حقوق تا ۴ میلیون تومان از مالیات معاف شد

12/09/1399 02:38:00 ب.ظ

حقوق تا ۴ میلیون تومان از مالیات معاف شد در لایحه بودجه سال آینده مشخص شده که حقوق سالانه ۴۸ میلیون تومان یعنی ماهانه ۴ میلیون تومان از مالیات معاف هستند.

در لایحه بودجه سال آینده مشخص شده که حقوق سالانه ۴۸ میلیون تومان یعنی ماهانه ۴ میلیون تومان از مالیات معاف هستند. طبق این گزارش، نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد یک نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد و نسبت به...

طبق این گزارش، نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد یک نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه ۲۰ درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد است.

همچنین، میزان معافیت مالیات سالانه مستغلات اشخاص فاقد درآمد موضوع ماده ۵۷ قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر درآمد مشاغل موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیات‌های مستقیم، سالانه به مبلغ ۳۶ میلیون تومان تعیین می‌شود.

گفتنی است که دولت برای سال جاری و طبق قانون بودجه سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان را در سال ۳۶ میلیون تومان و در ماه سه میلیون و ۶۰۰ تومان تعیین کرده بود که در سال آینده این سقف ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

فرهنگی: حقوق نمایندگان ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان استحقوق نمایندگان ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان است سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: حقوق نمایندگان همان میزان ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان با توجه به مؤلفه‌های مؤثر در حقوقشان است که هیچ نماینده‌ای از هزینه دفاتر برای حقوق خود استفاده نمی‌کند

حقوق‌های تا ۱۰ میلیون تومان در سال آینده ٢۵ درصد افزایش می‌یابدحقوق‌های تا ۱۰ میلیون تومان ٢۵ درصد افزایش می‌یابد یک عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به مصوبه این کمیسیون برای افزایش ٢۵ درصدی حقوق‌های تا ۱۰ میلیون تومان در سال آینده، گفت که حقوق‌های بالاتر از ۱۰ میلیون تومان به میزان ثابت ۲/۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد ۲/۵میلیون افزایشی حقوق یک کارگر برای یک ماه تلاش و جان کندن است. مسخره ها. مثلا حقوق ۴تومنی من قراره بشه ۵ تومن. بعد حقوق ۲۵ تومنی یارو میشه ۲۷ و نیم.

نماینده مجلس ایران: واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا 25 میلیون تومان به فروش می‌رسدیک نماینده مجلس ایران اعلام کرد واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا 25 میلیون تومان به فروش می‌رسد در حالی‌که قیمت این واکسن نهایتا 300 هزار تومان است. - خبرگزاری آناتولی

کاهش ۸۰۰ تا دو میلیون تومانی پایه حقوق/ مزایای عرفی نداریم!پرسنل پیمانکاری پارس جنوبی مستقر در شهرستان کنگان از وضعیت حقوق خود گله‌مند هستند و کسی پیگیر حق و حقوق آن‌ها نیست.

۵ تا ۶ میلیون کارگر زیرزمینی با حقوق ۸۰۰ هزار تومانی در کشور داریم!عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار کشور گفت: بین پنج تا شش میلیون نفر کارگر غیررسمی و زیرزمینی در کشور داریم که بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند و قانون کار در قبال آنان اجرا نمی‌شود و هیچ نهادی هم وجود ندارد که به داد آنان برسد. کارگران ساختمانی، منشی‌ها و افرادی که سر چهارراه‌ها به دنبال کار می‌گردند از جمله این کارگران هستند.