حق رای ایران در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌ها معلق شد

14/03/1400 06:35:00 ب.ظ

حق رای ایران در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌ها معلق شد روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد حق رای ایران و چهار کشور دیگر به دلیل پرداخت نکردن حق عضویت و بدهی‌های معوقه، به حال تعلیق درآمد. ⬇️بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد حق رای ایران و چهار کشور دیگر به دلیل پرداخت نکردن حق عضویت و بدهی‌های معوقه، به حال تعلیق درآمد.

این گزارش می‌گوید تصمیم سازمان ملل روز پنجشنبه ۱۳ خرداد به ایران ابلاغ شد و واکنش خشمگینانه جمهوری اسلامی را به همراه داشت.

به گزارش نیویورک تایمز، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس مجمع عمومی اعلام کرد ایران و چهار کشور آفریقایی سائوتومه و پرنسیپ، جمهوری آفریقای مرکزی، کومور، و سومالی از حد مشخص تاخیر در پرداخت بدهی‌های خود بر اساس اصل ۱۹ منشور سازمان ملل فراتر رفته‌اند.

بر اساس این اصل، کشورهایی که بیش از دو سال تاخیر در پرداخت داشته باشند، حق رای در مجمع عمومی را از دست خواهند داد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ببینید عزیزان من،شاید حق رای ایران رادر تمامی مجامع معلق نمایند،اصل این است که هزرت آقای اُزما سلامت باشند و به موقع تریاک اصل افغانی برای ایشان آورده شود و ایشان هم آی بکشند و نشئه کنند و‌موقع سخنچرانی هی کونشان را اینورو اونور کنند (چون میخاره دیگه،با دقت به تلویزیون نگاه کنید) تف به رژیم آمریکا که بدلیل تحریم مانع خرید دارو برای سرطانیها و پرداخت حق عضویت در سازمان ملل میشه

تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل بخاطر بدهی ۱۶ میلیون دلاریتعلیق حق رای ایران در سازمان ملل بخاطر بدهی ۱۶ میلیون دلاری دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید ایران و چهار کشور دیگر بدلیل بدهی بابت پرداخت سهم خود به بودجه عملیاتی سازمان ملل، حق رای خود را در مجمع عمومی از دست می‌دهند.

حق رأی ایران در سازمان ملل به خاطر بدهی تعلیق می‌شود | DW | 03.06.2021به گفته دبیر کل سازمان ملل حق رأی جمهوری اسلامی ایران و چهار کشور دیگر به دلیل بدهی ناشی از عدم پرداخت سهم‌شان به بودجه این سازمان به حالت تعلیق درمی‌آید. ایران برای احیای حق رأی باید حدود ۱۶ میلیون دلار بپردازد. وقتی یه دولت خلافکاره و حق عضویت سازمان ملل رو نمیده، ما چرا پول اب و برق به این دولت خلافکار بدیم؟

اهدای جایزه مركز اسكان بشر سازمان ملل به امینه اردوغان

برنامه سازمان يافته حشد الشعبي براى سرنگونی دولت عراقروزنامه «الشرق الاوسط» خبر داد نیروهای الحشد الشعبی برنامه سازمان یافته‌ای برای سرنگونی دولت عراق طراحی کرده و قصد دارند با سلب اعتماد از مصطفی الکاظمی،

استقبال دبیرکل سازمان ملل از ابتکار سعودی برای مبارزه با فساد جهانیآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با تشکر از اقدام پادشاهی عربی سعودی برای راه‌اندازی سامانه «ابتکار ریاض» برای مبارزه جهانی با فساد، این اقدام را «بسیار به نظرم سعودی ها پرچم دار مبارزه با فساد هستن ، فاسد ها رو میبرن هتل پنج ستاره ، پولهاشون رو میگیرن میدن به بن سلمان ، بعد انقدر کتک میزنن بهشون که مثل سگ واق واق کنن

مخالفت شدید سازمان ملل با تصویب قانونی در دانمارک که زمینه اخراج پناهجویان را فراهم می‌کنددانمارک در حال حاضر یکی از سختگیرانه‌ترین مواضع را در میان کشورهای اروپایی در قبال مسئله مهاجرت دارد و همواره اعلام کرده که تنها در چارچوب نظام سهمیه‌بندی سازمان ملل متحد حاضر به پذیرش پناهجو است.