حسین آهی گوینده پیشکسوت رادیو درگذشت- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«حسین_آهی گوینده پیشکسوت رادیو درگذشت» حسین آهی شاعر و گوینده پیشکسوت رادیو امروز پس از تحمل یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت

، حسین آهی، شاعر و پژوهشگر پس از دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان عصر امروز دعوت حق را لبیک گفت.

حسین آهی متولد 1332 تهران، فرزند استاد علی آهی، شاعر و پژوهشگر ایرانی است که مدت‌ها به اعتبار و احترام پدر شاعرش «ابن آهی» تخلص می‌کرد، تحصیلات مقدماتی‌اش را در تهران گذرانده و پس از تسلط بر زبان‌های فارسی، عربی، پهلوی و آلمانی، در علومی مانند صرف، نحو، منطق، نجوم، فقه، اصول عروض و کلام نیز صاحب‌نظر است.

آهی در دهه 80، برنامه «با کاروان شعر و موسیقی» را برای شبکه دو سیما اجرا می‌کرد. همچنین پس از آن، برنامه رادیویی «تماشاگه راز» را برای شبکه فرهنگ مجری‌گری کرد. اجرای بخش شبانگاهی چهارشنبه‌شب‌های رادیو پیام نیز از دیگر اجراهای حسین آهی بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خدایش بیامرزاد. تنها یکبار سال‌ها پیش ازین در یک کتاب‌فروشی خیابان شاآباد موفق به دیدارش شدم. انسانی با شخصیت، موقر، با‌سواد، متین و مهربان بود. امیدوارم با خانواده آسمانی‌مان محشور باشد.

انالله و انا اله راجعون

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حسین آهی درگذشتحسین آهی، شاعر و گوینده رادیو درگذشت اولین برنامه حسین آهی در تلویزیون با کاروان شعر و موسیقی در دهه ۸۰ از شبکه دو سیما پخش شد جناب حافظ آهی عزیز درگذشت پدر گرامی شما را تسلیت عرض میکنم. hafezahi ...... خدایش رحمت کناد عرض تسلیت حضور خانوادهٔ محترم آهی.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حسین آهی درگذشتحسین آهی شاعر و گوینده رادیو امروز سه‌شنبه ۸ مرداد ماه پس از یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رزمایش قریب‌الوقوع ایران و روسیه در آب‌های خلیج، تنگه هرمز و دریای مکرانرزمایش قریب‌الوقوع ایران و روسیه در آب‌های خلیج، تنگه هرمز و دریای مکران رایزنی برای برگزاری رزمایش مشترک ایران و فیلیپین در اقیانوس هند خلیج فارس تکرار کن خلیج فارس چرا نمی خواهی یاد بگیری آبهای خلیج_فارس خلیج همیشه فارس ایران
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برخورد با پوشش سلبریتی‌ها در دستور کار نیروی انتظامی پایتختفرمانده نیروی انتظامی پایتخت، خبر از برخورد با پوشش سلبریتی‌ها داد و گفت: « پلیس در برخورد با تخلفات برایش فرقی نمی‌کند که فرد متخلف کیست و چه کاره است و با سلبریتی‌های بی‌حجاب هم برخورد می کنیم.» حسین رحیمی درخصوص انتشار تصاویر برخی از سلبریتی‌ها در فضای مجازی گفت: «هنرمندان، ورزشکاران و افراد مشهور در این حوزه‌ها به برکت همین سینما و تلویزیون ایران مشهور و معروف شدند و مردم برای آن‌ها احترام قائل هستند پس لازمست قوانین و شئونات را رعایت کنند. » انقدر خایه مالی کردن بازم بی اثر بود ، حالا دارن میرن سراغ خودشون ، پلیس تهران همه غلطی میکه مگه وظیفه اصلیشو که همان پلیس بودنه سلبریتی ها براروحانی خودشونوبه آبواتیش زدند،روحانی هم رواین مسئله خیلی مانورمیداد البته یادم اومداین مال قبل ازانتخابات بودخرش ازپل گذشت
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اصلاحیه؛ خبر برگزاری رزمایش مشترک ایران و روسیه «در خلیج فارس»دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ایران در گفتگو با خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا با اصلاح خبر منتشر شده تاکید کرد که رزمایش مشترک ایران و روسیه تا پایان امسال در اقیانوس هند و دریای عمان برگزار می شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

متهم ردیف دوم پرونده گوشت‌های برزیلی: آبرویم رفت و روانی شدم!- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimجهیزی؛ رئیس اداره تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان تهران به عنوان متهم ردیف دوم پرونده گوشت‌های برزیلی گفت: به خاطر مشکل روانی که بر اثر ریخته شدن آبرویم در سازمان پیدا کرده‌ام، 2 ماه است که استعلاجی دارم!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »