حسینی: حدود 40 درصد از طلاق‌ها ریشه در مشکلات جنسی زوجین دارد

29/07/2019 05:12:00 ب.ظ

سید مصطفی حسینی، متخصص روانشناسی شناختی و مدیر یکی از بزرگ‌ترین مراکز مشاوره طلاق در پایتخت، در گفت‌و‌گو با «اعتمادآنلاین» به بررسی ریشه‌های مشکلات جنسی زوجین و ارتباط آن با طلاق می‌پردازد.

اعتمادآنلاین, طلاق‌ها

🔻سید مصطفی حسینی، متخصص روانشناسی شناختی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین :حدود 40 درصد از طلاق‌ها ریشه در مشکلات_جنسی زوجین دارد/99 درصد زوج‌ها نمی‌دانند علت نارضایتی‌های_جنسی رابطه‌شان را از کجا باید پیگیری کنند این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

سید مصطفی حسینی، متخصص روانشناسی شناختی و مدیر یکی از بزرگ‌ترین مراکز مشاوره طلاق در پایتخت، در گفت‌و‌گو با « اعتمادآنلاین » به بررسی ریشه‌های مشکلات جنسی زوجین و ارتباط آن با طلاق می‌پردازد.

‌طلاق، آسیب بزرگ اجتماعی‌ای که کشورهای مختلف با آن درگیر هستند، ریشه در مشکلات فراوانی دارد که ارتباط ناموفق جنسی زوجین، یکی از همان ریشه‌هاست. مشکلی که به واسطه تابوهای اجتماعی در ایران، شکل و رنگ دیگری به خود گرفته است. سید مصطفی حسینی، متخصص روانشناسی شناختی و مدیر یکی از بزرگ‌ترین مراکز مشاوره طلاق در پایتخت، در گفت‌و‌گو با

اعتمادآنلاینبه بررسی این موضوع پرداخت. به عقیده حسینی باید تفکیک درستی در ریشه مشکلات زناشویی قائل شد: «نظر کارشناسان این است که بسیاری از مشکلات زناشویی ریشه در رفتار روزمره دارد و این تعارض‌ها به اتاق‌خواب کشیده می‌شود. از سوی دیگر برعکس این وضعیت هم اتفاق می‌افتد؛ یعنی تعارض‌های داخل اتاق‌خواب زوجین به زندگی روزمره تسری پیدا می‌کند. خیلی مهم است که زن و شوهر بتوانند این موضوع را تشخیص دهند و بفهمند درگیر با کدام یک از این موارد هستند.»

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

نگرانی از بروز خشونت های تازه در آمازون در پی قتل یکی از بومیانمقام ها می گویند معدنچیان به شدت مسلح طلا با یورش به یک سکونتگاه بومیان در نقطه ای دورافتاده در شمال برزیل یکی از رهبران این گروه را به ضرب چاقو به قتل رسانده اند. به نظر می رسد این گزارش رسانه ضد بشری بی بی سی هم بیشتر سعی کرده تا رئیس جمهور برزیل را که نظراتش از نظرات بی بی سی فاصله دارد را تخریب کند.هر خواننده دقیقی، در خصوص مقالات و‌ گزارشات این رسانه کثیف،می تواند بفهمد که بی بی سی،تلاشی جز انحراف افکار عمومی ندارد. خدا خیرتون بده ..... بچسبید به همون بومیان آمازون و دست از سر کچل ایران بردارید. AyatollahBBC اینها بدون حکومت یک زندگی طبیعی و انسانی دارند با درد و رنج های خود می سازند ، کاش همانگونه رهایشان کنند!

'مرگ بیش از ۵۰ نفر' در جریان شورش در زندانی در برزیلبه گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند. به گزارش ها رسانه های محلی اعضای یک گروه از یک بخش زندان آلتامیرا در ایالت پارا به بخش دیگری حمله کردند. آخ اگر ایران یه زندانی عطسه میکرد شما خودتونو شرحه شرحه میکردید، اما خب چون ایران نیست باید دوز خبرو خیلی بیارید پایین

بیش از یکهزار نفر در تظاهرات مخالفان در مسکو بازداشت شدند | DW | 27.07.2019با حمله نیروهای پلیس روسیه به تجمع بزرگی که از سوی نیروهای اپوزیسیون در مسکو برگزار شده بود بیش از یکهزار تن از تظاهرکنندگان بازداشت شدند. در این تظاهرات تعدادی از سیاستمداران مخالف دولت نیز شرکت داشتند.

از خمینی و صدام تا تاچر و دنگ شیائو پنگ، ۱۹۷۹ آغاز تاریخ این روزهاسال ۱۹۷۹ تنها سال پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نبود. در منطقه و در غرب نیز تحولات بی‌سابقه شکل گرفتند که همچنان بر روندهای کنونی جهان تاثیرگذارند. از جنبه‌های مختلفی سال ۱۹۷۹ (از ۱۱ دی ۱۳۵۷ تا ۱۰ دی ۱۳۵۸) نیز به نقطه عطفی در تاریخ معاصر بدل شده و کم نیستند تاریخ‌دانان و کارشناسانی که منشا بسیاری از روندها و فعل و انفعالات معاصر را در رویدادهای این سال می‌دانند. چنین فرمودند آیت ا.. العظمی بی بی سی لندنی..... نابود انگل لستان

رانش زمین در چین؛ ده‌ها نفر کشته و ناپدید شدندتازه‌ترین آمار تلفات ناشی از رانش زمین در جنوب چین در حالی اعلام شده که باران شدیدی در محل در حال باریدن است. حد اقل ۳۶ نفر جان باخته‌اند و از سرنوشت ۱۵ نفر از ساکنان محل اطلاعی در دست نیست.

تعداد معاملات مسکن تهران در تیر ماه حدود ۶۵ درصد نسبت به پارسال کاهش یافتبانک مرکزی ایران در گزارشی از کاهش تعداد معاملات مسکن در تیرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل (تیر ماه ۱۳۹۷) خبر داده است. بر این اساس در تیر ماه امسال ۴۷۹۰ آپارتمان در شهر تهران معامله شده است که این رقم نسبت به تیر ماه گذشته ۶۴.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. در گزارش اخیر بانک مرکزی همچنین به افزایش قابل توجه قیمت مسکن در پایتخت اشاره شده است.

اعتمادآنلاین| ‌ طلاق، آسیب بزرگ اجتماعی‌ای که کشورهای مختلف با آن درگیر هستند، ریشه در مشکلات فراوانی دارد که ارتباط ناموفق جنسی زوجین، یکی از همان ریشه‌هاست.ساکنان این روستا در استان آماپا از ترس گریخته اند و نگرانی از بروز خشونت های تازه در این منطقه غنی از فلز طلا وجود دارد.Image caption ماموران پشت دیوارهای زندان پس از حادثه به گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند.به گزارش خبرگزاری آلمان روز شنبه ۵ مرداد (۲۷ ژوئیه) در پی حمله ماموران پلیس روسیه به تجمع بزرگ اعتراضی نیروهای اپوزیسیون در مسکو بیش از یکهزار نفر از تظاهرکنندگان بازداشت شدند.

مشکلی که به واسطه تابوهای اجتماعی در ایران، شکل و رنگ دیگری به خود گرفته است.   سید مصطفی حسینی، متخصص روانشناسی شناختی و مدیر یکی از بزرگ‌ترین مراکز مشاوره طلاق در پایتخت، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین به بررسی این موضوع پرداخت. با قول ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل از جناح راست افراطی، برای گشودن بخش هایی از این منطقه برای معدنکاری، تنش در منطقه آمازون درحال افزایش بوده است.   به عقیده حسینی باید تفکیک درستی در ریشه مشکلات زناشویی قائل شد: «نظر کارشناسان این است که بسیاری از مشکلات زناشویی ریشه در رفتار روزمره دارد و این تعارض‌ها به اتاق‌خواب کشیده می‌شود. سایر گزارش ها حاکیست که بخش از زندان به آتش کشیده شد که بسیاری را خفه کرد. از سوی دیگر برعکس این وضعیت هم اتفاق می‌افتد؛ یعنی تعارض‌های داخل اتاق‌خواب زوجین به زندگی روزمره تسری پیدا می‌کند. به گزارش سازمان حقوق بومیان برزیل در جریان این حادثه گروهی متشکل از ۱۰ تا ۱۵ معدنکار مسلح وارد روستای ییتوتو متعلق به جامعه واهاپی شدند. خیلی مهم است که زن و شوهر بتوانند این موضوع را تشخیص دهند و بفهمند درگیر با کدام یک از این موارد هستند. نیروهای پلیس پیش از آن چند تن از چهره‌های نامدار و سازمان‌دهندگان تظاهرات اعتراضی را بازداشت کرده بودند.

»   این متخصص روانشناسی شناختی با اشاره به جدا بودن اختلالات جنسی از مشکلات جنسی گفت: «وقتی درباره مشکلات جنسی بین زوجین صحبت می‌کنیم باید یک نکته دیگر را هم لحاظ کنیم، آن هم اینکه آیا موضوع مد نظر ما اختلالات جنسی است یا خیر. براساس این گزارش مهاجمان امیرا واهاپی، ۶۸ ساله، را کشته اند که پیکر او روز چهارشنبه در رودی در نزدیکی ماریری پیدا شد. در ویدئویی که رسانه های برزیلی از حادثه زندان منتشر کرده اند فوران دود از حداقل یک ساختمان این مجتمع را نشان می دهد، و در یک کلیپ دیگر ظاهرا زندانیان درحال راه رفتن روی بام ساختمان ها دیده می شوند. در صورتی که مشکل زن و شوهر مسائلی همچون کم‌میلی جنسی، بیماری‌های دستگاه تناسلی، عدم نعوظ و.. علیرغم بالا بودن تنش ها، قتل رهبران بومیان برزیل حادثه‌ای بس نادر است.. باشد، مساله پیش روی ما اختلالات جنسی است. پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.     نیروهای امنیتی مدعی هستند که"بسیاری از تظاهرکنندگان از مناطق اطراف" برای شرکت در این تجمع اعتراضی در شهرداری مرکزی مسکو به این شهر آمده بودند.

اما خیلی از اوقات رخ می‌دهد که زوجین، هیچ کدام، مشکلی در این زمینه‌ها ندارند، اما باز هم شریک جنسی خوبی برای یکدیگر نیستند. در این موقعیت، عموماً مورد قبلی باید به خاطرمان بیاید؛ یعنی زوج‌هایی که مشکلات زندگی‌شان بر اتاق خواب‌شان تاثیر می‌گذارد. سناتور رودالف رودریگز به روزنامه محلی"داریو دو آماپا" گفت"این اولین مورد تجاوز خشن در ۳۰ سال گذشته از زمان تعیین حریم بومیان در آماپاست" و نسبت به"حمام خون" هشدار داد.»   حسینی آمار طلاق مرتبط با نارضایتی جنسی را حدود 40 درصد اعلام کرد: «اگر قرار باشد صرفاً اختلالات جنسی را به عنوان معیار طلاق‌های فعلی در نظر بگیریم، عدد مشخصی نخواهد بود. اما اگر به بررسی پرونده‌های طلاق بپردازیم، به خوبی می‌بینیم که در بین موارد تعارض زن و شوهر، حتماً مشکلات جنسی و نارضایتی جنسی یکی  از مهم‌ترین آنها بوده و با بررسی دقیق‌تر به عدد 40 درصدی هم می‌رسیم. به گزارش روزنامه"او گلوبو" آقای بولسونارو روز شنبه گفت بعضی از نواحی تحت کنترل بومیان"در زمین های خیلی غنی" قرار دارد و او"به دنبال راهی برای آن است که 'جهان اول' در این نواحی کار اکتشافی انجام دهد.»   این مدیر مرکز مشاوره طلاق با ابراز نارضایتی از وضعیت آگاهی جامعه نسبت به این موضوع ادامه داد: «در حال حاضر دانشگاه‌های ایران رشته‌ای تحت عنوان سکس‌تراپی ندارند و کارشناسانی که فعالیت می‌کنند، آنهایی هستند که در کشورهای دیگر دوره‌های مختلف را گذرانده‌اند. مخالفان"کمیسیون برگزاری انتخابات" را به جعل مدارک متهم می‌کنند.

همین نشان می‌دهد که ما چقدر در کشور درباره آموزش جنسی دچار مشکل هستیم. برای همین است که می خواهم شخصی قابل اعتماد در سفارت ما در آمریکا قرار گیرد. تابوها هنوز خیلی زیاد است و حتی حرف زدن در این‌باره برای مردم دشوار است. در مقابل چنین شرایطی به خاطر پایین بودن میزان آگاهی، زوج‌ها نمی‌دانند وقتی دچار مشکل می‌شوند باید چه کنند. آقای بولسونارو که در ماه ژانویه به قدرت رسید قول داده است بومیان را در بقیه جامعه برزیل ادغام کند و وجود سرزمین های حفاظت شده برای آنها را زیر سوال برده است. طبق تحقیقات ما، 99 درصد زوج‌ها نمی‌دانند کجا باید پیگیر مشکلات جنسی خود باشند. اصولاً یا با همدیگر حرف می‌زنند یا اینکه سراغ بزرگ‌ترها می‌روند. رئیس جمهور برزیل همچنین از سازمان حفاظت محیط زیست انتقاد کرده و موسسه فضایی این کشور را به دروغگویی در مورد ابعاد نابودی آمازون متهم کرده است. تقریبا یک هفته پس از این تجمع بزرگ اعتراضی بود که اعضای اپوزیسیون در جلوی تالار بزرگ شهرداری گرد هم آمدند.

در صورتی که این حوزه متخصصان خودش را دارد.»   حسینی در پایان نقش آموزه‌های جنسی در خانواده و مدارس را در داشتن زندگی سالم‌تر برای آینده مهم شمرد: «تربیت جنسی تک‌تک ما باید از دوران جنینی آغاز شود. پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود. شاید برای شما عجیب باشد، اما یک مادر از زمانی که فرزندش در رحم است باید تربیت جنسی را آغاز کند. اما چنین مواردی آگاهی می‌خواهد. سه‌سالگی، پنج‌سالگی، هشت‌سالگی و به تناسب تا دوران بلوغ این آموزه‌ها متفاوت می‌شود؛ مثلاً در پنج‌سالگی صرفاً باید تفاوت‌های زن و مرد به فرزندان آموزش داده شود، اما در دوران بلوغ دختر و پسر باید تمام نکات را یاد بگیرند. نوالنی یکی از معروف‌ترین رهبران اپوزیسیون ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، محسوب می‌شود.

پروسه عادت ماهانه، ارتباط جنسی، روند تولید مثل و... را باید برایشان به صورت علمی و درست توضیح داد. البته که همه اینها باید در لوای آموزه‌های روانشناسی و کاملاً استاندارد باشد.

اما متاسفانه چنین موضوع مهم و حیاتی‌ای حتی در مدارس و دانشگاه‌ها هم به درستی آموزش داده نمی‌شود. در چنین شرایطی نمی‌شود از جوانان انتظار داشت در زندگی روابط سالم و درستی داشته باشند.» .