حسین دهلوی درگذشت- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 9 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسین_دهلوی درگذشت سوسن اصلانی همسر حسین دهلوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: حسین دهلوی صبح امروز در بیمارستان شریعتی درگذشت. همسرم مدت‌ها بیمار بود و مشکل آیزایمر و ناراحتی ریه داشت.

اصلانی تاکید کرد که زمان مراسم تشییع و تدفین مرحوم دهلوی هنوز مشخص نیست و به زودی اطلاع رسانی می‌شود.حسین دهلوی، در سال 1306 در تهران به دنیا آمد. او موسیقی را از پنج سالگی نزد پدرش، معزالدین دهلوی که از شاگردان علی اکبر شهنازی بود، آغاز کرد و در 9 سالگی با تشویق مادرش به ساز ویولن علاقه‌مند شد. دهلوی در محضر ابوالحسن صبا به یادگیری ویلون پرداخت و در هنرستان عالی موسیقی نزد حسین ناصحی و هایمو تویبر آهنگسازی را فرا گرفت.

آخرین کوشش دهلوی در زمینه کارهای جمعی موسیقی ملی، پایه‌گذاری ارکستر مضرابی است که با همکاری 66 نفر از نوازندگان سازهای مضرابی ایرانی تشکیل شد و در سال 1372 روی صحنه رفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تازه‌ترین نماهنگ اربعینی خانه طراحان منتشر شد+فیلم- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimنماهنگ جدید خانه طراحان انقلاب اسلامی با شعار «خضر و مسیح را به نفس زنده می‌کنند، آنان که در رکاب تو کردند جان نثار» منتشر شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نخست وزیر پاکستان وارد تهران شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimنخست_وزیر پاکستان وارد تهران شد عمران احمد خان نیازی قرار است در جریان این سفر با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ایران دیدار کند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

خطای کنکور 98 باعث تضییع حق داوطلبان نظام قدیم شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimخطای کنکور۹۸ باعث تضییع حق داوطلبان نظام قدیم شد عباسی عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس گفت:در شیوه برگزاری کنکور ۹۸ مشکلاتی مشاهده می‌شود که منجر به تضییع حقوق داوطلبان نظام قدیم شده است و نیاز است تا سازمان سنجش و وزارت علوم جدی‌تر به ماجرا وارد شوند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

افزایش کشته‌های طوفان ژاپن به 40 نفر+تصاویر- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimطوفان سهمگین «هاگیبیس» ژاپن تا کنون جان 40 نفر را گرفته است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شمخانی: خاورمیانه بدون آمریکا جای امن‌تری است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimشمخانی: خاورمیانه بدون آمریکا جای امن تری است بیان اعترافات تلخ اما عبرت آموز از سوی هیئت حاکمه آمریکا، ، حتی آن گروهی که سالها زمینه ساز و میزبان حضور آمریکا در منطقه بوده‌اند به این واقعیت اعتراف کنند که 'خاورمیانه بدون آمریکا جای امن تری است'.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

خروج زائران اربعین حسینی از مرز مهراناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »