آلمان, برلین, لیبی, جنگ لیبی, رجب طيب اردوغان, ولادیمیر پوتین

آلمان, برلین

حمایت شرکت کنندگان «کنفرانس برلین» از آتش‌بس لیبی و تحریم تسلیحاتی این کشور

به گفتۀ آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، قرار است کمیته‌ای ویژه متشکل از ۵ نفر از نظامیان هر طرف این درگیری، بر این آتش‌بس نظارت داشته باشند.

20/01/2020 12:35:00 ق.ظ

حمایت شرکت کنندگان «کنفرانس برلین » از آتش‌بس لیبی و تحریم تسلیحاتی این کشور به گفتۀ آنگلا مرکل شرکت کنندگان توافق کرده‌اند آتش‌بسی که از یک هفته گذشته برقرار شده، به آتش‌بسی دائمی تبدیل شود تا امکان آغاز مسیری سیاسی برای حل اختلافات فراهم گردد.

به گفتۀ آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ، قرار است کمیته‌ای ویژه متشکل از ۵ نفر از نظامیان هر طرف این درگیری، بر این آتش‌بس نظارت داشته باشند.

شرکت کنندگان در نشست بررسی تحولات لیبی که روز یکشنبه به میزبانی برلین پایتخت آلمان برگزار شد، بر تقویت تحریم تسلیحاتی لیبی همچنین پشتیبانی از آتش‌بس شکننده در این کشور تاکید کردند.با این وجود دستورالعمل این نشست تحت‌الشعاع اخبار مربوط به محاصرۀ میدان‌های مهم نفتی این کشور توسط نیروهای وفادار به خلیفه حفتر قرار گرفت.

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد

خلیفه حفتر که به همراه نظامیان وفادارش موسوم به «ارتش ملی لیبی» و به پشتوانۀ مصر، روسیه و امارات عربی متحده بر شرق لیبی حکومت می‌کند نیز در این نشست یک روزه شرکت کرده بود.آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان مقابل خبرنگاران اعلام کرد که این نشست با حضور پشتیبانان اصلی هر دو جناح درگیر در لیبی برگزار شده است.

به گفتۀ او شرکت کنندگان درنهایت توافق کرده‌اند تا آتش‌بسی که از یک هفته گذشته در طرابلس برقرار شده است، به آتش‌بسی دائمی تبدیل شود و به این ترتیب امکان آغاز مسیری سیاسی برای حل و فصل اختلافات فراهم گردد.به گفتۀ او قرار است کمیته‌ای ویژه متشکل از ۵ نفر از نظامیان هر طرف این درگیری، بر این آتش‌بس نظارت داشته باشند. headtopics.com

قدرتهای خارجی شرکت کننده در این نشست همچنین متعهد شده‌اند تا به تحریم‌های تسلیحاتی لیبی که از سوی سازمان ملل متحد اعمال شده، پایبند باشند و انتقال سلاح به لیبی را نیز متوقف کنند.با این وجود خانم مرکل تاکید کرد که در جریان این نشست فائز السراج و خلیفه حفتر با یکدیگر دیداری نداشته‌اند.

Kay Nietfeld/DPA via APدر حاشیۀ این نشست همچنین رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری ترکیه با همتای روس خود ولادیمیر پوتین دیدار کرد.پس از این دیدار اردوغان از خلیفه حفتر، مرد قدرتمند شرق لیبی خواست تا با پایان دادن به «رفتار خصمانه» خود، راه را برای حل بحران این کشور هموار کند.

آقای اردوغان که از حامیان دولت طرابلس تحت رهبری فائز السراج است، گفت: «برای دستیابی به یک راه حل سیاسی و به اجرا درآوردن دیگر مراحل آتش‌بس در لیبی، لازم است که رفتار خصمانه حفتر متوقف شود.»ترکیه بخشی از نیروهای نظامی خود را برای کمک به دولت فائز السراج که مورد تایید جامعه بین‌المللی است، به لیبی اعزام کرده است.

اردوغان یادآور شد: «آتش‌بس و بازگشت به مرحله آشتی میان جناح‌های مختلف در لیبی باید در کنفرانس برلین تضمین شود تا این کشور بتواند مسیر دستیابی به صلح را به خوبی طی کند.»دولت وحدت ملی به رهبری فائز السراج درگیر مناقشه‌ای خونین با نیروهای تحت امر خلیفه حفتر است که حمایت روسیه را به همراه دارد و بر سه چهارم خاک لیبی مسلط شده است. headtopics.com

ادامه اعتراضات در ایران؛ تجمعات در اصفهان و ایوان غرب | DW | 28.07.2021 علت سردرد صبحگاهی چیست؟ | DW | 28.07.2021 هورامان، بیست و ششمین میراث جهانی ایران در لیست یونسکو شد | DW | 27.07.2021

رئیس جمهوری ترکیه ماموریت سربازان کشورش در لیبی را آموزش نیروهای امنیتی لیبی عنوان کرد و گفت که کشورش بدین ترتیب در مبارزه آنها با تروریسم و قاچاق انسان مشارکت خواهد کرد.مبارزه با تروریسم دقیقا همان ادعایی است که خلیفه حفتر آوریل سال گذشته هنگام صدور فرمان لشگرکشی نیروهایش به سوی طرابلس مطرح کرده بود. نبردهای خونین میان دو جناح رقیب همچنان در اطراف پایتخت لیبی ادامه دارد و تاکنون بیش از ۲ هزار کشته برجای گذشته است.

هشدار اردوغان به اروپا: سقوط طرابلس به معنای ظهور مجدد «تروریسم اسلامی» استپوتین: اروپا نگران مناقشه لیبی استولادیمیر پوتین نیز در جریان دیدار با اردوغان، از آتش‌بس موقتی که به ابتکار مشترک مسکو و آنکارا از دوازدهم ژانویه تاکنون میان طرف‌های مناقشه در جریان است، ابراز خرسندی کرد و گفت: «به رغم روی دادن درگیری‌های جزئی، طرفین به درخواست ما پاسخ مثبت داده‌اند و نبردهای عمده و بزرگ متوقف شده است.»

با این وجود رئیس جمهوری روسیه با توجه به آنکه مرد قدرتمند شرق لیبی هنوز حاضر به امضای توافق آتش‌بس نشده افزود: «موفقیت کامل بدست نیامده اما ما امیدمان را برای ادامه گفتگوها از دست نمی‌دهیم.»ولادیمیر پوتین تصریح کرد: «مناقشه لیبی بدون شک اروپا را نگران کرده؛ زیرا از راه بندر لیبی است که موجی از پناهجویان گریخته از خاورمیانه و آفریقا به سوی اروپا سرازیر می‌شوند.»

خلیفه حفتر پیش از این به رغم شرکت در نشست مسکو طرح آتش‌بس پیشنهادی ولادیمیر پوتین را امضا نکرد تا ابهام‌های موجود در خصوص راه حل صلح آمیز بحران لیبی به کنفرانس برلین منتقل شود. ادامه مطلب: euronews فارسی »

بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

جهان جای مضحکی شده البته از نوع خطرناکش ، یه کشور دارای حاکمیت رو پکوندن و ده سال جنگ داخلیه الان هم ژست نوع دوستی واسشون گرفتن ، تحریم اسلحه!😳🤣، دنیا مثل جنگله فقط باید زور داشته باشی وگرنه خورده میشی جا این کارا دیسکو بزنین ادم باشین با کار کردن بیشتر از دزدی میشه پول در اورد انسون باشین

گوترش: تمام طرف‌ها متعهد به حمایت از آتش‌بس در لیبی شدندگوترش: تمام طرف‌ها متعهد به حمایت از آتش‌بس در لیبی شدند

مردم را به سمت خارج از انقلاب هُل ندهیم/ عملکرد این مجلس از مجالس هشتم و نهم قابل قبول‌تر است/ با ادامه این روند، مجلس بعدی از افراد آزاده خالی می‌شودنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید خط‌کشی مردم به انقلابی و غیرانقلابی کار غلطی است، نباید بی‌جهت آنان را از انقلاب دور کنیم، اگر شورای نگهبان به این روند را ادامه دهد، مجلس بعدی از افراد حُر و آزاده خالی خواهد شد و بخشی از مردم نماینده‌ای در مجلس نخواهند داشت. افراده ازاده ها شماها باشین وای بحال غیر ازاده ها.... بابا همتون یه گوهید تامام مجلس جدید مثل کییییر خر وسط پیشونی نظام خواهد بود ، دهه 60 نیست که همه گاو فرض شوند افراد آزاده؟ حتما خودش را یکی از افراد آزاده میدونه.

لاوروف: از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای حمایت می‌کنیمسرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که این کشور از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای که در برخی موارد به عنوان وزنه‌ای در برابر ناتو و غرب دیده می‌شود، حمایت می‌کند سفارت روسیه لانه ی جاسوسیه Cyru3S کورش تایید میکنی یا دارن دروغ می بندن به لاورف؟ خامنه ای با این حرف بالای ده بار ارضا میشه

توافق در برلین: عدم حمایت تسلیحاتی از طرف‌های درگیر در لیبی | DW | 19.01.2020توافق در برلین : عدم حمایت تسلیحاتی از طرف‌های درگیر در لیبی / رهبران و نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس برلین در باره یافتن راه حلی برای بحران لیبی بر سر دادن تعهد به عدم حمایت تسلیحاتی از طرف‌های درگیر در این کشور به توافق رسیدند. سیل تحهیزات به عربستان و ترکیه فرستادید و این دو کشور از معترضین پشتیبانی میکنن اونوقت... بابا چقدر شما اروپا یی ها دو رویید مردم دنیا انگار کورن و دلهاشون کدر شده اما انقلاب_اسلامی در هر کجا که طرفداری داره با چشمان عقاب اعمال شمارو رصد میکنه

هشدار آمریکا پیش از تشکیل کابینه لبنان: بدون اصلاحات خبری از کمک مالی واشینگتن نیستبیش از سه ماه است که لبنان با شدیدترین بحران مالی و گسترده‌ترین مشکل در حاکمیت روبرو است. پس از

رونمایی از ماشین سونی که کسی از آن خبر نداشتاین هفته در جهان خودرو: نمایش فن‌آوری‌های تازه در ماشین سونی، بنزی که با الهام از فیلم علمی-تخیلی آواتار ساخته شده، یک شاسی‌بلند الکتریکی جدید از خودروسازی آمریکایی و پایان راه برای لوکس‌ترین مدل بنتلی.