حضور دانشجو در دانشگاه را به حداقل می‌رسانیم/ پایش سلامت روزانه دانشجویان/ آموزش باری به هر جهت تبعات دارد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ایلنا: حضور دانشجو در دانشگاه را به حداقل می‌رسانیم/ پایش سلامت روزانه دانشجویان/ آموزش باری به هر جهت تبعات دارد

«سید حسین حسینی» معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره بازگشایی دانشگاه و نگرانی از ابتلای دانشجویان و اساتید به کرونا اظهار داشت: به دلیل وجود این نگرانی‌ها همچنان رویکرد اجرای دوره در این ترم الکترونیکی است و فقط برای دانشجویانی که به خاطر پایان‌نامه و رساله ضرورت دارد در آزمایشگاه حضور داشته باشند، دانشگاه باز است. باید برای این افراد شرایطی فراهم سازیم تا دانشجویانی که واحد عملی دارند، به آزمایشگاه بروند.

حسینی در خصوص نحوه برگزاری و پذیرش دانشجویان در ترم تابستان گفت: در تابستان بیش از هزار نفر از دانشجویان را در خوابگاه‌ها داشتیم، ولی همه اینها در اتاق‌های یک نفره یا دو نفره بودند. سعی می‌کنیم این ملاحظات را برای ترم جاری نیز رعایت کنیم، زیرا همه این موارد جزو دغدغه‌های ماست و در حال برنامه‌ریزی متناسب با این شرایط هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در پاسخ به این سوال که آیا برای تعداد معدودی که در دانشگاه حضور پیدا می‌کنند یا حتی اساتید آیا بنا دارید تست کرونا انجام دهید؟ گفت: بخش پایش سلامت این کار را انجام می‌دهد، ولی این تضمین ایجاد نمی‌کند زیرا ممکن است فردی امروز تست دهد و مشکلی نداشته باشد، اما فردا ناقل شود. در هر صورت حین ورود دانشجویان سعی می‌شود، حتما پایش سلامت انجام گیرد و روزانه بررسی می‌شوند.

حسینی با اشاره به دغدغه آموزشی در دانشگاه تهران گفت: یک دغدغه دیگر و مهمی که داریم کیفیت آموزش ماست. نگاه اصلی به دانشگاه این است که چقدر آموزش باکیفیت ارائه می‌دهد و رنکینگ دانشگاه به جز در مباحث علمی و پژوهشی که مطرح می‌شود عمدتا حول و حوش کیفی بودن آموزش است. آموزش باری به هر جهت می‌تواند تبعات و عوارضی داشته باشد و این برای تصمیم‌گیران و مدیران آموزش عالی مهم است و مراقبت می‌خواهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا ادله و شکایت ایران را در لاهه به چالش می‌کشدانتظار می‌رود که وکلای آمریکا در این جلسات صلاحیت بالاترین دادگاه سازمان ملل متحد را برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا که به دنبال اعمال دوباره تحریم‌های واشنگتن علیه تهران ثبت شده است، زیر سؤال ببرند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشورهای «ای3» ایران را به پایبندی کامل به برجام فراخواندندانگلستان، آلمان و فرانسه سه کشور اروپایی طرف برجام از تهران خواستند تا بر تعهدات خود در این زمینه پایبند باشد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کووید-19 در آفریقای جنوبی به مرز 650 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در جمهوری آفریقای جنوبی با شناسایی 1579 مورد جدید به 649 هزار و 793 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 815 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 815 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9129 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: اعدام نوید افکاری را به شدیدترین وجه محکوم می‌کنیمدر بیانیه اتحادیه اروپا درباره اجرای حکم اعدام نوید افکاری آمده است: «حقوق بشر جنبه‌ای محوری از تعامل ما با ایران باقی خواهد ماند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »