حسین دهقان, کاندیدای نظامی ریاست جمهوری ۱۴۰۰, انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰, انتخابات ۱۴۰۰

حسین دهقان, کاندیدای نظامی ریاست جمهوری ۱۴۰۰

حسین دهقان، سردار سپاه، کاندیدای انتخاب ریاست جمهوری می‌شود | DW | 24.11.2020

حسین دهقان، مشاور علی خامنه‌ای در صنایع دفاعی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ کاندیدا کرد. او یکی از ۹ نفر نزدیک به خامنه‌ای است که ازسوی آمریکا تحریم شده‌اند و متهم‌اند درانفجارهای لبنان و آرژانتین دست داشته‌اند.

24/11/2020 05:37:00 ب.ظ

حسین دهقان ، مشاور علی خامنه‌ای در صنایع دفاعی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ کاندیدا کرد. او یکی از ۹ نفر نزدیک به خامنه‌ای است که ازسوی آمریکا تحریم شده‌اند و متهم‌اند درانفجارهای لبنان و آرژانتین دست داشته‌اند.

حسین دهقان ، مشاور علی خامنه‌ای در صنایع دفاعی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ کاندیدا کرد. او یکی از ۹ نفر نزدیک به خامنه‌ای است که ازسوی آمریکا تحریم شده‌اند و متهم‌اند درانفجارهای لبنان و آرژانتین دست داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سردار حسین دهقان که هم‌اکنون مشاور فرمانده کل قوا علی خامنه‌ای است، با اعلام کاندیداتوری خود گفت که خود را"یک عنصر کاملا ملی و انقلابی" می‌داند.حسین دهقان که از نزدیکان مورد اعتماد علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به شمار می‌رود، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «من به گرایشات سیاسی به این معنا که بگویم از جریانات سیاسی متعارف امروز جامعه و اصلاح‌طلب یا اصولگرا هستم، حتما وابستگی ندارم.»

آیا ظریف دیگر واقعیت را وارونه نمی‌کند؟ | DW | 18.01.2021 ادامه سرکوب فعالان مدنی در ایران؛ یک زوج اهل کردستان به زندان محکوم شدند بازگرداندن محمد مساعد از ترکیه به ایران را 'فورا متوقف کنید' | DW | 18.01.2021

دهقان افزود او"به اصل اصیل و اصالت انقلاب" معتقد است، چون"برخاسته از ناب خواسته‌ی مردم" است.حسین دهقان یکی از افراد تحریم‌شده از سوی آمریکا است. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده همزمان با چهلمین سالروز اشغال سفارت آمریکا در تهران (۱۳ آبان ۹۸ / چهارم نوامبر ۲۰۱۹) ۹ نفر از نزدیکان و منصوبان رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای، از جمله فرزند او مجتبی خامنه‌ای را تحریم کرد. بنا بر اعلام دولت آمریکا این افراد در وقوع حملات تروریستی در لبنان و آرژانتین نیز دست داشته‌اند.

محمد باقری فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح، حسین دهقان مشاور رهبر در حوزه صنایع دفاعی، محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر علی خامنه‌ای، وحید حقانیان معاون اجرایی بیت رهبری، غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلح نظام، علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر ایران و نیز غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا سایر مقاماتی هستند که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند. headtopics.com

خبرگزاری ایسنا می‌نویسد، دهقان ۶۴ ساله از سال ۱۳۵۸ عضو سپاه پاسداران و دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه تهران و دانش‌آموخته دکتری مدیریت از دانشگاه تهران است. او از ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ جانشینی فرمانده نیروی هوایی سپاه و از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ نیز فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران را برعهده داشته است. وی همچنین او از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران بود. قائم مقامی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت هفتم، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت‌های هشتم و نهم از سوابق اجرایی سردار حسین دهقان است. دهقان در دولت یازدهم به رهبری حسن روحانی وزیر دفاع بوده است.

"می‌توانم فضای تفاهم و گفت‌وگو فراهم کنم"این کاندیدای نظامی سپاه برای احراز مقام ریاست‌جمهوری می‌گوید: «فکر می‌کنم که قادرم یک فضای اجماع، تفاهم و گفت‌وگو در سطح ملی و یک فضای گفت‌وگوی از موضع قدرت و عزت با خارج فراهم کنم و از آن طرف هم بستر حضور همه کسانی که در موضع و عزم و اراده خدمت به جامعه و کشور هستند را فراهم کنم.»

سردار دهقان خواستار نظام اداری سالم و کارآمد شد و گفت: «باید از فضای سنتی حاکم بر اداره و تصمیم‌گیری‌مان فاصله جدی بگیریم و به فضایی جدید وارد شویم و نظام اداری سالم و کارآمدی را که در خدمت توسعه کشور باشد فراهم کنیم.»دهقان تاکید کرد که فصل"مناقشات و جدال سیاسی در این کشور تمام شده است" و افزود: «فکر می‌کنم جریانات سیاسی امروز به این عقلانیت رسیده‌اند که آنچه که مهم است پیگیری خواسته‌های مردم قبل از پیگیری خواسته‌های حزبی و گروهی است؛ اگر این عقلانیت شکل بگیرد، به اعتقاد من می‌توانیم وارد دورانی جدید در عرصه اداره و سیاست و حکمرانی شویم.»

ادامه مطلب: DW فارسی »

ویدئویی از یورش حامیان ترامپ به کنگره آمریکا؛ فریادهای پلیس جوان گرفتار

مامور جوان حفاظت از کنگره تلاش دارد مقابل شورشیان بایستد اما لای در فلزی و سپرش گیر افتاده و فریاد می‌زند: «کمک کنید، کمک کنید»

کدام انتخابات. قیافه رییس جمهور رو نداری برو دنبال یه شغل بهتر تا چند هنگام دیگه نسرین خانم میاد تو صف نام نویسی و چهره و هوای بسیار حقوق بشری به انتصابات آغا میده و شور و حال حسینی و چپی گور میگیره چه بازاری درست خواهد شد . میخواستم اینجا یه چیز منفی راجب دهقان بنویسم یادم افتاد حسن چه بلایی سر ملت اورده پشیمون شدم.به نظرم هر کی بیاد سرکار نمیتونه مثل حسن ملتو...در نتیجه خطر هر کی برای ملت از خطر حسن کمتره و در اولویته.

کمدی تلخ یعنی این جناب حسین دهقان همه چی دست خودتونه رای گیری هم نیاز نیست اصلا نگران نباشید رای دادن در. ایران اصلا معنی ندارد 😂😂😂😂 این بابا وزیر دفاع بود نمی‌توانست مفش را بالا بکشه از این که خوریها بلد نیست اول اینکه، خامنه‌ای راهی بجز انقباضی کردن رژیمش را ندارد. دوم اینکه، این نتیجه مماشات سیاستمداران اروپایی با بانکدار تروریسم_دولتی در جهان است، که اینطور خامنه‌ای_ملعون و تروریست را جریتر کرده است.

خر میره سگ میاد مگه جنگه🙄😡 خب دیگه رئیس جمهور آینده ایرانم مشخص شد حسین دهقان به مقام انسانیت نرسیده. بازم دارن بهمون لولو نشون میدن که به سگ همسایه پناه ببریم. بوی جنگ می آید ۔۔۔