حقوق بالای 50 میلیون تومانی مدیران مناطق آزاد بابت دو ماه است/ نجومی‌بگیر نیستیم/ نیروهای مازاد تعدیل شدند

02/08/2021 05:13:00 ب.ظ

سخنگوی دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پاسخ به #ایلنا: حقوق بالای 50 میلیون تومانی مدیران مناطق آزاد بابت دو ماه است/ نجومی‌بگیر نیستیم/ نیروهای مازاد تعدیل شدند

ایلنا, بودجه

سخنگوی دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پاسخ به ایلنا : حقوق بالای 50 میلیون تومانی مدیران مناطق آزاد بابت دو ماه است/ نجومی‌بگیر نیستیم/ نیروهای مازاد تعدیل شدند

سخنگوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره لیست منتشر شده از حقوق ‌های نجومی مدیران مناطق آزاد از جمله خود سخنگوی شورا اظهار داشت: درباره انتشار این خبر بسیار گله‌مند هستیم و رسانه باید قبل از انتشار آن صحت این اعداد و ارقام را و علت این میزان واریزی را بررسی می‌کرد.

شیخ زاده در پاسخ به سوال خبرنگاروی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگارسخنگوی شورای عالی مناطق آزاد همچنین درباره استخدام چندین نفر در مناطق آزاد مختلف کشور اظهار داشت: تبصره بودجه اذعان دارد که مناطق آزاد در سال 1400 هیچ گونه جذب نیرویی نداشته باشد و نظر دبیر شورای عالی هم این بود که در همین زمان افرادی که جذب شده‌اند را برگردانند و تعدیل این افراد موکول به پایان سال نشود اما برای افرادی که از مناطق آزاد رفته‌اند و تسویه کرده‌اند حق جذب وجود دارد و می‌توان به جای آنها نیروی جدید جذب کرد.

مبنی بر اینکه گفته می‌شود عده‌ای به ویژه نمایندگان مجلس اصرار دارند که نیروهایی که معرفی کردند عضو هیات‌ مدیره‌های مناطق آزاد موجود و مناطق آزاد جدید باشند، گفت: در دید و بازدید نمایندگان مجلس با دبیر شورا پیشنهاد جذب افراد داده می‌شود و برخی از نمایندگان مجلس افرادی را به دبیران شورا برای حضور در هیات مدیره مناطق آزاد معرفی می‌کنند که البته معرفی کردن افراد اشکالی ندارد اصرار بر این پیشنهادات است که اشکالاتی وارد می‌کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

برای ۱بیکار متاهل در شهر مقدس فاسد دزد متقلب پدرکش‌های مشهد نجومی است. برای خیلی از بیکاران و حتی کارگران در ایران نجومی است. خوبه بخدا، خودش قاضی خودش میشه و حرفی بزنیم به بخش‌نامه‌ها و ائین نامه‌های قانون فاسد اخوند تکیه میکه. افرین. افرین.

تصاویری از پاکسازی مناطق سیل‌زده در شمال شرق افغانستانبنا به اعلام سخنگوی والی نورستان دستکم ۱۱ کیلومتر از جاده‌های این ولایت به دنبال جاری شدن سیل تخریب شده است.

کرونا در ایران - مقامات بهداشتی و دانشگاهی از «طغیان کرونا» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از کرونا در امریکا چه خبر ؟ اونجا خبری نیست که فقط دنبال اخبار ایرانید.امار مبتلایان امریکا ۵۱۸۹۸ و فوت شدگان۲۴۱ نفر اونجا مشکلی نیست؟؟

خانه در کدام مناطق تهران ارزان شد؟درحالیکه تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حکایت از افزایش قیمت مسکن در تهران و عبور آن از متری ۳۰ میلیون تومان طی چهارمین ماه سال جاری دارد، بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشترین و کمترین متوسط قیمت هر متر خانه متعلق به مناطق ۱و ۱۸ بوده است که مناطق ۵ و ۱۹ نیز به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد معاملات در این ماه را داشته‌اند. بی خانمان، اثری جاودان از ج ا

حملات راکتی طالبان به فرودگاه قندهار؛ نیروهای ویژه با ادامه درگیری‌ها وارد هرات شدندسخنگوی طالبان با تایید انجام حملات راکتی به فرودگاه قندرهار مدعی شد به دلیل اینکه «دشمن» از این فرودگاه برای حمله به طالبان استفاده می‌کرد، به باند فرودگاه قندهار حمله کردیم.

150 وکیل دادگستری: مخالف اجرایی شدن طرح «صیانت» هستیمبیش از 150 وکیل دادگستری، با انتشار بیانیه‌ای اجرایی شدن طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» را «نقض حقوق بنیادین عموم مردم در دسترسی به گردش آزاد

نیروهای دولتی افغانستان برای سومین روز در نزدیکی هرات با طالبان درگیر شدندبه گفته مقامات افغان و ساکنان محلی، صدها نفر به دنبال درگیری‌ها بین نیروهای دولت ی و شبه نظامیان طالبان محل سکونت خود در حومه هرات یا در نزدیکی این شهر را ترک کرده‌اند. افرین، بکشید انهارا، اسیر گرفتن سمه براتون، اونهام اسیر نمیگیرند، باید افغانی به پا بخیزه نه فقط ارتش از به طالبان باج ندهید به کجا رسیدیم ؟! انشاالله که نیروی های ناترس و دلیر ما، طالبان خرمگس را چلوصاف ساخته با دو متر تکه کفن این حرامزاده ها را به شوی مادرشان در پاکستان میفرستند. طالبان کافر و نجس عاق شده بزود ترین فرصت نسلشان نابود می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، شیخ زاده در نشست خبری امروز درباره تعین تکلیف حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اظهار داشت: یکی از مهمترین ویژگی‌های پنچ هزار مناطق آزاد در دنیا این است که معاف از مالیات هستند و عدم پرداخت مالیات از سوی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد یک روال قانونی است و این ساختار اولیه شکل‌گیری مناطق آزاد است.به روز شده در: ۰۱/۰۸/۲۰۲۱ عملیات پاکسازی در مناطق سیل زده ولایت کوهستانی نورستان در شمال شرق افغانستان روز شنبه در حالی ادامه یافت که جاری شدن سیل در این مناطق جان دستکم ۱۵۰ نفر را گرفت.ایران - آرشیو همزمان با شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا در ایران، مقام‌های بهداشتی و دانشگاهی ایران از «طغیان کرونا» و «وجود شرایط بسیار وخیم» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهند.به گزارش ایسنا، براساس آخرین آمارها متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی تیر ماه به ۳۰ میلیون و ۴۴ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه در سال قبل به ترتیب ۱.

وی افزود: اما اخیرا مجلس تصویب کرده که فعالان اقتصادی در مناطق آزاد مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند که این واکنش‌های زیادی را از سوی فعالان اقتصادی و همچنین نمایندگان مجلس به دنبال داشته است. سخنگوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه شورای پارلمانی مناطق آزاد متشکل از نمایندگان فراکسیون‌های مختلف مجلس به دنبال اصلاح این قانون هستند گفت:‌ برخی از نمایندگان مجلس خود این باور را دارند که این مصوبه نیاز به بازنگری و اصلاح دارد اما طبق مقررات مجلس از زمانی که یک قانونی تصویب می‌شود تا زمان بازنگری مجدد آ‌ن، باید شش ماه فاصله زمانی داشته باشد. بنا به اعلام سخنگوی والی نورستان دستکم ۱۱ کیلومتر از جاده های این ولایت به دنبال جاری شدن سیل تخریب شده است. شیخ زاده در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره لیست منتشر شده از حقوق‌های نجومی مدیران مناطق آزاد از جمله خود سخنگوی شورا اظهار داشت: درباره انتشار این خبر بسیار گله‌مند هستیم و رسانه باید قبل از انتشار آن صحت این اعداد و ارقام را و علت این میزان واریزی را بررسی می‌کرد. به گفته این مقام ارشد وزارت بهداشت، «ظرفیت اغلب بیمارستان‌های سراسر کشور» تکمیل است و استان‌هایی مانند تهران، البرز، مازندران و گلستان با «کمبود تخت» و «خستگی مفرط» کادر درمان مواجه اند. بنده حقوق نجومی نمی‌گیرم آن عددی که از حقوق مدیران منتشر شده (بالای 50 میلیون تومان) به ازای دو ماه حقوق واریز نشده، 13 روز ماموریت و درصد افزایش حقوق در سال 1400 بود اما به دلیل مشکل سیستم صیاد حقوق دو ماه با تمام این مزایا واریز نشد و به یک باره این عدد واریز شد و برای سایر مدیران هم همین اتفاق افتاد البته برخی از مدیران و افراد شاغل از ایثارگران و جانبازان هستند که طبق قانون مشمول پرداخت مالیات نمی‌شوند. وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه علت تعدیل عده‌ای از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد پس از ورود آقای مومنی چه بوده است، گفت: پس از ورود آقای مومنی چند نفر از کارکنان شورای عالی مناطق آزاد کنار گذاشته شدند چراکه طبق چارتی که برای مناطق آزاد ابلاغ شده، در ستاد باید زیر 60 نفر مشغول به کار باشند اما در دو دولت قبل تعداد پرسنل‌ها به بیش از 150 نفر رسید اما نقشه راه این بوده که باید در این مجموعه کمتر از 60 نفر مشغول به کار باشند و کم‌آسیب‌ترین روش این بود با افرادی که به عنوان مامور در مناطق آزاد مشغول به کار بودند و دوره ماموریت آنها هم به پایان رسیده بود، خداحافظی می‌شد.۶ کاهش داشته است.

سخنگوی شورای عالی مناطق آزاد همچنین درباره استخدام چندین نفر در مناطق آزاد مختلف کشور اظهار داشت: تبصره بودجه اذعان دارد که مناطق آزاد در سال 1400 هیچ گونه جذب نیرویی نداشته باشد و نظر دبیر شورای عالی هم این بود که در همین زمان افرادی که جذب شده‌اند را برگردانند و تعدیل این افراد موکول به پایان سال نشود اما برای افرادی که از مناطق آزاد رفته‌اند و تسویه کرده‌اند حق جذب وجود دارد و می‌توان به جای آنها نیروی جدید جذب کرد. به نظر می رسد با گذشت بیش از یک سال و نیم از آغاز همه گیری کرونا، مقامات بهداشتی ایران هنوز نتوانسته‌اند سیاست منسجم و روشنی برای مقابله با این بیماری در پیش بگیرند. شیخ‌زاده در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه گفته می‌شود عده‌ای به ویژه نمایندگان مجلس اصرار دارند که نیروهایی که معرفی کردند عضو هیات‌ مدیره‌های مناطق آزاد موجود و مناطق آزاد جدید باشند، گفت: در دید و بازدید نمایندگان مجلس با دبیر شورا پیشنهاد جذب افراد داده می‌شود و برخی از نمایندگان مجلس افرادی را به دبیران شورا برای حضور در هیات مدیره مناطق آزاد معرفی می‌کنند که البته معرفی کردن افراد اشکالی ندارد اصرار بر این پیشنهادات است که اشکالاتی وارد می‌کند. وی افزود: سیاست ما در دوره جدید مدیریت مناطق آزاد این است که تمام افراد حاضر در هیات مدیره‌ها باید تخصص منطبق بر ماموریت آن منطقه آزاد را داشته باشند. سخنگوی شورای عالی مناطق آزاد درباره پرداخت حق جلسه به اعضای شورای عالی مناطق آزاد گفت: اعضای شورای عالی مناطق آزاد نمایندگان وزرا در این شورا هستند که در طی جلسات تصمیماتی در خصوص مقررات و قوانین مناطق آزاد اخذ می‌کنند از آنجایی که این جلسات خارج از ساعات کاری است مشمول حق جلسه می‌شود که البته این به معنای گرفتن حقوق بابت حضور در جلسات نیست البته در خبری که اخیرا درباره میزان حق جلسه‌های اعضای شورای عالی منتشر شد واحد اعداد به تومان بوده که این اشتباه است و تمام این پرداختی‌ها به ریال بوده است. در این میان، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، روز یکشنبه گفت برای قطع زنجیره کرونا در ایران باید واکسن وارد شود. شیخ‌زاده همچنین درباره میزان تراز تجاری مناطق آزاد اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم که میزان واردات مناطق آزاد نسبت به کل کشور حدود دو درصد است که عمده این کالاها هم از جمله کالاهای اساسی هستند. همچنین، در مناطق ۶، ۷، ۸ و ۹ تهران نیز هر متر خانه به ترتیب معادل ۴۵ میلیون و ۸۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان، ۲۹ میلیون و ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان، ۲۷ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان و ۲۰ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌شود که در هر یک از این مناطق طی چهارمین ماه سال به میزان ۱۸۵، ۲۸۵، ۲۵۲ و ۱۰۸ فقره خانه معامله شده است.

وی افزود: در سال گذشته 854 میلیون دلار کالا از مناطق آزاد صادر شد که در مقابل آن 700 میلیون دلار کالا وارد شده است همچنین در شش اول سال گذشته در مجموع مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی چهار میلیارد دلار کالا صادر و یک میلیارد دلار کالا وارد شده است و همواره در طی این سال‌های گذشته صادرات از مناطق آزاد بیشتر از واردات بوده است. شیخ‌زاده افزود: تراز تجاری مناطق آزاد تا سال 97 منفی بوده که پس از آن مثبت شده است. همچنین ظرف این مدت، ۳۶۶ نفر دیگر جان خود را از دست داده و مجموع جان ‌باختگان ویروس کرونا در آمار رسمی ایران به ۹۰ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است. وی با تاکید بر اینکه قاچاق از مناطق آزاد را به شدت رد می‌کنیم، گفت:‌ قاچاق از مناطق آزاد نه منطقی و نه قانونی است البته باید گفته شود که این روزها دیگر قاچاق واردات نیست. وی درباره دپوی خودروهای وارداتی به مناطق آزاد اظهار داشت: ورود تمام کالاها به جز کالاهای ممنوعه به گمرکات مناطق آزاد مجاز است و در مورد خودرو، خودروهای با مشخصات زیر 2500 سی سی، و با قیمت کمتر از 40 هزار دلار ممنوعیتی برای ورود به کشور از مناطق آزاد ندارند اما قبل از قانون ممنوعیت ورود خودروهای خارجی پنج هزار دستگاه خودرو در تمام گمرکات کشور وارد و دپو شده بود که در دو سال گذشته مشکل ترخیص نیمی از آنها حل شد و وارد کشور شدند در حال حاضر حدود دو هزار خودرو در گمرکمات کل کشور باقی مانده است. سخنگوی شورای عالی مناطق آزاد گفت:‌ پیشنهاد ما به دولت این بوده که برای ترخیص این خودروها از فرمول مناطق آزاد استفاده کنند یعنی تمام این خودروها پس از انتقال به سازمان امور تملیکی، برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی در مناطق آزاد مورد استفاده قرار بگیرند. خبرهای بیشتر.  گران‌ترین خانه در کدام مناطق تهران قرار دارد؟  البته بررسی تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در تیر ماه نسبت به خرداد سال جاری بیانگر این است که معادل ۱۴ منطقه از تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند که در این بین، به ترتیب مناطق ۶، ۲۲ و ۲ بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند.

وی از اصرار عده‌ای برای ایجاد مناطق آزاد جدید در کشور گفت:‌ به اندازه تمام شهرهای ایران پیشنهاد برای ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داشتیم اما امکان موافقت با تمام آ«ها نبود و در نهایت در یک پروسه قانونی با ایجاد هفت منطقه آزاد جدید و 13 منطقه ویژه موافقت شد. وی با تاکید بر اینکه سیاست ما ایجاد مناطق آزاد با تمام زیرساخت‌های مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری‌های مرتبط است، اظهار داشت: در منطقه آزاد قشم از آنجایی که زیرساخت‌های مناسب وجود نداشت 400 درخواست برای سرمایه‌گذاری‌های جدید را از دست دادیم و نباید این تجربه در مناطق آزاد جدید تکرار شود. وی تاکید کرد:‌ موضوع بعدی بحث وسعت مناطق آزاد است در حال حاضر ما منطقه آزاد بالای 500 هزار هکتار هم داریم برای مثال منطقه آزاد ماکو بیش از 240 روستا درون خود دارد که اداره این میزان روستا و این وسعت باعث شده نتوانند بر روی موضوعات اقتصادی تمرکز داشته باشند در حال حاضر میانگین متراژ مناطق آزاد جدید بالای هفت هزار هکتار نیست. وی تاکید کرد:‌ نگاه ما این است که تمام این مناطق آزاد باید با 25الی 30 نفر اداره شوند. وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه چرا بانک آفشور در مناطق آزاد را‌ه‌آندازی نشد تا سرمایه‌گذاران خارجی راحت‌تر بتوانند جذب مناطق آزاد شوند، گفت: در دوران تحریم میزان سرمایه‌گذاران خارجی کمتر شد البته هنوز سرمایه‌گذاری‌های خارجی انجام می‌شود برای مثال در یکی از مناطق آزاد یک نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی با سرمایه‌گذاری صد درصد شرکت ایتالیایی در حال انجام است اما برای جذب سرمایه‌گذار در شرایط تحریم نیاز به راه‌اندازی بانک آفشور داشتیم که مقررات سخت‌گیرانه اجازه تاسیس این بانک‌های آفشور را نداد.

در حال حاضر طبق قوانین کشورمان کفایت سرمایه برای راه‌اندازی بانک آفشور 50 میلیون دلار است که برای سرمایه‌گذاران خارجی این عدد منطقی است. انتهای پیام/ .