حسن یزدانی شکست خورد و به مدال نقره رسید؛ تیم بدون مربی

05/08/2021 03:04:00 ب.ظ

المپیک_توکیو

«حسن یزدانی» اصلی‌ترین شانس کشتی‌ آزاد ایران برای کسب مدال طلای رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مقابل «دیوید تیلور» کشتی‌گیر آمریکایی با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد. المپیک_توکیو

با این نتیجه دیوید تیلور در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد رقابت‌های المپیک به مدال طلا رسید و حسن یزدانی، قهرمان المپیک ریو، به مدال نقره دست یافت.حسن یزدانی تا ۱۹ ثانیه مانده به پایان این مسابقه، از حریف خود پیش بود، اما با خاک شدن در ثانیه‌های پایانی، مدال طلا را با نقره عوض کرد.

تیلور و یزدانی پیش از این دو مرتبه در جام جهانی کرمانشاه و مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مجارستان روبروی یکدیگر قرار گرفتند که در هر دو مرتبه تیلور موفق به شکست حسن یزدانی شده بود و همین موضوع حساسیت‌های سومین و مهمترین مصاف این دو کشتی گیر را این‌بار در فینال المپیک ۲۰۲۰ توکیو افزایش داده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

حسن یزدانی برنده مدال نقره المپیک توکیو شد | DW | 05.08.2021حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران در دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مقابل دیوید تیلور از آمریکا با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره المپیک توکیو دست یافت.

پیروزی قاطع زارع مقابل نفر سوم جهان/ شکست حسین‌خانی مقابل آمریکاپیروزی قاطع زارع مقابل نفر سوم جهان شکست حسین‌خانی مقابل آمریکا امیرحسین زارع نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد ایران درمبارزه نخست خود مقابل حریفی از اوکراین به برتری رسید اما حسین‌خانی در مبارزه نخست وزن ۷۴ کیلوگرم مقابل آزادکار آمریکایی تن به شکست داد

حسن یزدانی در فینال کشتی آزاد المپیک توکیو | DW | 04.08.2021در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد المپیک توکیو، حسن یزدانی، ستاره کشتی آزاد ایران به دیدار فینال راه یافت. حریف یزدانی برای کسب مدال طلا، دیوید تیلور از آمریکا است.

حسن یزدانی و رضا اطری در نیمه‌نهایی المپیک؛ در انتظار ساعت ۱۴

حسن یزدانی به فینال المپیک رسید

حسن یزدانی برنده مدال نقره المپیک توکیو شد | DW | 05.08.2021حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران در دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مقابل دیوید تیلور از آمریکا با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره المپیک توکیو دست یافت.

«حسن یزدانی» اصلی‌ترین شانس کشتی‌ آزاد ایران برای کسب مدال طلای رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مقابل «دیوید تیلور» کشتی‌گیر آمریکایی با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد.حسن یزدانی (راست) مقابل دیوید تیلر در فینال المپیک توکیو حسن یزدانی، ستاره کشتی آزاد ایران در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم المپیک توکیو در یک‌قدمی کسب مدال طلا ناکام ماند و برنده مدال نقره شد.به گزارش ایسنا، در آغاز رقابت‌های دو وزن دوم کشتی آزاد المپیک ۲۰۲۰ توکیو، امیرحسین زارع نماینده سنگین وزن ایران در دور اول مقابل الکساندر خوتسیانویسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۷ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.حسن یزدانی (راست) پس از پیروزی در نیمه‌نهایی المپیک توکیو حسن یزدانی، ستاره کشتی آزاد ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم در یک‌قدمی کسب مدال طلای المپیک توکیو قرار گرفته است.

با این نتیجه دیوید تیلور در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد رقابت‌های المپیک به مدال طلا رسید و حسن یزدانی، قهرمان المپیک ریو، به مدال نقره دست یافت. حسن یزدانی تا ۱۹ ثانیه مانده به پایان این مسابقه، از حریف خود پیش بود، اما با خاک شدن در ثانیه‌های پایانی، مدال طلا را با نقره عوض کرد. حسن یزدانی در حالی که تا ۱۷ ثانیه قبل از پایان مسابقه، با نتیجه ۳ بر ۲ از حریف خود جلو بود، سرانجام با حساب ۴ بر ۳ شکست خورد. تیلور و یزدانی پیش از این دو مرتبه در جام جهانی کرمانشاه و مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مجارستان روبروی یکدیگر قرار گرفتند که در هر دو مرتبه تیلور موفق به شکست حسن یزدانی شده بود و همین موضوع حساسیت‌های سومین و مهمترین مصاف این دو کشتی گیر را این‌بار در فینال المپیک ۲۰۲۰ توکیو افزایش داده بود. همچنین مصطفی حسین خانی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان در دور نخست مقابل کایل دیک دارنده ۲ مدال طلای جهان از آمریکا با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و از رسیدن به یک چهارم نهایی بازماند. «غلام محمدی» سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران، یکی از ضعیف‌ترین عملکردها را میان مربیان ایرانی حاضر در رقابت‌ها داشت. این ملی‌پوش کشتی آزاد ایران در نخستین مسابقه خود در المپیک توکیو، جاورایل شاپیف از ازبکستان را با نتیجه ۱۱ بر ۲ شکست داد. او پس از دیدار «رضا اطری» در دیدار رده‌بندی و ناکامی‌ و از دست دادن مدال برنز، حاضر نشد با شاگرد خود دست بدهد و او را ترک کرد و از سالن بیرون رقابت‌ها به رختکن رفت. صحنه‌ای از کشتی حسن یزدانی (چپ) در برابر آرتور نایفونوف از روسیه در نیمه‌نهایی المپیک توکیو ملی‌پوش کشتی آزاد ایران حال در یک فینال رویایی در برابر دیوید تیلور از ایالات متحده آمریکا، صف‌آرایی می‌کند.

همچنین عملکردش روی رقابت حسن یزدانی و استرسی که کنار تشک داشت، بیش از آن‌که کشتی‌گیر ایران را آرام کند، باعث بالارفتن فشار روی حسن یزدانی می‌شد. حسن یزدانی در دور نیمه نهایی نیز به عملکرد قوی خود ادامه داد و با اقتدار، حریفش از کشور روسیه، آرتور نایفونوف را با نتیجه ۷ بر ۱ مغلوب کرد. این رقابتها از ساعت ۱۵ امروز برگزار می‌شود. با از دست رفتن مدال طلای حسن یزدانی، شانس‌های ایران برای کسب مدال طلای رقابت‌های کشتی آزاد در المپیک نیز به پایان رسید. .