حقوق شهروندی | خودکشی یکی از معترضان آبان ۹۸ پس از نابینایی بر اثر اصابت «گلوله‌های ساچمه‌ای» نیروهای امنیتی

17/11/1400 08:54:00 ب.ظ

🔺حقوق شهروندی | خودکشی یکی از معترضان آبان_۹۸ پس از نابینایی بر اثر اصابت «گلوله‌های ساچمه‌ای» نیروهای امنیتی ▪️محسن محمودی کریانی، یکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه، در پی نابینا شدن و فقر مالی خودکشی کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

بنا بر گزارش سایت حقوق بشری هه‌نگاو، آقای محمودی به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی در دوران بازداشت و اعزام با تاخیر به مراکز درمانی بینایی هر دو چشمش را از دست داده بود. چاپ یکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه در پی نابینا شدن و فقر مالی خودکشی کرد.

سایت حقوق بشری هه‌نگاو که اخبار مناطق کُردنشین ایران را پوشش می‌دهد، هویت این فرد را محسن محمودی کریانی، ۲۸ ساله اعلام کرد و گزارش داد او در ۲۵ آبان ۹۸ در ناآرامی‌های میدان گاراژ کرمانشاه هدف اصابت مستقیم گلوله ساچمه‌ای نیروهای امنیتی قرار گرفته و بازداشت شده بود.

برپایه این گزارش، آقای محمودی به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی در دوران بازداشت و اعزام با تاخیر به مراکز درمانی بینایی هر دو چشمش را از دست داده بود. یک منبع آگاه به هه‌نگاو گفت نهادهای امنیتی پس از آزادی محسن محمودی کریانی به خانواده او وعده داده بودند در صورت رسانه‌ای نکردن این خبر دیه پرداخت خواهند کرد، اما پس از ۱۸ ماه هیچ اقدامی در این باره نکردند.

به گفته این منبع آگاه، آقای محمودی سرانجام در ۱۵ اردیبهشت امسال به دلیل مشکلات مالی و مشکلات روحی ناشی از نابینا شدن خود را حلق‌آویز کرده و به زندگی خود پایان داده است. در جریان دادگاه بین‌المللی مردمی آبان موضوع اصابت تیر به چشم معترضان در شهادت شهود مطرح شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

یکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه، در پی نابینا شدن و فقر مالی خودکشی کردیکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه به دلیل مشکلات روحی ناشی از نابینا شدن در پی اصابت گلوله ساچمه‌ای در جریان اعتراضات و فقر مالی، اوایل امسال به زندگی خود پایان داده است. این یکی اسم نداره🤣😂🤣 به درک واصل شد به 🥚چپم 😂🍆

ادامه انتقادها از جشنواره فیلم فجر؛ مجید بهشتی: داوران از «چهره‌های تأیید شده نظام» هستند🔺ادامه انتقادها از جشنواره فیلم فجر؛ مجید بهشتی: داوران از «چهره‌های تأیید شده نظام» هستند ▪️کیفیت نازل آثار اکران شده در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر، انتقادات زیادی را متوجه کمیته برگزاری، و هیأت داوران کرده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

خشم کاربران از فروش تی‌شرت با تصویری از کودک ۵ ساله‌ای که در چاه محبوس شدهدر حالی‌که رایان، پسربچه ۵ ساله مراکشی در زمان تنظیم مطلب هنوز در چاهی به عمق ۳۲ متر گرفتار است، دست‌کم یک سایت فروش آنلاین، تی‌شرت و کلاه و ماگ با تصویر این کودک و با هشتگ رایان قوی باش را به مشتریان عرضه می‌کند. تجارت کثیف

احتمال دارد ائتلافی میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان کهنه‌کار شکل بگیرد/ یکی از مشکلات ما حزب‌گریزی چهره‌های بزرگ کشور استعضو شورای مرکزی حزب اراده ملت گفت: برخی اصلاح‌طلبان فکر می‌کننو برای آنکه بتوانند برنامه خود را در کشور پیاده کنند به ائتلاف با نیروهای معتدل اصولگرا نیاز دارند اما در این تاکتیک سیاسی موفق نبوده است. خر برفت و خر برفت و خر برفت Kashmir will be free by the mercy of Allah SWT before Ghazwa e Hind happens. Imam Al-Mahdi will save the people of Kashmir in the near future to come. This is Muhammad Qasim’s dreams and many are coming true. Learn more at or watch

شریفی‌مقدم: طی یک سال گذشته دو هزار پرستار از ایران مهاجرت کرده‌انددبیرکل خانه پرستار ایران گفت که طی یک سال گذشته حدود دو هزار پرستار از این کشور مهاجرت کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی خوب..مثلی هست در تورکی...قیزیلدان اولسا قفسیم ،ازادلیغا وار هوسیم.....یعنی اگر قفسم از طلا هم باشد باز تشنه ازادی هستم.عیران زندان تورکها شده وتورکیه بهشتمان.اولوم اولسون فارس فاشیزمینه

با داشتن فرزند، پس از جدایی، چطور به رابطه بعدی وارد شویم؟