حق رأی ایران در سازمان ملل به دلیل نپرداختن بدهی‌ها تعلیق شد | DW | 13.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جمهوری اسلامی ایران و هفت کشور دیگر به دلیل تأخیر طولانی در پرداخت بدهی‌های خود حق رأی‌شان در سازمان ملل را از دست دادند. حجم بدهی‌های ایران به سازمان ملل بالغ بر ۱۸ میلیون دلار است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای به مجمع عمومی این سازمان که چهارشنبه ۱۲ ژانویه انتشار یافت، اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران و چند کشور دیگر حق رأی خود در سازمان ملل را از دست داده‌اند، چون مدتی طولانی است که بدهی‌های خود را پرداخت نکرده‌اند.

هفت کشور دیگر عبارتند از ونزوئلا، سودان، سومالی، آنتیگوا و باربودا، کنگو، گینه، پاپوآ گینه نو، جزایر قُمُر و کشور سائوتومه و پرنسیب.جمهوری اسلامی ایران باید برای تسویه بدهی‌ها به منظور احیای حق رأی خود مبلغ ۱۶،۱ میلیون یورو بپردازد. میزان بدهی‌های ونزوئلا بر ۳۴،۸ میلیون یورو بالغ می‌شود. میزان بدهی‌های سودان تنها حدود ۲۶۰ هزار یورو اعلام شده است.طبق منشور سازمان ملل درصورتی که بدهی‌های معوقه یک کشور عضو بیشتر از مجموع مبلغ حق عضویت برای دو سال شود، حق رأی آن کشور تعلیق می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران بار دیگر حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل از دست دادنام کشورهایی همچون ونزوئلا، سودان، آنتیگوآ و باربودا، کنگو، گینه، پاپوئا گینه نو و وانواتو هم در کنار اعضایی که حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از دست داده‌اند دیده می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حق رای ایران در سازمان ملل تعلیق شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایران حق رأی خود در سازمان ملل را به‌دلیل عدم پرداخت بدهی‌هایش از دست دادخردادماه امسال نیز ایران حق رأی خود در سازمان ملل را به دلیل پرداخت نکردن حق عضویتش برای مدتی از دست داد. سازمان ملل دقیقاااآااا چه کاری میکنه؟؟؟ دهن سرویسا حق عضویت سازمان ملل رو هم نمیدن
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به تعلیق حق رأی ایران در سازمان مللسخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص تعلیق حق رای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد اظهار کرد:جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای پایه گذار و فعال سازمان ملل، خود را متعهد به پرداخت کامل و به موقع حق عضویت در سازمان ملل متحد و دیگر سازمانها و آژانسهای بین المللی می داندو متاسفانه برای دومین سال پیاپی و به دلیل تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا پرداخت های کشورمان با مشکل مواجه شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ایران به تعلیق حق رای در سازمان ملل متحدایران در پی تعلیق حق رای خود در سازمان ملل متحد علت عدم پرداخت حق عضویت را «تحریم‌های آمریکا» اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران حق رای خود در سازمان ملل را از دست دادایران و ونزوئلا و شش کشور دیگر حق رای در سازمان ملل را به دلیل عدم پرداخت حق عضویت خود از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی حکومت جاهلیت اشغالگر ایران خیلی وقته در همه جای داخلی و خارجی، رای خود را از دست داده.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »