حسن روحانی: نسبت دادن حوادث منطقه به ایران تکرار دروغ‌های قبلی است

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در مراسم رژه نیروهای مسلح این کشور به مناسبت سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق گفت که نسبت دادن دست داشتن ایران در حملات صورت گرفته به تاسیسات نفتی عربستان سعودی از سوی آمریکا 'تکرار دورغ‌های قبلی' و 'همانند همه دروغ های افشا شده آنهاست'. آقای روحانی به قدرت‌های غربی توصیه کرد که اگر به 'دنبال امنیت' منطقه هستند از صدور 'این همه سلاح‌های خطرناک' خودداری کنند و 'منطقه ما را تبدیل به مسابقه تسلیحاتی نکنند'.

به گفته وی"هر کجا آمریکایی‌ها و دشمنان ما در منطقه حضور یافتند، بعنوان بازیگر امنیت‌زدا بودند و امنیت آنجا را از بین‌ بردند؛ و هرکجا نیروهای‌مسلح ایران حاضر شد، امنیت‌زا بودند و امنیت را به ارمغان آوردند".

رئیس جمهور ایران گفت که"ما اهل تسلیم نیستیم، مرد دفاع و ایستادگی هستیم" و افزود:"به همسایگان اعلام می‌کنیم به سوی همه همسایگان دست دوستی و برادری دراز می‌کنیم و حتی آماده‌ایم از خطاهای گذشته آنها در منطقه بگذریم". وی گفت که ایران حاضر است ایران با همکاری کشورهای منطقه"امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان" را تامین کند. وی حضور نیروهای خارجی در منطقه خلیج فارس را"خطرناک" خوانده و نتیجه گرفت که این حضور"امنیت کشتی رانی و امنیت نفت و انرژی" را"مشکل‌زا" می‌کند.آقای روحانی در خصوص سفر روز دوشنبه‌اش به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت که وی با"شعار و طرح ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز" به این سفر می‌رود.

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره اعمال تحریم‌های گسترده آمریکا علیه ایران آن را"جنگ اقتصادی" به جای"جنگ نظامی" دانست و این مسئله را"تروریسم اقتصادی را علیه ملت" ایران عنوان کرد. به گزارش رسانه‌های ایران در مراسم رژه نیروهای مسلح در نزدیکی آرامگاه آیت‌الله خمینی برای اولین بار چندین سامانه نظامی و موشکی ایران به نمایش عمومی درآمد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جناب دکتر روحانی . . مصلحت سفر فردا و حضور در سازمان ملل بهتر میدونن اما این سازمان واقعا از نظر مردم دنيا خاصیت وخواص خودش كاملا از دست داده وتبديل به يه باشگاه تجمع سالانه دولتها شده، ٢٢٣١ دلیل بزرگ آن است كه همه کشورها عاجزند در دفاع از اين شماره متفق شده در برابر آمریکا

چیکار به حسن شیاد دارین حکایت جواد و حسن حکایت روباه و کلاغه...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاریجانی: ما خواستار امنیت در منطقه هستیم/ کشورهای منطقه باید قدردان نیروهای مسلح ایران باشندرئیس مجلس: خواستار امنیت در منطقه هستیم و کشورهای منطقه باید قدر نیروهای مسلح ایران را که مدافع امنیت منطقه‌اند، بدانند نیروهای مسلح کشور در سال‌های اخیر از نظر کیفیت و کمیت از بالندگی خوبی برخوردارند که موجب اقتدار جمهوری اسلامی و ملت ایران شده است امنیت، منطقه، ایران 😧 طنزه دیگه... نه؟ با هزینه ملت. با عواقب بدبختی مردم. با دانستن فراری دادن ایرانی ها. هیچ ایرانی ای نیست که ایرانی قوی رو دوست نداشته باشه ولی این موقعی واقعیت خواهد داشت که حکومت نماینده مردم باشه و نه تنها روحانیون و اسلامگرایان سپاهی شما جز دروغ گفتن کاری دیگری ندارید وگرنه در یمن وسوریه چکار دارید؟چرا باید به کروه های تروریستی مثل حوثی وحشد الشرقی باید کمک کنید؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ایران به اظهارات الجبیر درباره حمله به آرامکو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقام‌های پنتاگون گزینه‌های پاسخ به ایران را به ترامپ ارائه می‌کنندبه گزارش آسوشیتدبرس در جلسه روز جمعه امنیت ملی در کاخ سفید، مقامات پنتاگون گزینه های متعددی برای پاسخ به ایران از جمله لیستی از اهداف بالقوه‌ جهت حملات هوایی را به رئیس جمهوری ارائه می کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش نرخ ریال سعودی و دلار آمریکا در ایران به دنبال حمله به تأسیسات نفتی آرامکوبه دنبال حمله روز شنبه گذشته به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو و اتهام ایران به حمایت از این اقدام
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جوهره مقاومت ما را به اینجا رسانده است/ امروز ایران، محدود به حدود و مرزهای جغرافیایی نیست/ اگر به ایران تجاوز کنید، اسرائیل در نصف روز خاک می‌شودحجت‌الاسلام علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی: جوهره مقاومت ما را به اینجا رسانده است/ امروز ایران، محدود به حدود و مرزهای جغرافیایی نیست/ اگر به ایران تجاوز کنید، اسرائیل در نصف روز خاک می‌شود زاررررررت
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا برای حمایت از عربستان سعودی نیروی نظامی به منطقه اعزام می‌کندوزیر دفاع ایالات متحده آمریکا می گوید: «در پاسخ به درخواست پادشاهی سعودی، رئیس جمهوری اعزام نیروهای آمریکایی را تایید کردند که طبیعتا نیروهای دفاعی هستند و در درجه اول بر روی دفاع هوایی و موشکی متمرکز خواهند بود.» جزئیات بیشتر⬇️ چه بدوش بدوشی شد برای این گاو چرانهای یانکی آمریکا حالا تحت عنوان نیروی نیابتی استخوان‌های رژیم آخوندی را خُرد می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »