حق رأی ایران در سازمان ملل به خاطر بدهی تعلیق می‌شود | DW | 03.06.2021

03/06/2021 01:35:00 ب.ظ

به گفته دبیر کل سازمان ملل حق رأی جمهوری اسلامی ایران و چهار کشور دیگر به دلیل بدهی ناشی از عدم پرداخت سهم‌شان به بودجه این سازمان به حالت تعلیق درمی‌آید. ایران برای احیای حق رأی باید حدود ۱۶ میلیون دلار بپردازد.

مجمع عمومی, سازمان ملل

به گفته دبیر کل سازمان ملل حق رأی جمهوری اسلامی ایران و چهار کشور دیگر به دلیل بدهی ناشی از عدم پرداخت سهم‌شان به بودجه این سازمان به حالت تعلیق درمی‌آید. ایران برای احیای حق رأی باید حدود ۱۶ میلیون دلار بپردازد.

به گفته دبیر کل سازمان ملل حق رأی جمهوری اسلامی ایران و چهار کشور دیگر به دلیل بدهی ناشی از عدم پرداخت سهم‌شان به بودجه این سازمان به حالت تعلیق درمی‌آید. ایران برای احیای حق رأی باید حدود ۱۶ میلیون دلار بپردازد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای خطاب به ولکان بوزکیر، رئیس مجمع عمومی اعلام کرد، ایران و چهار کشور دیگر سهم خود به بودجه عملیاتی این سازمان را پرداخت نکرده‌اند و حق رأی آن‌ها در مجمع عمومی به‌خاطر این بدهی تعلیق می‌شود.

دبیرکل سازمان ملل در نامه خود اما نوشته که این کشورها تا پایان این فصل از مجمع عمومی یعنی آخر سپتامبر می‌توانند در رأی‌گیری ها شرکت کنند.چهار کشور دیگر که در کنار ایران به خاطر بدهی‌های خود به سازمان ملل از برخورداری از حق رأی در مجمع عمومی محروم شده‌اند، عبارتند از آفریقای مرکزی، کومور، سائو تومه و پرینسیپ و همچنین سومالی.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

وقتی یه دولت خلافکاره و حق عضویت سازمان ملل رو نمیده، ما چرا پول اب و برق به این دولت خلافکار بدیم؟

روسای جدید و پیشین موساد: به قلب ایران نفوذ کردیم؛ ایران برنامه سلاح کشتار جمعی داردنه کوهن و نه نتانیاهو، هیچ کدام درباره دیگر اقدامات اسرائیل برای ضربه زدن به برنامه هسته‌ای ایران از جمله حملات خرابکارانه اخیر به سانتریفیوژهای موجود در تأسیسات هسته‌ای نطنز که تهران آنها را به اسرائیل نسبت می‌دهد، حرفی نزدند. کتابشم چاپ کردن🤣😂🤣 موساد دوباره پارکش رو عوض کرده نیست خودش حامیه کل بشریته برای اینکه بدانید اسرائیل سلاح کشتار جمعی دارد لازم نیست جایی نفوذ کنید.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران: رسانه‌ها حق ندارند مطلبی علیه کاندیداها منتشر کنند

تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل بخاطر بدهی ۱۶ میلیون دلاریتعلیق حق رای ایران در سازمان ملل بخاطر بدهی ۱۶ میلیون دلاری دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید ایران و چهار کشور دیگر بدلیل بدهی بابت پرداخت سهم خود به بودجه عملیاتی سازمان ملل ، حق رای خود را در مجمع عمومی از دست می‌دهند.

تا ۴۸ ساعت دیگر به اغما می‌روم؛ یک زندانی سیاسی خطاب به ابراهیم رئیسی

واکنش کاخ سفید به مخالفت شدید نتانیاهو با مذاکرات ایران و آمریکا: پرزیدنت بایدن به دنبال منافع ایالات متحده استواکنش کاخ سفید به مخالفت شدید نتانیاهو با مذاکرات ایران و آمریکا: پرزیدنت بایدن به دنبال منافع ایالات متحده است خانم ساکی افزود: بنابراین ما در جریان قرار دادن رهبران اسرائیل از روند مذاکرات را مانند سالهای گذشته ادامه می دهیم و موضع ما تغییر نکرده است

پیام انقلاب بازگشت به دین است اما نه دین طالبانی/ ظلم به ظریف ظلم به نگاه کارشناسی در دستگاه سیاست خارجی استیادگار امام گفت: پیام انقلاب بازگشت به دین است اما نه دین طالبانی دینی که مردم در آن نقش اصلی دارند. بازگشت به جمهوری اسلامی است نه حکومت اسلامی؛ امیدواریم در جهان اسلام شاهد حکومت مردم باشیم. به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید

مجمع عمومی سازمان ملل، عکس از آرشیو به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای خطاب به ولکان بوزکیر، رئیس مجمع عمومی اعلام کرد، ایران و چهار کشور دیگر سهم خود به بودجه عملیاتی این سازمان را پرداخت نکرده‌اند و حق رأی آن‌ها در مجمع عمومی به‌خاطر این بدهی تعلیق می‌شود.نتانیاهو گفت: «من نمی‌خواهم و نمی‌توانم جزئیات تمام کارهایی را که برای مبارزه با رژیم آیت‌الله‌ (خامنه‌ای) که ما را تهدید به نابودی می‌کند، بیان کنم.اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی طی اطلاعیه‌ای، کلیه رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب و الکترونیک و هم‌چنین شبکه‌های مجازی را براساس یک ماده قانونی، از نوشتن مطلبی یا انتشار آگهی علیه نامزدهای انتخاباتی منع کرد.به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، آنتونیو گوترش در نامه‌ای خطاب به ولکان بزکیر رئیس مجمع عمومی اعلام کرده است که علاوه بر ایران و آفریقا، سه کشور آفریقایی دیگر شامل کومور، سائو تومه و پرینسیپ و سومالی نیز حق عضویت خود را نپرداخته‌اند.

دبیرکل سازمان ملل در نامه خود اما نوشته که این کشورها تا پایان این فصل از مجمع عمومی یعنی آخر سپتامبر می‌توانند در رأی‌گیری ها شرکت کنند. چهار کشور دیگر که در کنار ایران به خاطر بدهی‌های خود به سازمان ملل از برخورداری از حق رأی در مجمع عمومی محروم شده‌اند، عبارتند از آفریقای مرکزی، کومور، سائو تومه و پرینسیپ و همچنین سومالی.» مایک پمپئو، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا نیز در مراسم روز دوشنبه در اسرائیل حاضر بود. گوترش در عین حال اعلام کرده است، حق رأی ایران و دیگر کشورهایی که با این معضل روبرو هستند، در صورت حداقل پرداخت‌های لازم احیا خواهد شد.  هم‌چنین در این اطلاعیه تاکید شده در صورت وقوع این تخلف، نامزدها حق دارند پاسخ خود را ظرف (۱۸) ساعت پس از انتشار، به وسیله وزارت کشور به این رسانه‌ها بدهند و رسانه مکلف به نشر فوری آن در اولین زمان ممکن است. طبق گزارش آسوشیتد پرس حداقل پرداخت‌های لازم برای احیای حق رأی اینگونه اعلام شده است: ایران: ۱۶ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۲۹۸ دلار  سومالی: یک میلیون و ۴۴۳ هزار و ۶۴۰ دلار کومور: ۸۷۱ هزار و ۶۳۲ دلار  سائو تومه و پرینسیپ: ۸۲۹ هزار و ۸۸۸ دلار  آفریقای مرکزی: ۲۹ هزار و ۳۹۵ دلار در همین زمینه: .