حق رأی سوریه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی تعلیق شد

21/04/2021 10:00:00 ب.ظ

حق رأی سوریه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی تعلیق شد جزئیات بیشتر🔽

سوریه, جنگ در سوریه

حق رأی سوریه در سازمان منع سلاح ‌های شیمیایی تعلیق شد جزئیات بیشتر🔽

کشورهای عضو سازمان منع سلاح ‌های شیمیایی امروز چهارشنبه،۲۱ آوریل با تعلیق حق رأی سوریه در این نهاد بین‌المللی موافقت کردند.

در این رأی گیری که با حمایت کشورهای غربی مانند آمریکا، فرانسه و بریتانیا انجام شد، ۸۷ کشور به این پیشنهاد رأی موافق دادند و ۱۵ کشور از جمله روسیه، چین، ایران و سوریه با آن مخالفت کردند. همچنین رأی ۳۴ کشور به این پیشنهاد، ممتنع بود.ناظران بین‌المللی از این تصمیم سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به عنوان «یک تصمیم بی‌سابقه» در تاریخ این نهاد بین‌المللی نام برده‌اند.

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی: ارتش سوریه در سال ۲۰۱۸ سراقب را با سلاح شیمایی بمباران کرده استاز ۱۹۳ کشور عضو سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، ۱۳۶ کشور در این رأی گیری شرکت کرده بودند.دولت سوریه متهم است که در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ برای حمله به مناطقی که در کنترل شورشیان این کشور بوده، از سلاح شیمیایی استفاده کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

بله این میگن سیاست دوگانه غرب اول شیمایی سوریه گرفتن حالا نوبد ب حق رای ازش گرفتن بعدن تحریمات شروع میشه حق رای سازمان منع سلاح شیمیایی؟؟؟!!!! اسد؟؟!!!!! ینی تا الان تعلیق نشده بود؟

بایدن در تماس با نتانیاهو: اسرائیل حق دارد از خود دفاع كندجو بایدن رئیس‌جمهوری آمریكا، شامگاه چهارشنبه اعلام كرد كه طی تماسی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ابراز امیدواری كرد درگیری‌ها با فلسطینی ها زودتر خسته نباشی تل آویو در آتش بله. حق دفاع دارد. نه حق تجاوز. آن. ال سعود است که از اسرائیل. پیروی میکند. نی. همگی دین و ایمان اسرائیل. به مراتب قویتر از دین و ایمان عرب های خلیج است عرب های خلیج فارس نی دین دارند و نی ایمان. فقط عیاشی و فحاشی. بس.

آثار مشارکت حداقلی، در بزنگاه‌ها خودش را نشان می‌دهد/ پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی است/ معیشت و اقتصاد، بر میزان مشارکت مردم تاثیرگذار استحیدری در گفت‌وگو با ایلنا: آثار مشارکت حداقلی، در بزنگاه‌ها خودش را نشان می‌دهد/ پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی است/ معیشت و اقتصاد، بر میزان مشارکت مردم تاثیرگذار است

سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی حق رای رژیم اسد را معلق کردسازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی برخی حقوق و امتیازات رژیم اسد در سوریه از جمله حق رأی دادن طبق کنوانسیون سلاح های شیمیایی را به حالت تعلیق درآورد. - خبرگزاری آناتولی

آمازون حق پخش فیلم جدید اصغر فرهادی را خرید؛ دورخیز «قهرمان» برای جوایز سینمایی🔺آمازون حق پخش فیلم جدید اصغر فرهادی را خرید؛ دورخیز «قهرمان» برای جوایز سینمایی به گزارش تارنمای هنری «ورایتی»، اصغر فرهادی برنده دو جایزه اسکار، فیلم جدید خود را در شهر شیراز فیلمبرداری کرده است، و این اثر در مراحل نهایی تدوین قرار دارد. Mullahs apologist! دنیا ویران شد ایران را آب برد و‌فرهادی یکه تازی میکند برای بدست آوردن انواع فرشها.خوش بحالت که دنیای تو رنگین است و بی خبر از حال ما.اصغر چه میکنی با خود و‌جوایزت؟ پس فردا گندش در میاد چهار تا « ایرونی » مأمور خرید آمازون بودن مثلا یا فرهادی با فلان مسؤول آمازون یه داستانی داشته ! ما که از این جماعت شیاد چشممون آب نمی خوره

پاپ فرانسیس از لغو حق مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. اگر خودش ساخته بود چی؟ این کلاش خودش را صاحب حق مالکیت معنوی مسیحیت می دونه و با پول مسیحی های معتقد عصای مرصع بدست می گیره در حالیکه مسیح فرمود پوشش شما از یک جنس پارچه باشه 😂

پیشنهاد تعلیق حق رأی سوریه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی توسط ۴۶ عضو از ۱۹۳ عضو این نهاد داده شده بود.پایان یابد.شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارزیابی شرایط کشور در آستانه انتخابات خردادماه و همچنین در ضرورت مشاکرت حداکثری گفت: مهم ترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی مردم هستند؛ در هیچ کجای دنیا نظامی مانند نظام کشور ما وجود ندارد که از چنین پشتوانه‌ قرص و محکمی برخوردار باشد.سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی برخی حقوق و امتیازات رژیم اسد در سوریه از جمله حق رأی دادن طبق کنوانسیون سلاح های شیمیایی را به حالت تعلیق درآورد.

اکثریت اعضای سازمان منع سلاح‌های شیمیایی بر این نظر بودند که سوریه از این‌گونه سلاح‌ها در جنگ داخلی استفاده کرده است. در این رأی گیری که با حمایت کشورهای غربی مانند آمریکا، فرانسه و بریتانیا انجام شد، ۸۷ کشور به این پیشنهاد رأی موافق دادند و ۱۵ کشور از جمله روسیه، چین، ایران و سوریه با آن مخالفت کردند.» رئیس‌جمهوری آمریکا در پی تشدید بمباران و موشک‌پرانی متقابل بین اسرائیل و فلسطینی‌ها، از نتانیاهو خواست «آرامش پایدار را بازگرداند. همچنین رأی ۳۴ کشور به این پیشنهاد، ممتنع بود. این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین مؤلفه و نظر حاکمیت جمهوری اسلامی ایران  که در رأس آن مقام معظم رهبری هستند، مشارکت حداکثری و انتخابات درست است؛ بنابراین هر صحبتی غیر از این به صلاح کشور نیست. ناظران بین‌المللی از این تصمیم سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به عنوان «یک تصمیم بی‌سابقه» در تاریخ این نهاد بین‌المللی نام برده‌اند.» پیش از این وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده بود که آنتونی بلینکن روز چهارشنبه با نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل صحبت کرده و نگرانی های خود را در مورد حملات موشکی از غزه ابراز داشته و خواستار کاهش تنش و خشونت شد. سازمان منع سلاح‌های شیمیایی: ارتش سوریه در سال ۲۰۱۸ سراقب را با سلاح شیمایی بمباران کرده است از ۱۹۳ کشور عضو سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، ۱۳۶ کشور در این رأی گیری شرکت کرده بودند. پیش نویس این تصمیم به رهبری فرانسه و با حمایت 46 کشور تنظیم شده و مورد رای موافق 87 کشور قرار گرفت.

دولت سوریه متهم است که در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ برای حمله به مناطقی که در کنترل شورشیان این کشور بوده، از سلاح شیمیایی استفاده کرده است. سقوط برجی در غزه در نتیجه بمباران هوایی اسرائیل وزیر امور خارجه آمریکا گفت:"تصاویری که دیشب منتشر شد هولناک است. حیدری با بیان این‌که  قطعاً رفتار مسئولین باید به گونه‌ای باشد تا مردم به حضور در پای صندوق‌های رأی ترغیب شوند، گفت:  اگر امروز مردم از وضع اقتصاد و معیشت گله‌مند هستند شاید تا حدودی به بحث انتخاب‌ها باز می‌گردد؛ باید این دوره با حضور حداکثری و مشارکت درست واقعاً کسانی را انتخاب کنند که توان کار اجرایی قوی و تجربه کافی در حوزه های مختلف کشور داشته باشند. دمشق همواره این اتهام‌ها را رد کرده است. سوریه و متحدش، روسیه، قدرت‌های غربی را به رهبری یک «کارزار سیاسی» از طریق سازمان منع سلاح‌های شیمیایی متهم کرده است. من از معاون دستیار وزیر امور خارجه (برای امور اسرائیل و فلسطین) هادی عمرو خواستم که بلافاصله به منطقه برود تا با اسرائیلی ها و فلسطینی ها، از طرف من ورئیس جمهوری بایدن همه را به پایان‌دادن خشونت تشویق کند». در پی انتشار گزارش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی مبنی بر استفاده سوریه از سلاح شیمیایی به هنگام حمله به شهر سراقب در سال ۲۰۱۸، فشارها بر دمشق افزایش یافت.. برخی منابع خبری گفته‌اند که سوریه به سؤال‌های سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی پاسخ قانع کننده نداده است. موشک‌باران مجدد به گزارش خبرنگار «العربیه»، موشک‌باران تل‌آویو و شهرهای مرکزی اسرائیل در اولین ساعات پنجشنبه از سوی غزه آغاز شد و گنبد آهنین برخی موشک‌ها را رهگیری کرد. سازمان منع سلاح های شیمیایی در 12 آوریل با انتشار گزارشی اعلام کرد که نیروهای هوایی وابسته به رژیم اسد در حمله هوایی 4 فوریه 2018 به سراقب سوریه دست‌کم از یک بمب شیمیایی استفاده کرده‌اند.

.