حقوق شهروندی | رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان روستای ایول

30/07/1400 12:46 ق.ظ

حقوق شهروندی | رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان روستای ایول محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری، از رد درخواست اعاده دادرسی در پرونده مصادره املاک بهائیان روستای ایول خبر داد و گفت، در تاریخ ۳۰ شهریور توسط دادگستری مازندان رد شد.

اخبار منتشر شده در رسانه‌ها حاکی از مرگ فرزند شهید بر اثر خودسوزی،‌ رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان، اعتصاب غذای سهیل عربی و بهنام موسیوند،‌ جان‌باختن گروهی از سوختبران با تیراندازی نیروهای مواد مخدر و نگهداری زندانیان متهم به رابطه «با همجنس» در زندانی رجایی‌شهر کرج است. اخبار منتشر شده در رسانه‌‌های حقوق بشری و برخی رسانه‌های ایران حاکی از مرگ فرزند شهید بر اثر خودسوزی،‌ رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان، اعتصاب غذای سهیل عربی و بهنام موسیوند،‌ جان‌باختن گروهی از سوختبران با تیراندازی نیروهای...

اخبار منتشر شده در رسانه‌‌های حقوق بشری و برخی رسانه‌های ایران حاکی از مرگ فرزند شهید بر اثر خودسوزی،‌ رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان، اعتصاب غذای سهیل عربی و بهنام موسیوند،‌ جان‌باختن گروهی از سوختبران با تیراندازی نیروهای مواد مخدر و نگهداری زندانیان متهم به رابطه «با همجنس» در زندانی رجایی‌شهر کرج است.

رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری، با انتشار متنی در توئیتر خود از رد درخواست اعاده دادرسی در پرونده مصادره املاک بهائیان روستای ایول به دلایل نامشخص خبر داد و نوشت، این درخواست در تاریخ ۳۰ شهریور توسط دادگستری استان مازندان رد شده است.

پیشتر صدای آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود، حکم مصادره اموال این شهروندان بهایی در مهرماه سال جاری از سوی دادگاه تجدید نظر تایید، اما گفته می‌شود نه بهاییان و نه وکلایشان اجازه دسترسی به پرونده را نداشتند. headtopics.com

مرگ برای کسی که این شعار را رو دیوار نوشته ..

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

الیکا آشوری:‌ درخواست آزادی مشروط انوشه آشوری سال ۹۹ رد و به تازگی ابلاغ شدالیکا آشوری، فرزند‌ آنوشه آشوری، زندان دوتابعیتی ایرانی- بریتانیایی با اعلام این خبر به صدای آمریکا گفت، درخواست آزادی مشروط و تجدید نظر پس از صدور حکم زندان در دادگاه بدوی ارائه شده و این زندانی دو تابعیتی و خانواده او تا چند روز پیش از نتیجه آن بی‌اطلاع بودند.

حقوق شهروندی | به تعویق افتادن تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان به دلیل «کمبود منابع مالی»🔺 حقوق شهروندی | به تعویق افتادن تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان به دلیل «کمبود منابع مالی» ▪ یک عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت که نمایندگان نمی‌خواهند این طرح به صحن بیاید، تصویب شود، و شورای نگهبان به دلیل کمبود منابع مالی آن را رد کند. ⬇ بیشتر بخوانید:

دیوان حقوق بشر اروپا ترکیه را در پرونده «توهین فیسبوکی به اردوغان» محکوم کردودت شورلی در سال ۲۰۱۷ یک کاریکاتور و یک عکس رجب طیب اردوغان با توضیحات فکاهی در فیسبوک منتشر کرده بود.

حقوق شهروندی | اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی بار دیگر به تعویق افتاداخبار منتشر شده در رسانه‌های داخلی ایران و ارسال شده به صدای آمریکا حاکی ازبه تعویق افتادن حکم اعدام آرمان عبدالعالی، احضار فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی برای سپری کردن دوران محکومت خود و اظهارات نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در رابطه با تصاویر هک شده از زندان اوین است.

الیکا آشوری:‌ درخواست آزادی مشروط انوشه آشوری سال ۹۹ رد و به تازگی ابلاغ شدالیکا آشوری، فرزند‌ آنوشه آشوری، زندان دوتابعیتی ایرانی- بریتانیایی با اعلام این خبر به صدای آمریکا گفت، درخواست آزادی مشروط و تجدید نظر پس از صدور حکم زندان در دادگاه بدوی ارائه شده و این زندانی دو تابعیتی و خانواده او تا چند روز پیش از نتیجه آن بی‌اطلاع بودند.

چاپ

اخبار منتشر شده در رسانه‌‌های حقوق بشری و برخی رسانه‌های ایران حاکی از مرگ فرزند شهید بر اثر خودسوزی،‌ رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان، اعتصاب غذای سهیل عربی و بهنام موسیوند،‌ جان‌باختن گروهی از سوختبران با تیراندازی نیروهای مواد مخدر و نگهداری زندانیان متهم به رابطه «با همجنس» در زندانی رجایی‌شهر کرج است.

رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری، با انتشار متنی در توئیتر خود از رد درخواست اعاده دادرسی در پرونده مصادره املاک بهائیان روستای ایول به دلایل نامشخص خبر داد و نوشت، این درخواست در تاریخ ۳۰ شهریور توسط دادگستری استان مازندان رد شده است.

پیشتر صدای آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود، حکم مصادره اموال این شهروندان بهایی در مهرماه سال جاری از سوی دادگاه تجدید نظر تایید، اما گفته می‌شود نه بهاییان و نه وکلایشان اجازه دسترسی به پرونده را نداشتند.

مصادرۀ املاک بهائیان ایول از سال‌های اولیۀ پس از انقلاب آغاز و در سال ۲۰۱۰ میلادی، خانه‌های متعلق به حدود ۵۰ خانوار بهائی در روستای ایول سار، سوزانده و تخریب شد؛بدین ترتیب ساکنان آنها مجبور به ترک مزارع و خانه‌های اجدادی خود شدند.به گزارش برخی از رسانه‌های داخلی ایران، فرزند شهیدی که طی روزهای گذشته به دلیل فقر و بی‌کاری در مقابل ساختمان اداره ‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد دست به خودسوزی زده بود، پس از دو روز تلاش تیم‌های پزشکی شهرهای شیراز و یاسوج، در بیمارستان سوختگی امیرالمومنین شیراز جان‌باخت.

خبرگزاری «ایرنا» با اشاره به این که برخی مقامات دولتی از جمله معاون ابراهیم رئیسی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حال پیگیری ابعاد موضوع این خودسوزی هستند، هویت این شهروند را «روح‌الله برازیده» اعلام کرد و به نقل از پزشک معالج او نوشت، بر اثر این حادثه به ریه و مجاری تنفسی آسیب شدیدی وارد شده بود.

نگهداری زندانیان متهم به رابطه «با همجنس» در زندانی رجایی‌شهر

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هرانا، از حضور حدود ۱۵ زندانی متهم به رابطه با‌همجنس در بندهای ۲ و ۱۰ زندان رجایی شهر کرج خبر داد و گفت، این زندانیان که تحت عناوین اتهاماتی رابطه «نامشروع» و «لواط» بازداشت شده‌اند، عمدتا به صورت بلاتکلیف در این زندان از آنها نگهداری می‌شود.

هرانا با اشاره به اینکه این زندانیان صرفا به دلیل داشتن «رابطه رضایتمندانه با همجنس» بازداشت شده‌اند، به نقل از یک منبع آگاه نوشت،‌ این افراد در زندان رجایی شهر از سوی زندانیان متهم به جرائم خشن مورد «آزار و اذیت و تهدید» قرار می‌گیرند و برخی از آنها حدود ۲ تا ۵ سال است در زندان هستند و جلسه دادگاه آنها برگزار نشده است.

در حالی که روابط عاطفی و جنسی میان دو همجنس در بسیاری از کشورهای جهان جرم‌زدایی و به عنوان یکی از گرایش‌های جنسی پذیرفته شده، در برخی از کشورهای اسلامی از جمله ایران جرم‌ محسوب می‌شود و مجازات شلاق تا اعدام برای آن در نظر گرفته شده است.وبسایت حقوق‌بشری «هه‌نگاو» از اعتصاب غذای سهیل عربی و بهنام موسیوند، دو زندانی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج، خبر داد و نوشت این دو زندانی سیاسی روز سه‌شنبه ۲۷ مهر ماه پس از ضرب و شتم توسط ماموران زندان و انتقال به قرنطینه زندان، به نشانه اعتراض دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

یک منبع آگاه دلیل ضرب و شتم این زندانیان سیاسی را اعتراض به بازرسی بدنی اعلام کرد و به هه‌نگاو گفت، سهیل عربی و بهنام موسیوند بر اثر این ضرب و شتم از ناحیه شکم و بیضه آسیب دیده‌اند.

جان‌باختن گروهی از سوختبران با تیراندازی نیروهای مواد مخدر

کمپین فعالین بلوچ از کشته شدن سه سوخت‌بر بلوچ به نام‌های رستم میرولانی، مسعود ریگی و الله بخش هاشمزهی بر اثر تیراندازی نیروهای مبارزه با موادمخدر خبر داد و نوشت، روز چهارشنبه ۲۸ مهر در نتیجه این تیراندازی در مسیر خاش به زاهدان، خودروی این سوختبران آتش گرفته و هر سه نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش این کمپین، در سال گذشته میلادی دستکم ۴۶ سوخت‌بر و کالابر بر اثر تیراندازی مستقیم یا واژگونی خودرو در هنگام تعقیب و گریز، آتش گرفتن خودرو بر اثر نشانه گرفتن گالن‌های سوخت و یا عدم ارائه خدمات اورژانسی به زخمی‌ها، توسط نیروهای امنیتی جان خود را از دست داده‌اند.