حق با ‌ترانه علیدوستی است؟

  • 📰 SharghDaily
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 68%

«حق با ‌ترانه علیدوستی است؟» شنای_زنان_ایران این روزها سوژه‌ای برای رسانه‌های داخلی و خارجی شده است؛ سوژه‌ای که بعد از اظهارات ترانه_علیدوستی، هنرپیشه ایرانی، روی فرش قرمز فیلم سانتا باربارای آمریکا به وجود آمده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش روزنامه شرق، دلیل این بی‌اهمیتی نه به کم‌کاری در این حوزه بلکه به موضوعاتی مانند پوشش و اختلاف فرهنگی برمی‌گردد که تفاوت آماتور یا حرفه‌ای‌ بودن در این ورزش را در کشورهای اسلامی رقم زده است. د‌رواقع برای مخاطب حرفه‌ای، شنا، با نگاه به تورنمنت‌های آن‌چنانی که بخش زیادی از بازی‌های جهانی و بازی‌های المپیک را پوشش می‌دهد، برای ورزشکاران ایرانی بیگانه است، چون با توجه به نگاه متفاوتی که کشورهای اسلامی از جمله ایران به مقوله حجاب دارند، این حرفه از دایره فعالیت‌های حرفه‌ای خارج شده است.

اما آیا شناگر زنی از ایران توانسته در رقابت‌های جهانی یا بازی‌های المپیک شرکت کند؟ آیا اصلا اجازه چنین موردی را دارد؟ اینجاست که صحبت‌های ترانه علیدوستی چندان هم بی‌ارتباط به نظر نمی‌رسد. بدون درنظرگرفتن سطح فنی پایین شناگران ایران که عمدتا به دلیل کم‌توجهی یا بی‌توجهی شکل گرفته، مسئله پوشش برای زنان شناگر ایرانی مسئله مهمی است. برای ارزیابی این مورد نیاز به واکاوی چندانی نیست و می‌توان به داستان شیرین گرامی رجوع کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار تحقیقات بین‌المللی در مورد حملات روسیه در اوکراین شدرئیس‌جمهوری لهستان نیز با اشاره به حملات روسیه به مدارس و ساختمان‌های مسکونی و غیرنظامی گفت برای او کاملا روشن است که روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده است. نه که امریکا تو ویتنام و افغانستان و عراق و یمن کم ساختمان مسکونی و غیر نظامی زد ؟؟؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور: دولت به دنبال مبارزه ریشه‌ای و علمی و تخصصی با فساد استرئیس جمهور در پیامی به سومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی گفت: شهید سلیمانی عزیز از آن جهت «شهید تراز تمدن اسلام» است که از طریق تولید و تکثیر یک نظام معنایی در میدان عمل، «اراده ملی»، «اراده بین‌المللی» و حتی «اراده جهانی» را تحت تأثیر قرار داد. عمرا، چون اگر بود میبایست از بیت خامنه ای شروع میکردین. نه باباااا !! راست میگی ؟؟؟؟؟🤣🤣🤣 گام اول مبارزه ریشه ای علمی و تخصصی واقعی ابتداء کناره گیری شما از راس امور است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا به دنبال جایگزینی نفت روسیه با نفت ایران و ونزوئلا استبا افزایش تحریم‌ها علیه صادرات انرژی روسیه، آمریکا به دنبال جایگزینی آن از طریق ایران و ونزوئلا است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پوتین: تردید ندارم آمریکا تحریم‌های روسیه را مانند ایران و ونزوئلا لغو می‌کندولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، گفته است که شک ندارد آمریکا با روسیه توافق خواهد کرد و تحریم‌ها را لغو خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری «تاس»، ولادیمیر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

چرا سریال «خادم ملت» در جهان پربیننده اما در ایران ممنوع شد؟در روزهایی که حمله ویرانگر روسیه به اوکراین ادامه دارد، بسیاری کنجکاوانه سراغ سریال اوکراینی «خادم ملت» با بازی زلنسکی رفته‌اند و تکه‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مجمع جهانی اقتصاد روابط با روسیه را متوقف کردمجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد که به دلیل حملات روسیه به اوکراین تمامی روابط خود با مسکو را متوقف کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »