حقوق شهروندی | حکم اعدام یک کودک‌مجرم پس از ۱۹ سال لغو شد

26/11/1400 06:30:00 ق.ظ

🔺حقوق شهروندی ▪️لغو حکم اعدام یک کودک مجرم پس از ۱۹ سال زندان ▪️صدور حکمی دیگر برای مهدی محمودیان ▪️نامه نرگس_محمدی ▪️وضعیت جسمی نامساعد راحله_احمدی ▪️اعزام عباس_لسانی به مرخصی ▪️برگزاری چهارمین جلسه دادگاه حبیب فرج‌الله چعب ⬇️ بیشتر بخوانید:

اخبار منتشر شده حاکی از لغو حکم اعدام یک کودک‌مجرم پس از ۱۹ سال زندان،‌ صدور حکمی دیگر برای مهدی محمودیان، درخواست پایان حصر رهبران جنبش سبز،‌ نامه نرگس محمدی درباره وضعیت اسفناک زندان قرچک،‌ اعزام عباس لسانی به مرخصی،‌ وضعیت جسمی نامساعد راحله احمدی، و چهارمین جلسه دادگاه حبیب اسیود در ایران است. چاپ اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران و شبکه‌های اجتماعی، حاکی از لغو حکم اعدام یک کودک مجرم پس...

چاپ اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران و شبکه‌های اجتماعی، حاکی از لغو حکم اعدام یک کودک مجرم پس از ۱۹ سال زندان،‌ صدور حکمی دیگر برای مهدی محمودیان، درخواست پایان حصر رهبران جنبش سبز،‌ نامه نرگس محمدی درباره وضعیت اسفناک زندان قرچک،‌ اعزام عباس لسانی به مرخصی،‌ وضعیت جسمی نامساعد راحله احمدی، و برگزاری چهارمین جلسه دادگاه حبیب فرج‌الله چعب در ایران است.

لغو حکم اعدام یک کودک‌مجرم پس از حدود دو دهه حبس حکم «قصاص نفس» یک کودک‌مجرم به نام محمدرضا حدادی که به اتهام قتل راننده یک اتومبیل در کازرون در سن ۱۵ سالگی بازداشت و از سال ۱۳۸۱ به زندان عادل‌آباد شیراز منتقل شده بود، پس از تحمل نزدیک به دو دهه حبس لغو شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حکم اعدام محمدرضا حدادی پس از ۱۸ سال زندان لغو شد | DW | 14.02.2022حکم اعدام محمدرضا حدادی، کودک مجرمی که در ۱۵ سالگی به قتل عمد متهم شده بود، پس از گذراندن ۱۸ سال در زندان بالاخره لغو شد. وکیل او حکم دیوان عالی کشور را در اختیار دویچه‌وله گذاشته است. کار خیلی اشتباه ی کردند این آدمی که من میبینم بعد از آزادی دست به قتلهای زنجیره ی خواهد زد ترحم بر پلنگ تیز دندان ستم کاری بود بر گوسفندان الان این بیاد بیرون حس اصحاب کهف بهش دست میده.

کاخ سفید: حمله روسیه به اوکراین احتمالا پس از بازی‌های المپیک آغاز شودکاخ سفید اعلام کرد که نمی‌تواند تاریخ خاصی را برای آغاز «حمله» روسیه به اوکراین تعیین کند.

آتش‌سوزی چادر کارگران فصلی؛ مادر یک روز بعد از کودکش جان باخت

حکم زندان و جریمه نقدی برای مهدی محمودیان، فعال مدنی، به‌دلیل یک رشته توئیتمهدی محمودیان در آن رشته‌توئیت به ماجرای حذف مصاحبه ویدئویی حبیب‌الله سیاری با ایرنا و شکایت سپاه و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از برخی مدیران و کارکنان این رسانه پرداخته بود.

لایحه‌ همسان‌سازی از ابتدا برای بازنشستگان تامین اجتماعی قابل دفاع نبود/ پس گرفتن لایحه تعجب‌آور نبود/ دولت فقط بدهی ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی را بپردازدحسن صادقی تاکید می‌کند: لایحه‌ای که دولت پس گرفت، مزیت چندانی برای بازنشستگان کارگری نداشت؛ آن لایحه برای بازنشستگان کشوری و لشگری جامع بود و همه‌ی مولفه‌های تعریف شده و استاندارد لازم را دربرداشت. اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی چیز قابل دفاعی نداشت.

استفاده ۵۵درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی / ۶ چالش‌ پرخطرِ کرونایی در مدارسدر هفته ۱۰۳ همه گیری کرونا در کشور، رنگ آبی از نقشه کرونایی رخت بسته و ۲۴۷ شهر قرمز شده اند؛ این درحالی است که در چنین شرایطی متاسفانه میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی حدود ۵۵ درصد است و همچنان فعالیت های اجتماعی، ازدحام، رفت و آمدهای حضوری دانش آموزان به مدارس حتی در شهرهای قرمز و به طور کلی زندگی عادی در شرایط تاخت و تاز امیکرون، در سطح کشور در جریان است. تقصیر خود مسئولینه که تا کرونا کم شد مدارس باز شد محدویت ها برداشته شد مردم فکر کردند کرونا دیگه رفته مراسم عروسی گرفتن بچه هاشونو مدرسه فرستادند و... دوباره کرونا و اُمیکرون شیوع پیدا کرد !! مدارس چرا باز شده بود؟؟😬😬