حضور بی‌سابقه نامزدهای گروه سنی موسوم به «نسل هزاره» در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

16/08/1399 10:43 ب.ظ

حضور بی‌سابقه نامزدهای گروه سنی موسوم به «نسل هزاره» در انتخابات_۲۰۲۰_آمریکا در این دوره، تعداد نامزدهای این رده سنی که بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۶ متولد شده‌اند، در انتخابات محلی و ایالتی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

صدای آمریکا- افراد زیر ۴۵ سال که به «نسل هزاره»، «نسل وای»، یا «نسل ایگرگ» نیز شهرت دارند، امسال بخشی وسیع، متنوع، و مهم از رأی‌دهندگان و نیز نامزدهای انتخابات آمریکا را تشکیل می‌دهند.بر اساس آمار منتشره توسط سازمان «پروژه اقدام هزاره» (ام‌اِی‌پی)، سازمانی که فعالیت‌های نامزدهای جوان را پیگیری می‌کند، تعداد نامزدهای این رده سنی در انتخابات امسال آمریکا یک رکورد بی‌سابقه را رقم زده است.

بر اساس آمار منتشره توسط سازمان «پروژه اقدام هزاره» (ام‌اِی‌پی)، سازمانی که فعالیت‌های نامزدهای جوان را پیگیری می‌کند، تعداد نامزدهای این رده سنی در انتخابات امسال آمریکا یک رکورد بی‌سابقه را رقم زده است.

با توجه به این که بسیاری از آمریکاییان به موضوعاتی مانند تغییرات اقلیمی و میزان دستمزدها توجه دارند، نامزدهای این رده سنی می‌گویند که با هدف مشارکت در شکل‌گیری سیاستی که در زندگی و آینده آنها تأثیرگذار است، در انتخابات شرکت می‌کنند.

در کالیفرنیا، انتخابات کرسی‌های مجلس به صورت عمومی یا غیرحزبی برگزار می‌شود و امکان رقابت دو یا چند نامزد از یک حزب در حوزه‌ها وجود دارد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

TrumpVotsMatters خوب اونا زودتر فهمیدن که راه پول درآوردن مفت یا سیاستمدار شدن هست یا رسانه

افغانستان معیار سنجش حضور نظامی آمریکا در منطقه است؟اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آیا افغانستان معیار سنجش حضور نظامی آمریکا در منطقه است؟ دولت جو بایدن تصمیم گرفته حتی‌الامکان از منطقه خاورمیانه دور شود، از این رو کار خود را با خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان آغاز می‌‌کند. People, Economists & Opposition continue to tell ImranKhanPTI that the country is not going in the right direction. But PMIK ignores them and trusts his ministers who also fail. Muhammad Qasim has already seen these events in his dreams from 2018. Muhammad Qasim Dreams

آمریکا موافق با اخراج ایران و ادامه حضور روسیه در سوریه استجیمز جفری فرستاده پیشین ایالات متحده در موضوع سوریه و ائتلاف بین‌المللی علیه داعش، تأکید کرد که «به در سوریه ، خواستن آمریکا و خواستن هیچکس دیگه مهم نیست . چون ، قاعده ی بازی را ما تعیین میکنیم .

آیا حضور زیردریایی اسرائیل و آمریکا در تنگه هرمز قانونی است؟🙏👌

شرکت امنیت سایبری آمریکا: 200 سازمان هک شده است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimشرکت امنیت سایبری آمریکا: ۲۰۰ سازمان توسط روسیه هک شده است ۳ منبع نزدیک و آگاه به تحقیقات شرکت امنیت سایبری Recorded Future به بلومبرگ گفته‌اند که هکرها توانسته‌اند به شبکه‌های رایانه‌ای حداقل ۲۰۰ سازمان نفوذ کنند حملات_سايبرى

دیدگاه | یادداشت کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکا: سیاست آمریکا در خاورمیانه منسوخ و خطرناک استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا- افراد زیر ۴۵ سال که به «نسل هزاره»، «نسل وای»، یا «نسل ایگرگ» نیز شهرت دارند، امسال بخشی وسیع، متنوع، و مهم از رأی‌دهندگان و نیز نامزدهای انتخابات آمریکا را تشکیل می‌دهند.

در این دوره، تعداد نامزدهای این رده سنی که بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۶ متولد شده‌اند، در انتخابات محلی و ایالتی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

بر اساس آمار منتشره توسط سازمان «پروژه اقدام هزاره» (ام‌اِی‌پی)، سازمانی که فعالیت‌های نامزدهای جوان را پیگیری می‌کند، تعداد نامزدهای این رده سنی در انتخابات امسال آمریکا یک رکورد بی‌سابقه را رقم زده است.

لیلا زیدان، از مدیران این سازمان، به صدای آمریکا می‌گوید که در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰، تعداد نامزدهای این رده سنی در انتخابات ۲۶۶ درصد افزایش یافته است.به گفته لیلا زیدان، امسال نامزدهای این رده سنی در انتخابات محلی و ایالتی مختلفی شرکت دارند، و ۲۵۹ نفر از آنها برای ورود به کنگره آمریکا تلاش می‌کنند.

با توجه به این که بسیاری از آمریکاییان به موضوعاتی مانند تغییرات اقلیمی و میزان دستمزدها توجه دارند، نامزدهای این رده سنی می‌گویند که با هدف مشارکت در شکل‌گیری سیاستی که در زندگی و آینده آنها تأثیرگذار است، در انتخابات شرکت می‌کنند.

دیوید کیم به عنوان یک دموکرات از حوزه ۳۴ کالیفرنیا، که شامل لس‌ آنجلس می‌شود، در انتخابات کنگره شرکت کرده است. آقای کیم به صدای آمریکا می‌گوید: «واقعیت این است که ما عواقب و تبعات تصمیماتی که گرفته می‌شود را در زندگی خود احساس می‌کنیم، بنابراین آیا منطقی نیست که برای آینده خود قانون وضع کنیم؟»

در کالیفرنیا، انتخابات کرسی‌های مجلس به صورت عمومی یا غیرحزبی برگزار می‌شود و امکان رقابت دو یا چند نامزد از یک حزب در حوزه‌ها وجود دارد.

دیوید کیم ۳۶ ساله به صدای آمریکا می‌گوید که یکی از دلایل شرکت او در انتخابات، همکاریش با کارزار انتخاباتی کِنِت مِهِیا، نامزد حزب سبز برای همین منطقه، بود. کِنِت مِهِیا سال ۲۰۱۸ با اختلاف نزدیک به ۳۰ درصد شکست خورد.

به گفته دیوید کیم، هرچند که ایدئولوژی سیاسی او به حزب سبز نزدیک‌تر است، ولی در نهایت او تصمیم گرفت که به عنوان یک دموکرات در انتخابات شرکت کند.افزایش نامزدهای این رده سنی تقریبا به طور مساوی در احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه تقسیم شده است. براساس آمار سازمان «ام‌اِی‌پی»، حدود ۴۰ درصد نامزدهای زیر ۴۵ سال مجلس نمایندگان آمریکا جمهوری‌خواه هستند.

البته این نسل بیش از نسل‌های گذشته به عنوان نسلی با اندیشه‌های سیاسی مستقل شناخته می‌شود، یا دست‌کم به صورت کامل در چهارچوب ایدئولوژیک احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه قرار نمی‌گیرد.

لوک نگران ۲۷ ساله که به عنوان یک جمهور‌یخواه از منطقه ۱۸ ایالت پنسیلوانیا که شامل پیتزبرگ می‌شود، در انتخابات کنگره شرکت می‌کند‌ به صدای آمریکا می‌گوید که شخصاً طرفدار سیستم دو حزبی نیست، اما با توجه به این که رقیب او دموکرات است، مجبور است که به عنوان جمهور‌یخواه در کارزار انتخاباتی حاضر شود.لیلا زیدان معتقد است که تمایل جوانان برای دوری از تعلقات حزبی نه تنها مزیتی برای مبارزات انتخاباتی آنها محسوب می‌شود، بلکه به سود آینده سیاست‌گذاری نیز هست.

او در ادامه می‌گوید که این فرصتی عظیم برای این نسل است تا با استفاده از توانایی همکاری و نوآوری خارج از چهارچوب‌های سنتی و قید و بندهای حزبی، به حل مشکلات موجود بپردازد.

به گفته لیلا زیدان، موضوعات مختلفی از جمله فوریت همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا، باعث افزایش تعداد نامزدهای جوان در انتخابات این دوره شده است.

این در حالی است که همه‌گیری ویروس کرونا فرصت بی‌نظیری را در اختیار این نامزدهای جوان قرار داده است.

در دورانی که به دلایل بهداشتی، برگزاری گردهمایی‌های بزرگ و همایش‌های انتخاباتی امکان‌پذیر نیست و افراد در قرنطینه خانگی هستند، این نامزدهای جوان که توانایی بیشتری برای استفاده از اینترنت ‌و شبکه‌های اجتماعی دارند، به خوبی از این مزیت برای تبلیغات انتخاباتی خود بهره می‌گیرند.