حضور بیش از ۳۰۰۰ نفر در دماوند با وجود ممنوعیت صعود در آخر هفته!

19/05/1399 10:44:00 ق.ظ

با توجه به شیوع کرونا و ممنوعیت صعود به دماوند، طبق آمار اعلام شده از سوی ستاد پیشگیری حوادث کوهستان بیش از ۳۰۰۰ نفر در طول چهار روز در مسیر جنوبی دماوند حضور داشتند.

حضور بیش از ۳۰۰۰ نفر در دماوند با وجود ممنوعیت صعود در آخر هفته! با وجود شیوع کرونا و ممنوعیت صعود به دماوند، طبق آمار اعلام شده از سوی ستاد پیشگیری حوادث کوهستان بیش از ۳۰۰۰ نفر در طول چهار روز در مسیر جنوبی دماوند حضور داشتند.

با توجه به شیوع کرونا و ممنوعیت صعود به دماوند، طبق آمار اعلام شده از سوی ستاد پیشگیری حوادث کوهستان بیش از ۳۰۰۰ نفر در طول چهار روز در مسیر جنوبی دماوند حضور داشتند.

 چهارشنبه ۹۹/۵/۸:۶ مورد فشار بسیار بالای قلبی ۴ مورد تب لرز ۱ مورد تشنج پنجشنبه ۹۹/۵/۱۶:همچنان آمار بسیار زیاد کوهنوردان مصدوم به ستاد مراجعه می کردند. با رسیدن تیم هلال احمر و تقسیم اقدامات امدادی موفق شدیم به حجم بسیار زیادی از کوهنوردان مصدوم رسیدگی کنیم. حدود ۴۰ نفر در ۲۴ ساعت روز پنجشنبه با مشکلات متعدد مورد بررسی و درمان قرار گرفتند. 

 جمعه ۹۹/۵/۱۷: پس از رسیدن به مصدوم و فیکس وی اقدام به انتقال کرد. تیم هلال احمر در ارتفاع ۴۹۰۰ به تیم ستاد ملحق شد و سپس مصدوم تا ارتفاع ۴۸۰۰ منتقل شد با درخواست هلی کوپتر و هاور مصدوم موافقت شد پس از رسیدن هلی کوپتر مصدوم توسط وینچ به داخل آن منتقل شد. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

تظاهرات اعتراضی امروز در نزدیکی بندر بیروت/ بیش از ۶۰ تن همچنان مفقود هستنددر حالی که وزارت بهداشت لبنان اعلام کرده همچنان بیش از ۶۰ تن مفقود هستند، هزاران لبنانی قرار است در بزرگداشت مرگ ۱۵۴ کشته انفجار بندر بیروت تظاهرات اعتراضی را امروز (شنبه) برگزار کنند.

بیش از ۵۷ هزار نفر با امضای طوماری از فرانسه خواستند کنترل لبنان را در دست بگیردلبنان پیش از این نیز برای مدت ۲۳ سال یعنی تا سال ۱۹۴۳ میلادی تحت قیمومیت فرانسه بود و امضای این طومار در زمانی آغاز شد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای اعلام حمایت خود از مردم بحرانزده این کشور، وارد بیروت شده بود.

کرونا در ایران؛ مرگ ۱۳۲ نفر در شبانه‌روز گذشته و وضعیت بحرانی بیش از ۴ هزار نفرگروهی از پزشکان با انتشار نامه‌ای خطاب به مراجع تقلید از آنها خواسته‌اند تا برای جلوگیری از شیوع کرونا از مسیر عزاداری‌های محرم، وارد عمل شوند.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران از مرز ۱۸ هزار نفر گذشتویروس کرونا تا به امروز بیش از ۱۹ میلیون نفر را به بیماری کووید۱۹ مبتلا کرده و جان بیش از ۷۱۸ هزار نفر را گرفته است. بیش از ۱۲ میلیون نفر نیز در سراسر جهان که به این ویروس آلوده بوده‌اند بهبود یافته‌اند.

آمار ابتلا به کرونا در آلمان از 214 هزار نفر گذشتشمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان با شناسایی 1147 بیمار دیگر طی یک روز اخیر به 214 هزار و 214 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در هند از ۲ میلیون نفر عبور کرددولت هند روز جمعه ۷ اوت (۱۷ مرداد) اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از ۲ میلیون نفر عبور کرده است. این در حالی است که تا کنون بیش از ۴۰ هزار نفر نیز در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایسنا، ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان قله دماوند اعلام کرد که در تعطیلات آخر هفته با وجود ممنوع بودن صعود به دماوند پر کار ترین هفته خود را گذرانده است.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، سازماندهندگان تظاهرات اعلام کردند: ایده تشییع جمعی به دلیل مشکلات لجستیکی ممکن نیست اما تظاهراتی گسترده در مخالفت با طبقه حاکم برگزار خواهیم کرد.Aa جمع قابل توجهی از شهروندان لبنان با امضای طوماری خواستار آن شدند که لبنان بار دیگر و دست‌کم برای ۱۰ سال آینده تحت حاکمیت فرانسه قرار بگیرد؛ تنها در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۷ هزار نفر این طومار را امضا کرده‌اند .در این نامه اعلام شده است که تا کنون حدود ۲۰۰ نفر از اعضای کادر پزشکی کشور در راه معالجۀ مبتلایان به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

طبق اطلاعیه این ستاد هفته گذشته به نجاتگران کوهستان  بسیار سخت گذشت.  شرح وقایع این ستاد به شرح زیر است. قرار است این تظاهرات در نزدیکی محل وقوع انفجار در بندر بیروت و شرکت برق این شهر به سمت میدان الشهدا در مرکز پایتخت برگزار شود.:  چهارشنبه ۹۹/۵/۸: ۲۷ مورد مشکل ams  ۴ مورد پیچ خوردگی پا  ۶ مورد فشار بسیار بالای قلبی  ۷ مورد مشکل گوگرد گرفتگی چشم  ۳ مورد گوگرد گرفتی معده  ۴ مورد تب لرز  ۳ مورد هیپوترمی  ۷ مورد پانسمان  ۱ مورد تشنج با توجه به شرایط بیماری کرونا تا حد امکان و با وجود تجهیزات رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گرفت. در متن این طومار آمده است: «لبنان با داشتن سیستمی ناکارآمد و فاسد، آخرین نفس‌های خود را می‌کشد. این ستاد تا صبح پنجشنبه مشغول امدادرسانی بود. این در حالی است که بیش از ۶۰ تن هنوز بعد از گذشت چهار روز از انفجار مهیب که بندر بیروت را در هم کوبید، مفقود هستند و بیش از ۱۵۰ تن هم جان خود را از دست داده‌اند.   پنجشنبه ۹۹/۵/۱۶: در ساعت ۱۰ صبح گزارش حادثه توسط وحید ملکی در ارتفاع ۵۱۰۰ به ستاد داده شد با راهنمایی او درمورد محل وقوع حادثه تیم بلافاصله به سمت محل حادثه حرکت کرد.

مصدوم دچار ارتفاع زدگی شدید شده بود و نیمه بیهوش بود پس از اقدامات اولیه پزشکی جهت ادامه درمان به بارگاه منتقل شد. تعداد زخمی‌ها نیز به بیش از ۵۰۰۰ تن رسیده که ۱۲۰ آنها شرایط وخیمی دارند.» انفجار بندر بیروت؛ دو مقام استعفاء دادند، ۱۶ نفر بازداشت و گروهی با نیروهای دولتی درگیر شدند یکی از امضا کنندگان این طومار به خبرنگار یورونیوز می‌گوید: «نمی‌دانم آیا رهبران لبنان تا این اندازه فروتن خواهند بود تا بی‌کفایتی و ناکامی‌هایشان را تایید کنند یا خیر.  همچنان آمار بسیار زیاد کوهنوردان مصدوم به ستاد مراجعه می کردند.  یک مورد بسیار شدید ams که منجر به ایست تنفسی شده و مصدوم به کما رفت. این شورا تاکید کرد، به عنوان تنها مرجع دریافت کننده و ارجاع گزارش‌های امنیتی به نخست وزیر هیچ گزارشی از این بابت دریافت نکرده به استثنای گزارشی در تاریخ ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۰ که آن را به دستور نخست وزیر به وزارت دادگستری و مشاغل عمومی و حمل و نقل در تاریخ ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۰ ارائه کرد. پس از چندین ساعت انجام اقدامات درمانی خوشبختانه مصدوم به حالت نرمال بازگشت. هم‌رسانی این مطلب:. با گزارش حادثه ای دیگه از سوی هلال احمر در ارتفاع ۵۲۰۰ تیم به سمت محل حادثه حرکت کرد با توجه به حضور متعدد کوهنوردان مصدوم ،از سوی ستاد درخواست کمک و همکاری به هلال احمر داده شد به همین منظور یک تیم از سوی هلال احمر با سرپرستی داوود لشکری از پایگاه رینه به سمت بارگاه حرکت کرد. در عین حال وزارت خارجه هلند اعلام کرد، همسر سفیر هلند در لبنان امروز در اثر شدت جراحات در اثر انفجار جان خود را از دست داد.

در همین زمان تیم ستاد در حال امداد در ارتفاع ۵۲۰۰ متری بود. با رسیدن تیم هلال احمر و تقسیم اقدامات امدادی موفق شدیم به حجم بسیار زیادی از کوهنوردان مصدوم رسیدگی کنیم. حدود ۴۰ نفر در ۲۴ ساعت روز پنجشنبه با مشکلات متعدد مورد بررسی و درمان قرار گرفتند.  در ساعت ۲۲ در ارتفاع حدود ۵۰۰۰ در خواست کمک sos توسط هدلامپ دیده شد. تیم به سمت محل درخواست کمک حرکت کرد دو مصدوم با مشکل هیپوترمی و ams پس از انجام اقدامات اولیه به سمت پناهگاه منتقل شدند.

  تا صبح جمعه تیم کماکان مشغول امداد رسانی به تعداد خیلی زیادی از کوهنوردان بودند.   جمعه ۹۹/۵/۱۷:  ادامه امدادرسانی در حال انجام بود. یک مصدوم با داشتن علائم بیماری قلبی ایست تنفسی و شکستگی پا با وضعیت بحرانی مورد بررسی قرار گرفت که با درخواست اعزام هلی کوپتر جهت انتقال وی موافقت شده و توسط هلی کوپتر به بیمارستان منتقل شد.  تیم هلال احمر در حال بازگشت به پایگاه بود که اعلام حادثه به ستاد مبنی بر شکستگی لگن یک کوهنورد و خونریزی داخلی باعث شد تیم ستاد مجدد از تیم هلال احمر در خواست همکاری کند تیم ستاد بعد از درخواست همکاری با لانگ بکرد به سمت ارتفاع ۵۳۰۰ حرکت کرد.  پس از رسیدن به مصدوم و فیکس وی اقدام به انتقال کرد.

تیم هلال احمر در ارتفاع ۴۹۰۰ به تیم ستاد ملحق شد و سپس مصدوم تا ارتفاع ۴۸۰۰ منتقل شد با درخواست هلی کوپتر و هاور مصدوم موافقت شد پس از رسیدن هلی کوپتر مصدوم توسط وینچ به داخل آن منتقل شد.  تیم در حال بازگشت بود که خبر از حادثه دیدن یک کوهنورد دیگر به ستاد داده شد تیم به سرعت خود را به ارتفاع ۵۱۰۰ رساند و مصدوم را به بارگاه منتقل کرد.  همچنان اتاق امداد درگیر بررسی و درمان کوهنوردان بود.   شنبه ۹۹/۵/۱۸:  با طلوع آفتاب با انتقال یک مصدوم به سمت گوسفندسرا تیم هلال احمر به کار خود پایان داد.  تیم ستاد کماکان مشغول امداد رسانی به کوهنوردان بود.

در ساعت ۵ عصر تیم ستاد به کار خود پایان داد. بیش از ۳۰۰۰ نفر در طول ۴ روز در مسیر جنوبی دماوند حضور داشتند که به بیش از ۱۸۰ کوهنورد خدمات امدادی و درمانی ارائه شد.  همکاری هلال احمر رینه با ستاد با سرپرستی داود لشکری کیفت بسیار بالایی داشت. پرکار ترین هفته ستاد با عملیات های نجات و ۷ بار صعود تیمی در طول ۴ روز به ارتفاع بالای ۵۰۰۰ صورت گرفت.  نداشتن آمادگی جسمانی و نداشتن تجربه و علم کافی در صعود به قله دماوند و همچنین مسئولیت پذیر نبودن سرپرستان برنامه و گوش نکردن به توصیه های امداد گران مبنی بر عدم صعود علت اصلی بیش از ۹۰ درصد حادثه ها بود.

انتهای پیام .