حسن صادقی: با «شمشیر پلاستیکی» به جنگِ تحریم‌ها رفتیم/ «لوازم خانگی» متورم‌ترین بخش مصرفی خانوار است/ اقتصاد ایران نقشه راه ندارد

17/11/1400 09:26:00 ق.ظ

جای خالی توصیه‌های رهبری در نقشه اقتصادی کشور؛ (۵) حسن صادقی: با «شمشیر پلاستیکی» به جنگِ تحریم‌ها رفتیم/ «لوازم خانگی» متورم‌ترین بخش مصرفی خانوار است/ اقتصاد ایران نقشه راه ندارد

معاون دبیرکل خانه کارگر، گفت: «افزایش چند مرحله‌ای قیمت‌ها، ناکارآمدی در تولید قطعات یدکی با سرهم‌بندی قطعات دست چندم وارداتی و اجناس بنجل و ارزان اتفاقی بود که رخ داد و گلایه رهبری را در سخنان اخیر ایشان به دنبال داشت.» حسن صادقی (معاون دبیرکل خانه کارگر) برخی نکات مهم مطرح شده در این دیدار را بررسی کردیم.

رهبری در دیدار اخیر خود با تولیدکنندگان تاکید زیادی بر تولید دانش‌بنیان داشتند؛ البته در گذشته هم بر این موضوع تاکید داشتند و خواستار انسجام اقتصادی کشور بر مبنای این شیوه تولید شده بودند. تاکیدات مقام معظم رهبری تا چه اندازه، بکار بسته شده است؟

رهبری همواره دغدغه تولید دانش بنیان را داشتند؛ البته نگاه تک بعدی ندارند و نگاهشان به فرایندهایی که به سازماندهی تولید و رشد اقتصادی منجر می‌شوند، گسترده است. در واقع طیف متنوعی از فرایندها را مد نظر دارند. ایشان به اقتصاد تولید محور نگاه عمیقی دارند. نگاهشان منبعث از کار و تولید مولد است. کمتر سالی را دیدم که رهبری بر روی آن نامگذاری کنند اما به تولید و اقتصاد و اشتغال مولد ارتباطی نداشته باشد. ایشان معتقدند که تولید باید بر بستر جذب سرمایه، سازمان داده شود. این یعنی اینقدر تولید مزیت داشته باشد که اشتغال در تولید و صنعت شکل گیرد و نه در خارج از آن.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

توصیه رهبری ممنوعیت واردات خودرو و لوازم خانگی بود،توصیه رهبری باعث تشدید تحریمها شده،توصیه رهبری نصب العین همه مدیران بی لیاقت کشوره،توصیه رهبری باعث انتخاب سیدابراهیم شده،در مورد چی صحبت میکنی؟رسانه حکومتی باش،ولی لااقل جوانمرد باش

آلمان: جهان رفتار طالبان با منتقدان در افغانستان را به دقت زیر‌نظر داردمارکس پوتزل، نماینده آلمان برای افغانستان با اشاره به بازداشت زنان معترض توسط طالبان گفت:«جهان با دقت اقدامات طالبان علیه منتقدان را زیر نظر گرفته حرامزاده ها GIZ- police cooperation Project Consultants-Honest service to the German government has endangered our lives and even the lives of our innocent children. But the German government does not protect us.

موضع واحد روسیه و چین در مخالفت با گسترش مرزهای ناتو در شرق اروپاولادیمیر پوتین و شی جین پینگ، روسای جمهور روسیه و چین روز جمعه در دیداری قبل از مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن از غرب خواستند «نگرش ایدئولوژیک دوران جنگ سرد را کنار بگذارد.» تا زمانی که قدرتی وجود دارد که برخواسته از ملت ها و تحت کنترل آن ها نباشد خطری مزمن جهان را تهدید می کند که آزادی خواهان را وا می دارد که با آن مبارزه و مقابله کنند . غرب ایدئولوژی کثیف خودشه میخواهد به نام حقوق بشر به دنیا دیکته کند بهترین سیاست مدار دنیا رهبر چین است واقعا رهبری برازنه اس است کاش آمریکاییها از او درس اخلاق می گرفتند کل دنیا را بی سروصدا زیر چنگ خودش داره مورچه ایی از او ناراحت نیست چین فقیر را به عظمت رساند

بازداشت دو ایرانی در اتریش به ظن دست داشتن در قاچاق انسان | DW | 05.02.2022پلیس جنایی ایالت اتریش علیا، دو ایرانی را در روزهای اخیر به ظن همدستی در قاچاق انسان دستگیر کرده است. اتحادیه اروپا برای این دو حکم جلب صادر کرده بود و پلیس مجارستان محل اختفای آنها را به اتریش اطلاع داده بود.

دختر ۱۸ ساله «به دلیل عضویت در حزب دموکرات کردستان» به حبس و ممنوع‌الخروجی محکوم شدیک دختر ۱۸ ساله در پاوه به دلیل عضویت چندماهه در حزب دموکرات کردستان به یک سال حبس و سه سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. جدیدا سن عضویت توی گروه های تروریستی کاهش پیدا کرده، از بچه ها هم عضو میگیرن! والا اینا خوبن که یک سال حبس دادن GIZ- police cooperation Project Consultants-Honest service to the German government has endangered our lives and even the lives of our innocent children. But the German government does not protect us.

بلینکن در گفت وگو با وزیر خارجه اوکراین «تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ» را به بحث گذاشتند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه روز جمعه ۱۵ بهمن با صدور بیانیه‌ای گفت: «در این گفت‌وگوی تلفنی افزایش حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین و گام‌هایی که اوکراین و ایالات متحده با هم برای تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ برای حفظ امنیت و ثبات برمی‌دارند،‌ مطرح شد.»

تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه برای ایفای نقش در قفقاز؛ ماکرون با پاشینیان و علی‌اف گفت‌وگو کردامانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه با الهام علی‌اف همتای آذربایجانی و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان یک گفت‌وگوی ویدیویی برگزار کرد. این کنفرانس بخشی از تلاش فرانسه برای میانجیگری میان دو کشور قفقاز از زمان پایان آخرین جنگ قره‌باغ در پاییز سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود. امانوئل ماکرون در ماه 'برنامه اروپایی برای پایان دادن به این مخاصمه تاریخی ناکام ماند و ارمنستان پس از سه دهه مجبور به ترک منطقه مورد مناقشه نخجوان شد'. کدوم درسته، «مورد مناقشه» یا سرزمین های اشغالی طبق قطعنامه های سازمان ملل متحد؟ خلاصه توضیحات سید محمد حسینی لیدر ری استارت در مورد سعید امامی ری_استارت_تنها_راه_نجات مداح_زرتشتی آتئیست_زرتشتی ابلهانه است.در جغرافیای مدنیت بزرگ مشترگ حضوریکتائی ملتهای تورکان جائی برای ارمنستان جعلی و حکومت جعلی تروریستها و فراریان و مهاجرین ارمنی وجود ندارد ارمنیها یا باید مطابق سال پیش شهروند آزربایجان باشند از بنیان ارمنستان جعلی در شمالغرب آزربایجان دست بردارند یا دستگیر شوند.