حمایت ترامپ از نخست‌وزیر راستگرای مجارستان در آستانه انتخابات این کشور

14/10/1400 03:02 ق.ظ

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در آستانه رقابت‌های انتخاباتی در مجارستان از ویکتور اوربان، نخست وزیر راستگرای این کشور، حمایت کرد و او را «یک رهبر قدرتمند» نامید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در آستانه رقابت‌های انتخاباتی در مجارستان از ویکتور اوربان، نخست وزیر راستگرای این کشور، حمایت کرد و او را «یک رهبر قدرتمند» نامید. او اظهار داشت که اوربان «عملکرد قدرتمند و فوق‌العاده‌ای در حفاظت از مجارستان، توقف مهاجرت غیرقانونی، ایجاد اشتغال، و تجارت داشته و باید در انتخابات پیش روی به او اجازه داد که به کار خود ادامه دهد».

حمایت علنی یک رئیس جمهور سابق یا کنونی ایالات متحده از کاندیداهای انتخابات در کشورهای خارجی امری به شدت نامعمول است.

منتقدان ویکتور اوربان می‌گویند که حزب حاکم فیدسز نهادهای دموکراتیک در مجارستان را متلاشی کرده، استقلال قضایی را از میان برده و در تلاش برای سلطه بر رسانه‌هاست. آقای اوربان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده نخستین رهبر از اتحادیه اروپا بود که ریاست جمهوری ترامپ را تایید کرد. او همچنین در انتخابات ۲۰۲۰ نیز از کاندیداتوری آقای ترامپ در برابر جو بایدن حمایت کرد.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

واقعا چرا ترامپ نمیتونه تویت کنه فقط قدرتمند ميتونه قدرتمند رو تشخيص بده درود بر ترامپ شير دل سلطان قلبها دونالد دوستت داريم از اين روز كنلت را به دنيا معرفى كردى مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی سليمانى يك سركرده باند جنايت و ماشين كشتار رژيم كثيف دجاليه و دجالى مانند دجالان ديكربود

انتشار گزارش‌هایی از کشته شدن غیرنظامیان در حملات سپاه به روستایی در شهرستان زاهداندر پی حمله توپخانه‌ای و زمینی نیروهای نظامی و سپاه به روستای توابع کورین در شهرستان زاهدان، سپاه پاسداران اعلام کرد که در این حمله غلام شه‌بخش و پنج عضو گروه او کشته شده‌اند. غیرنظامیان 😂🤣😂 جنگ داخلی شروع شده و خود ج.ا آغاز گر آنست فعلا چنگ داخلی شروع نشده مزخرف نگو برادر پفیوز

بایدن به زلنسکی: آمریکا قاطعانه از اوکراین حمایت می‌کند | DW | 03.01.2022رئیس جمهور آمریکا سه روز پس از تماس تلفنی با پوتین، با رئیس جمهور اوکرائین نیز گفتگو کرد. او به زلنسکی اطمینان داد که در صورت حمله روسیه به این کشور، آمریکا و متحدانش واکنش 'قاطع' نشان خواهند داد. Such a lie دروغ میگه.

بهاروند: همه باید از هیات مذاکره کننده ایران حمایت کنیمسفیر ایران در انگلیس در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تاکنون هیچ یک از کشورهای غربی و امریکا ابتکار قابل توجهی اعم از سیاسی، حقوقی و عملی برای تضمین تداوم اجرای تعهدات در توافق مهم و استراتژیک هسته‌ای ارائه نکرده‌اند. بوی قنبل قهرمانانه میاد حال شبی رو دارن که اعلام کردن واسه امام دعا کنید!

آمریکا فعالیت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را از سر گرفتنماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، در توئیتی نوشت ما برای حمایت از حقوق بشر و پیشبرد آن از طریق تعامل در سازمان ملل و در سراسر جهان، با طرف های بین المللی همکاری خواهیم کرد. بیچاره بشری که آمریکای جنایتکار و تروریست دنبال حقوقش باشد Hero ۴۳ سال دیگه بازی شروع شد تا مثل پرزیدنت ترامپ نتونه رژیم رو به زانو دربیاره... اسم حقوق بشر و سازمانش یعنی بازی برای حفظ واقعی رژبم ضد بشر!!

شمار مبتلایان به کرونا در اروپا از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفتمرکز کرونای دانشگاه جان هاپکینز آمریکا می‌گوید٬ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا از زمان شروع همه‌گیری تقریباً در دو سال پیش تاکنون٬ از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

لغو بیش از ۲۶۰۰ پرواز در آمریکا به دلیل کرونا و هوای نامساعدوب سایت ردیابی «فلایت آوار» گزارش داد تا عصر شنبه ۱۱ دی به وقت نیویورک بیش از دو هزار و ۶۰۰ پرواز در آمریکا و در حدود چهار و ۶۰۰ پرواز در سراسر جهان لغو شد. هر قدر فساد و بی عدالتی دنیا را احاطه کند به همان اندازه نعمت های الهی محدود میشود و مصیبت ها افزون .پس باید توبه کرد و اصلاح شد و جبران نمود .و راه تقوا پیشه کرد .این است راه رستگاری .

آقای ترامپ روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای عنوان کرد که رهبر مجارستان «از حمایت و تایید کامل» او در انتخابات ماه آوریل برخوردار است.

او اظهار داشت که اوربان «عملکرد قدرتمند و فوق‌العاده‌ای در حفاظت از مجارستان، توقف مهاجرت غیرقانونی، ایجاد اشتغال، و تجارت داشته و باید در انتخابات پیش روی به او اجازه داد که به کار خود ادامه دهد».

حمایت علنی یک رئیس جمهور سابق یا کنونی ایالات متحده از کاندیداهای انتخابات در کشورهای خارجی امری به شدت نامعمول است.

منتقدان ویکتور اوربان می‌گویند که حزب حاکم فیدسز نهادهای دموکراتیک در مجارستان را متلاشی کرده، استقلال قضایی را از میان برده و در تلاش برای سلطه بر رسانه‌هاست.

آقای اوربان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده نخستین رهبر از اتحادیه اروپا بود که ریاست جمهوری ترامپ را تایید کرد. او همچنین در انتخابات ۲۰۲۰ نیز از کاندیداتوری آقای ترامپ در برابر جو بایدن حمایت کرد.

با استفاده از گزارش رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی؛ س.ن