حقوق، بیمه، استخدام: دلایل برگزاری ۲۵ تجمع صنفی کارگران و معلمان در هشت روز

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 108 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 46%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در فاصله ۲۷ مرداد تا پنجم شهریور، ۲۵ تجمع اعتراضی توسط معلمان و کارگران در سراسر ایران برگزار شده است. در یک اعتراض تک نفره در خوزستان کارگری خودسوزی کرد و درسایر اعتراضات کارگران ومعلمان خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. بیشتر بخوانید👇 اخبار_ایران

استان وایر- در فاصله ۲۷ مرداد تا پنجم شهریور، ۲۵ تجمع اعتراضی توسط معلمان و کارگران در سراسر ایران برگزار شده است. در یک اعتراض تک نفره در خوزستان کارگری خودسوزی کرد و در سایر اعتراضات کارگران و معلمان نسبت به معوقات مزدی و بیمه ای، وضعیت استخدامی، قراردادها و تفاوتهای اشتغال در شرکتهای پیمانکاری و استخدام دولتی معترض بوده و خواستار رسیدگی مسئولان شدند. برگزاری این تجمعات ظرف هشت روز گذشته، جدا از تجمعات روزانه کارگران نیشکر هفت تپه و شرکت هپکوی اراک است.

به گفته این کارکنان از اسفند ماه سال ۹۸ اخراج پرسنل به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم پذیرش مسافر در هتل هرمز آغاز شد با از گذشت چندین ماه نه تنها بیمه بیکاری کارکنان پرداخت نشده که برخی از کارکنان که در پست خود حضور دارند نیز از عدم پرداخت چندین ماه حقوق معوقه خود گله مند هستند. تجمیع کارگران پیمانکاری شرکت‌های مختلف، یکی از مطالبات قدیمی کارگران است که موجب یکسان‌سازی شرایط کار شده و نظارت و اجرای قانون را تسهیل می‌نماید. کارگران معترض می‌گویند: «تعدادی از کارگران در سایر واحدهای راه‌آهن تجمیع شده‌اند؛ ولی این طرح برای کارگران خطوط ابنیه فنی اجرایی نشده است. جدا از این کارگران برخی همکاران شرکتی دیگر در راه‌آهن، مانند کارگران واحد تعمیرات لوکوموتیو راه‌آهن نیز به دنبال تجمیع هستند.

کارگران بازنشسته تامین اجتماعی خوزستان روز ۴ شهریور در ادامه اعتراضات قبلی نسبت به سطح نازل حقوق وعدم همسان سازی، اقدام به برگزاری تجمعی مقابل ساختمان تامین اجتماعی شعبه ۵ اهواز کردند. به گفته این کارگران، پرداخت مطالبات مزدی آنها دو ماه به تاخیر افتاده و درخواست آنها تسریع در پرداخت معوقات مزدی و بیمه‌ای است.

جمعی از کارکنان اخراج شده شرکت «مپنا» که یکی از پیمانکاران پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ است روز یکشنبه ۲ شهریور در مقابل ساختمان فرمانداری بهبهان و دفتر نماینده مجلس این شهرستان، دست به تجمع اعتراضی زدند. معترضان می‌گویند: «بعد از گذشت پنج ماه از قرارداد با این شرکت، به صورت غیرقانونی از کار اخراج شده‌ایم و تاکنون پاسخی از سوی مسئولان دریافت نکردیم.»

به گفته آنها پیمانکار جدیدی که از اسفندماه سال ۹۸ امورات کارخانه را در اختیار گرفته، وضعیتی به وجود آورده که طی ماه‌های اخیر بیشتر کارگران در خانه باشند و تقریبا دستمزدی را دریافت نکنند. جمعی از پرستاران اصفهان هم روز شنبه یکم شهریور در مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند. مطالبه این پرستاران پرداخت مطالبات و معوقاتی است که از اسفندماه معطل مانده است. اعتراض این پرستاران ابتدا از پرستاران بیمارستان خورشید شروع شده اما در ادامه کلیه پرستاران با آن همراهی کردند.

کارگران کارخانه مخابرات راه دور شیراز بار دیگر برای رسیدگی مسئولان به وضعیت آنها و مطالباتشان مقابل استانداری فارس تجمع کردند. کارگران این کارخانه در استان فارس که روزگاری ۷۰ درصد از تجهیزات مخابراتی کشور را تولید می‌کرد، پس از ۱۴ سال همچنان به دنبال مطالبات خود هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شلیک به سلامت کارگران/ بیمه جبران می‌کند!/ کارفرمایان علاقه‌ای به سالم‌سازی محیط کار ندارندجبران خسارت جای پیشگیری را گرفته‌؛ این یعنی جان و سلامت کارگر اهمیت ندارد، چراکه اگر اتفاقی بیفتد بیمه جبران می‌کند!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا اسامی ۱۴ ایرانی تحریم‌شده به علت نقض حقوق بشر را اعلام کرد | DW | 26.08.2020وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ۱۴ ایرانی و از جمله رئیس سابق زندان اوین را به لیست تحریم‌های خود افزود. نام این افراد اکنون رسانه‌ای شده است. گفته می‌شود اکثر این افراد در ارتباط با ترور کاظم رجوی بوده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جزئیات جدیدی از اسامی ۱۴ ایرانی که آمریکا به خاطر نقض حقوق بشر علیه آنها محدودیت صدور ویزا اعلام کرد🔺جزئیات جدیدی از اسامی ۱۴ ایرانی که آمریکا به خاطر نقض حقوق بشر علیه آنها محدودیت صدور ویزا اعلام کرد ⚡️وزارت خارجه آمریکا اسامی کامل ۱۴ ایرانی را که به خاطر نقض حقوق_بشر با محدودیت صدور ویزا از سوی ایالات متحده آمریکا روبرو شده‌اند، اعلام کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

معاون وزیرخارجه آمریکا در سفر به لیتوانی با رهبر مخالفان بلاروس دیدار کرد؛ تاکید بر نقش جامعه مدنی در تقویت دموکراسی و حقوق بشرمعاون وزیرخارجه آمریکا در سفر به لیتوانی با رهبر مخالفان بلاروس دیدار کرد؛ تاکید بر نقش جامعه مدنی در تقویت دموکراسی و حقوق بشر
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تلاش برای ثبت ملی سنت «خون‌بس» جای تعجب دارد/ ضرورت جرم‌انگاریِ سنت‌های مغایر حقوق انسانی علیه زناندستیار حقوق شهروندی معاونت زنان ریاست‌جمهوری: تلاش برای ثبت ملی سنت «خون‌بس» جای تعجب دارد/ ضرورت جرم‌انگاریِ سنت‌های مغایر حقوق انسانی علیه زنان
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اعتصاب کارگران شهرداری خرم‌آباد و هفت‌تپه؛‌ تجمع مالباختگان خودروسازی در تبریزاعتصاب‌های کارگری در شهرهای ایران در حالی با ادامه اعتراض کارگران کارخانه هفت‌تپه و شهرداری خرم‌آباد ادامه یافت که مالباختگان خودروسازی آذویکو در تبریز نیز دست به تجمع زدند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »