حضور گسترده گردشگران در کنار دریاچه «مکه» ترکیه

03/08/1398 04:57 ب.ظ

حضور گسترده گردشگران در کنار دریاچه مکه ترکیه

دریاچه 8 هزار ساله «مکه» در شهرستان کاراپینار استان قونیه ترکیه سالانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. - خبرگزاری آناتولی دریاچه هشت هزار ساله «مکه» در شهرستان کاراپینار استان قونیه ترکیه به دلیل شباهت آن به «مهره چشم‌نظر» سالانه مورد استقبال گسترده گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد. این دریاچه تابستان‌ها به دلیل کمبود بارندگی معمولا خشک می‌شود.

پروفسور طاهر نلبانتچی‌لار، سرپرست گروه زمین‌شناسی دانشگاه قونیه در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت:

ادامه مطلب:
aa_persian »

دو نفر دیگر در ارتباط با کشف ۳۹ جسد در یک کامیون در بریتانیا بازداشت شدندپلیس روز جمعه اعلام کرد که دو نفر دیگر را در ارتباط با کشف اجساد ۳۹ نفر در یک کامیون در شهر اسکس در بریتانیا، بازداشت کرده است. به گزارش گاردین، دستگیرشدگان یک مرد و یک زن، هر دو ۳۸ ساله، هستند. پیش

دزدهای حرفه ای در ترکیه صرافی تأسیس می‌کنند

صعود ترکیه در رنکینگ فیفاترکیه با 4 پله صعود در رنکینگ فدراسیون بین المللی فوتبال «فیفا» در ماه اکتبر در جایگاه سی و دوم قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

دیدار وزرای خارجه ترکیه و ایران در باکومولود چاووش اوغلو و محمد جواد ظریف وزرای امور خارجه ترکیه و ایران در باکو پایتخت آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی مولود چاووش_اوغلو و محمد جواد_ظریف وزرای امور خارجه ترکیه و ایران در باکو پایتخت آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کردند.

ترکیه و کردها همدیگر را به نقض آتش‌بس در شمال سوریه متهم کردندکردهای سوریه روز پنج‌شنبه همچنین اعلام کردند از طرح آلمان برای ایجاد «منطقه‌ای امن» در شمال سوریه «تحت کنترل نیروهای بین‌المللی» حمایت می‌کنند. وزیر دفاع آلمان پیشنهاد داده است که با کمک دیگر اعضای ناتو چنین منطقۀ امن بین‌المللی ایجاد شود و دو کشور ترکیه و سوریه نیز در ایجاد آن مشارکت داشته باشند.

دستگیری 9 نفر به‌ظن همکاری با داعش در جنوب ترکیه