حضور 'خورشید' مجید مجیدی در بخش رقابتی جشنواره ونیز | DW | 28.07.2020

07/05/1399 05:33 ب.ظ

فستیوال سینمایی ونیز فهرست فیلم‌های شرکت‌کننده در بخش رقابتی این جشنواره را اعلام کرد. 'خورشید'، آخرین ساخته مجید مجیدی، سینمای ایران را در این بخش در راه شکار شیر طلایی این جشنواره نمایندگی می‌کند.

حضور"خورشید" مجید مجیدی در بخش رقابتی جشنواره ونیزدست‌اندرکاران جشنواره سینمایی ونیز آثار شرکت‌کننده در بخش رقابتی هفتادوهفتمین دوره از این فستیوال را اعلام کردند. در این بخش ۱۸ فیلم بر سر شکار شیر طلایی ونیز با یکدیگر رقابت دارند، از جمله از ایران و آلمان.

دست‌اندرکاران جشنواره سینمایی ونیز آثار شرکت‌کننده در بخش رقابتی هفتادوهفتمین دوره از این فستیوال را اعلام کردند. در این بخش ۱۸ فیلم بر سر شکار شیر طلایی ونیز با یکدیگر رقابت دارند، از جمله از ایران و آلمان.

این فیلم به مسئله کودکان کار در ایران می‌پردازد و در جشنواره فجر جایزه بهترین فیلمنامه را نیز به دست آورده است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ادامه مطلب:
dw_persian »

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

وقوع انفجار در پایگاه نظامی سقر در بغداد

تخلیه کنسولگری آمریکا در چنگدو در چینبا نزدیک شدن مهلت چین به آمریکا برای تعطیل کردن کنسولگری خود در شهر چنگدو، دیپلمات های آمریکایی در حال تخلیه اسناد و وسایل این ساختمان دیده شده اند. مهلت ۷۲ ساعته چین برای تعطیل کردن کنسولگری آمریکا در چنگدو دوشنبه صبح به پایان می رسد و رسانه های محلی از خروج چندین کامیون از محل این ساختمان خبر داده اند.

تئاتر در فضای باز؛ اولین نمایش در برایتون پس از شیوع کرونا برگزار شدنمایش‌های تئاتر در فضای باز در برایتون از زمان اجرای قرنطینه به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شده بود.

پیگیری نماینده زرتشتیان در مورد حادثه رخ داده برای موبد زرتشتی در کرماننماینده زرتشتیان در مجلس از پیگیری خود در مورد حادثه رخ داده برای یک موبد زرتشتی در کرمان خبر داد.

۲۵ استان در وضعیت قرمز کرونا / ادامه بیماری در جهان تا زمانی نامعلومکیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با تاکید بر این که همه گیری بیماری کووید۱۹ در ایران و جهان کماکان تداوم خواهد داشت؛ گفت: باید با رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از تشدید این بیماری در کشور شویم.

حضور"خورشید" مجید مجیدی در بخش رقابتی جشنواره ونیز

فستیوال سینمایی ونیز فهرست فیلم‌های شرکت‌کننده در بخش رقابتی این جشنواره را اعلام کرد."خورشید"، آخرین ساخته مجید مجیدی، سینمای ایران را در این بخش در راه شکار شیر طلایی این جشنواره نمایندگی می‌کند.

دست‌اندرکاران جشنواره سینمایی ونیز آثار شرکت‌کننده در بخش رقابتی هفتادوهفتمین دوره از این فستیوال را اعلام کردند. در این بخش ۱۸ فیلم بر سر شکار شیر طلایی ونیز با یکدیگر رقابت دارند، از جمله از ایران و آلمان.

"خورشید" تازه‌ترین ساخته مجید مجیدی، کارگردان بنام ایرانی که به عنوان بهترین فیلم ۳۸مین جشنواره سینمایی فجر انتخاب شده بود، ایران را در بخش رقابتی فستیوال ونیز نمایندگی می‌کند.

این فیلم به مسئله کودکان کار در ایران می‌پردازد و در جشنواره فجر جایزه بهترین فیلمنامه را نیز به دست آورده است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

فیلم"فردا و تمامی دنیا" به کارگرانی خانم یولیا فون هاینتس، نماینده آلمان در بخش رقابتی فستیوال فیلم ونیز خواهد بود.

در این دوره حضور سینماگران زن در بخش رقابتی بسیار پررنگ است. هشت فیلم از ۱۸ فیلم شرکت‌کننده در این بخش را فیلمسازان زن کارگردانی کرده‌اند.

در بخش رقابتی جشنواره ونیز آثاری از سینمای آمریکا، ژاپن، لهستان، فرانسه، اسرائیل، جمهوری آذربایجان و ایتالیا نیز از جمله رقیبان فیلم"خورشید" خواهند بود.هفتاد و هفتمین دوره از جشنواره فیلم ونیز کار خود را در روز چهارشنبه دوم سپتامبر آغاز می‌کند و به مدت ۱۰ روز تا تاریخ ۱۲ سپتامبر ادامه خواهد داشت. این جشنواره با اهدای جوایز اصلی پایان می‌یابد.

در دوره گذشته فیلم جوکر به کارگرانی تد فیلیپیس و با بازی درخشان واکین فینیکس شیر طلایی ونیز را به عنوان بهترین فیلم شکار کرده بود.

ریاست هیأت داوران بخش رقابتی در ۷۷مین دوره را کیت بلانشنت بر عهده دارد. کریستیان پتسولد، کارگردان موفق آلمانی از جمله اعضای این هیئت خواهد بود.کریستیان پتسولد، کارگردان بنام آلمانی

ورونیکا فرانتس (کارگردان و فیلمنامه‌نویس اتریشی)، جوآنا هاگ (کارگردان بریتانیایی)، نیکولا لاجویا (نویسنده ایتالیایی)، کریستی پوئیو (کارگردان اهل رومانی) و لودیوین سنیه (هنرپیشه فرانسوی) از دیگر اعضای هیأت داوران در سال ۲۰۲۰ هستند.

شیر افتخاری ۷۷مین دوره از جشنواره سینمایی ونیز به دو هنرمند زن رسیده است. دست‌اندرکاران این جشنواره هفته گذشته اعلام کرده بودند که تیلدا سوینتن، بازیگر مشهور ۵۹ ساله بریتانیایی و ان هوی، کارگردان بنام ۷۳ ساله چینی شیر افتخاری ونیز را به پاس یک عمر فعالیت سینمایی‌شان دریافت خواهند کرد.