حمایت فعالان مدنی و سیاسی آذربایجانی از معترضان در خوزستان؛ «پشتیبان اهواز هستیم»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شعار «پشتیبان اهواز هستیم»، برگرفته از هشتگ استفاده شده از سوی شهروندان آذربایجانی شبکه‌های اجتماعی در حمایت از مردم معترض خوستان است. اخبار_ایران اردبیل خوزستان اعتراضات_سراسری

استان‌وایر- فعالان مدنی و شهروندان اردبیلی، امروز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰، در اعتراض به سرکوب مردم عرب در شهرهای مختلف خوزستان با چاپ و توزیع تراکت‌هایی در سطح این شهر، حمایت خود را از حرکت اعتراضی شهروندان خوزستانی اعلام کرده‌اند. بر روی تراکت‌های توزیع شده در شهر اردبیل به زبان عربی، «قلب ما با شماست اهواز» و «پشتیبان اهواز هستیم»، نوشته شده است.

شعار «پشتیبان اهواز هستیم»، برگرفته از هشتگ استفاده شده از سوی شهروندان آذربایجانی شبکه‌های اجتماعی در حمایت از مردم معترض خوستان است. در روزهای گذشته شهروندان تُرک شبکه‌های اجتماعی با انتشار هزاران توییت، اعتراض خود را نسبت به بی‌اعتنایی مسئولان در تامین آب خوزستان و سرکوب تجمعات مسالمت‌آمیز مردم در این استان اعلام کرده‌اند.

روز شنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰، ده حزب و تشکل آذربایجانی اپوزیسیون جمهوری اسلامی نیز با انتشار بیانیه‌ای مشترک، ضمن اعلام حمایت از اعتراضات مردم خوزستان، از مجامع بین‌المللی خواسته‌اند تا سرکوب مردم معترض توسط جمهوری اسلامی را محکوم کنند. اعتراضات مردم خوزستان به بی‌آبی درحالی چهارمین شب خود را پشت سر گذاشته است که ویدیوها و گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد، علی‌رغم جو شدید امنیتی و شلیک گلوله و گاز اشک‌آور از سوی نیروهای امنیتی به سوی معترضان، دستکم ۱۷ شهر خوزستان شاهد تجمعات خیابانی بوده است.

تا لحظه تنظیم این خبر، کشته شدن دو تن از معترضان به نام‌های «مصطفی نعیماوی» و «قاسم خضیری» در جریان اعتراضات به بی‌آبی در اثر شلیک نیروهای امنیتی تایید شده است. گزارش‎های تایید نشده‌ای نیز از کشته، زخمی و بازداشت شماری دیگر از معترضان منتشر شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شما خرین یا خودتونو میزنین به خریت؟ این پفیوزا فعال آذربایجانی نیستن. یه مشت پانترک آشغال و سگ مزدور اردوغانن. فهمش انقد سخته احمقا؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دوازده‌ هزار خانواده افغان در استان تخار از ترس طالبان از خانه‌هایشان فرار کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ميكم به اين يارو بايدن خوابالو هم بايد مثل اوباما يه جايزه صلحى يا يه چيزى بدن👺👺👺👺👺👺
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چهارمین شب ناآرامی‌ها در خوزستان و گزارش‌ها از زخمی شدن یک نفر در سوسنگرددر تصاویری که از اعتراضات در سوسنگرد در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده، گروهی از موتورسواران و نیز شماری از مأموران اسلحه به دست در حال عقب راندن معترضان دیده می‌شوند. اینا دارن با شلیک گاز مناطق رو ضد عفونی میکنن .ملت خوزستان هم با تیر هوایی جشن گرفتن بیشتر از ۴۲ زخمی داشته دیشب، یک زخمی چیه؟ خبر منتشر کردن شما هم آخوندیه. دقت کنید! گوشه سمت چپ پایین تصویر! اوباش اسلحه به دست کاملا واضح است. اینها معترض نیستند منافقین هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پروازهای مستقیم هواپیمایی اتریش در مسیر تهران-وین از سرگرفته شدعباس باقرپور، سفیر ایران در اتریش اعلام کرد که پروازهای مستقیم هواپیمایی اتریش در مسیر تهران-وین از روز شنبه از سرگرفته شد. بیشتر بخوانید🔽 از این قهر دوستی بین حکومت ایران و غرب فقط مردم عادی اسیب می بینند . از روز شنبه قاچاق مستقیم مواد مفجره و مواد مخدر از سر گرفته میشود... خوزستان_تنها_نیست مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوری_اسلامی No2IR خامنه‌ای_کفتار اعتصابات_سراسری اعتراضات_سراسری خوزستان_آب_ندارد کمپین_۱۴۰۰ خوزستان
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آخرین وضعیت صادرات نفت ایران از پایانه دریای عمان/ بررسی ادعای بلومبرگ در مورد آغاز صادراتعضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: خط انتقال نفت از گوره به جاسک از افتخارات ملی کشور است و با بهره‌برداری از آن می‌توانیم خلیج‌فارس و تهدیدات دشمن را دور بزنیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان سیل در آلمان و بلژیک به بیش از ۱۵۰ تن رسیده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تصاویری از موج کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان در آلمان | DW | 17.07.2021موجی از همدلی و همبستگی برای کمک به سیل‌زدگان دو ایالت آلمان به راه‌ افتاده است. برخی برای کمک راهی منطقه شده‌اند. تنها طی چند ساعت صدهاهزار بسته کالای کمکی جمع‌آوری شده است. در این گزارش تصویری ببینید: برای شما تصاویر همدلی برای ما بدبختی و فلاکت. تف به رو تون با این رسالت خبر رسانی تون اگه این اتفاق تو ایران میفتاد تیترهاتون چه غوغایی میکرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »