌هایی اشاره کرده‌اند که می‌گوید ایالات متحده در تسهیل این پرداخت یک میلیارد دلاری به ایران توسط کره جنوبی نقش داشته است فقط خاک بر سر دولت فعلی آمریکا و کنگره و بخصوص حزب دموکرات ملعون. پدر سوخته ها. حالا دیگه مخالفین رژیم رو دور میزنید میرید التماس رژیم مُلاها که به برجام برگرده چونکه بایدن احمق شعارش بوده میخام ب برجام برگرد . شعار ملت ایران در کف خیابان:اوباما اوباما یا با اونا یا باما 🤚 احتمال نیست ، بلکه یک اصله که جمهوری اسلامی در تنها کاری که تخصص و تمرین کافی داره ، اخاذی / راهزنی و باجگیریه . نه_به_جمهوري_اسلامي جمهوری اسلامی از این کارها نمیکنه. در یک دموکراسی که اسلام مراقبت از آن را بر عهده گرفته است، چیزی جز نیکوکاری و راستی و معرفت به اخلاق های پسندیده و شرافتمندانه در آن یافت نخواهد شد. اصلا شما یک مثال بیار که اینا شریف نبودند!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »