حضور دختر تنیس‌باز ایرانی در مسابقات گرانداسلم فرانسه | DW | 26.04.2022

06/02/1401 06:36:00 ب.ظ

مشکات الزهرا صفی، تنیس‌بار ۱۷ ساله ایرانی، در مسابقات تنیس آزاد ۲۰۲۲ فرانسه به میدان خواهد رفت. این دومین حضور او در سال جاری میلادی پس از شرکت در رقابت‌های گرانداسلم استرالیا خواهد بود.

مشکات الزهرا صفی، تنیس‌بار ۱۷ ساله ایرانی، در مسابقات تنیس آزاد ۲۰۲۲ فرانسه به میدان خواهد رفت. این دومین حضور او در سال جاری میلادی پس از شرکت در رقابت‌های گرانداسلم استرالیا خواهد بود. روند صعودی مشکات الزهرا صفی در عرصه تنیس حرفه‌ای جهان همچنان ادامه دارد.

این پدیده ۱۷ ساله ورزش تنیس ایران که در رتبه ۷۴ رنکینگ تنیس‌بازان جوان جهان قرار گرفته است، در مسابقات معتبر گرانداسلم ۲۰۲۲"رولن گاروس" در پاریس، پایتخت فرانسه به رقابت خواهد پرداخت.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید شرکت مشکات الزهرا در مسابقات تنیس آزاد ۲۰۲۲ فرانسه، دومین حضور او در رقابت‌های گرانداسلم تنیس جهان محسوب می‌شود. این ورزشکار ایرانی در ماه ژانویه سال جاری میلادی در تورنمنت گرانداسلم استرالیا نیز به میدان رفت و با کسب پیروزی در نخستین دیدار، برای ورزش ایران نیز تاریخ‌ساز شد.

رقابت‌‌های گرانداسلم در تنیس از مهم‌ترین مسابقات این رشته ورزشی در جهان به شمار می‌روند. در کنار مسابقات تنیس آزاد استرالیا و فرانسه، رقابت‌های تنیس آزاد ویمبلدون در انگلیس و تنیس آزاد آمریکا، جزو چهار تورنمنت گرانداسلم در سال هستند. headtopics.com

مسابقات تنیس آزاد فرانسه از روز ۸ خرداد (۲۹ ماه مه) به مدت دو هفته در زمین‌های خاکی رولن گاروس در پاریس برگزار خواهند شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تبریک رئیس‌جمهوری در پی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات کشتی قهرمانی آسیارئیس جمهور در پیامی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا را به عموم ملت شریف ایران تبریک گفت و از ورزشکاران، مربیان و دست‌اندرکاران ورزش کشتی صمیمانه تشکر کرد.

حضور آکار در نشست گروه مشاوره دفاعی اوکراین در آلمان

حضور 1408 اثر از 104 کشور در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زعفران طلایی» ترکیهحضور 1408 اثر از 104 کشور در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زعفران طلایی» ترکیه مهلت دریافت آثار در بخش‌های متخلف بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زعفران طلایی» در استان کارابوک ترکیه به پایان رسید.

تشکیل کارگروه فیفا و کنفدراسیون آسیا، برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌هافدراسیون جهانی فوتبال، با ارسال نامه‌ای به ایران، خبر از تشکیل «کارگروهی سه‌جانبه» برای پیگیری حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌های ایران داده است. اخبار_ایران

رکورد هزینه‌های نظامی در سطح جهانی شکست؛ ۲.۱ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱«سیپری» در گزارشی اعلام کرد که هزینه‌های نظامی کشورهای جهان در سال ۲۰۲۱ و با وجود پیامدهای اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا به روند صعودی خود برای هفتمین سال متوالی ادامه داده و با ثبت رکوردی تازه به ۲.۱ تریلیون دلار رسیده است.

آمریکا: اوکراین با تسلیحات مناسب می‌تواند در جنگ پیروز شود؛ ادامه نبرد در جبهه شرقوزیر دفاع آمریکا می‌گوید با تمرکز ارتش روسیه بر مناطق مسطح در شرق اوکراین، طبیعت جنگ نیز تغییر کرده و در نتیجه نیازهای نظامی اوکراین نیز متفاوت است. با همین نقشه ها مردم کشورها رو به جون هم میندازند باورش سخت است اوکراین جنگ را باخته است و پوتین جنایتکار تا حدودی به اهدافش رسیده است حالا به مردم پمپاژ دورغ بکنید