حسن نصرالله: ایران به‌رغم نیاز به دلار با لیر لبنان به ما سوخت می‌دهد | DW | 08.06.2021

08/06/2021 11:00:00 ب.ظ

حسن نصرالله گفته می‌تواند به ایران برود و سوخت مورد نیاز لبنان را تامین کند. به گفته او جمهوری اسلامی حاضر است بنزین، فرآورده‌های نفتی و مواد غذایی را با لیره لبنان به حزب‌الله بدهد، اگرچه خودش به دلار و یورو نیاز دارد.

لبنان, حزب‌الله

حسن نصرالله گفته می‌تواند به ایران برود و سوخت مورد نیاز لبنان را تامین کند. به گفته او جمهوری اسلامی حاضر است بنزین، فرآورده‌های نفتی و مواد غذایی را با لیره لبنان به حزب‌الله بدهد، اگرچه خودش به دلار و یورو نیاز دارد.

حسن نصرالله گفته می‌تواند به ایران برود و سوخت مورد نیاز لبنان را تامین کند. به گفته او جمهوری اسلامی حاضر است بنزین، فرآورده‌های نفتی و مواد غذایی را با لیره لبنان به حزب‌الله بدهد، اگرچه خودش به دلار و یورو نیاز دارد.

او گفته است اگرچه ایران خودش به"ارز و یورو و دلار" نیاز دارد، اما حاضر است به حزب‌الله در ازای لیره لبنان نفت و مشتقات آن را بفروشد، بدون آنکه حزب‌الله مجبور باشد هزینه آن را با دلار بدهد.نصرالله در سخنان امروز خود به"الگوی ایرانی" اشاره کرد که به گفته او"در زمینه بنزین و برق و بسیاری از صنایع به خودکفایی رسیده است و به کشور‌های همسایه برق و بنزین صادر می‌کند".

لبنان در آستانه خاموشی سراسری طی روزهای آتی است. بر اساس خبر میدل ایست نیوز، اکثر سوخت باقیمانده سازمان برق لبنان به پایان رسیده و شورای قانون اساسی نیز کمک مالی برای خرید سوخت به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار را به حالت تعلیق درآورده است.بحران سیاسی و اقتصادی لبنان از دو سال پیش  آغاز شد و رو به اوج نهاد. در حال حاضر این کشور یکی از سخت‌ترین دوران بی‌ثباتی را از زمان پایان جنگ داخلی در سال ۱۹۹۰ پشت سر می‌گذارد. ارزش پول ملی لبنان حدود ۹۰ درصد سقوط کرده، گرانی، تورم و بیکاری به شدت افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

خوب با همان غیر لبنان حقوق جیژه خوران حزب الله را پرداخت خواهد کرد گوه بخور،حرومزاده تروریست. بكورى چشم دشمنان 😡😡😡😡 این حرفا چیه، هر چی میخوای ببر. پول بجان نصراله دکتر سید علی ناراحت میشه اصلا صحبت پول نکن. راستی چند نفرین؟ چمدون با خودتون اوردین؟ پولها امادست موشک پوشک هم اگه کم دارین بگو. نه موشک باندازه ده سال داریم ولی یه مقدار پوشک بر بچه ها! والا خودمونم پوشک کم داریم ولی برات جور میکنم

خب راست گفته، خبر داره که حکومت این کارو براش انجام میده. اختیار دارین ، شما تشریف که نه امر بفرمایید بنزین و فراوده های اون مجانا در اختیار تونه مگه تا حالا غیر این بوده حرومزاده مفت خور انگل تازی ... خارکصده از کیسه خلیفه میبخشه 1. 353535. 2. X. S. A. ax تعجب می کنم چرا نمیاد!

آموزش شبه‌نظامیان شیعه عراقی در لبنان؛ حملات به پایگاه عین‌الاسد

ایران گاوشیردهه حزب الله مرگ بر حسن نصرالله کافر لیره چرا؟ حسن جوون که خودش از تریدل فرانتیر «طلای بعلبک» (تریاک لبنانی) و کوک صادر می‌کنه فلوریدا دلار می‌گیره، ولی وقتی می‌خواد با ج. ا. معامله کنه لیره‌ی لبنان می‌ده بهشون؟ شیطونا سردبير عزيزبه زودي خودتم ديگه به دلار نياز نداري،چاپ بي رويه دلار به اندازه دوبرابر تاريخ آمريكا فقط در شش ماه گذشته و سياستهاي پسا كرونا يك سونامي به همراه خودش مياره😉،از طرفي فرصت طلبي ايران براي نفوذ بي سابقه در لبنان كه شاه كليد تجارت زميني شرق به غرب هستش بدجوري سوزونده😂

میشه رو پای خودت بایستی! پاهام له شد بابا ایشون خیلی دست و دلباز شدن. آقا لیر چیه؟ مملکت مال خودتونه، بیاین ببرین دو سه تا هم دختر سردار به عنوان جایزه بهتون می‌دیم از تو لپ لپ دربیارین. خیلی خجالتمون می‌دید بخدا. پسر بدو چمدونا رو بیار شیخ حسن دست خالی بر نگرده. حزب_مزدوران_لبنان Why god agen khillid bary you god come go

Reza00798 این دیوث که هنوز زنده است! حسن آقا، شیره جان ایران را بلعدید. دیگه بس به فکر غارت جای دیگری باشید

روسیه در اعتراض به پیراهن تیم ملی اوکراین به یوفا نامه نوشتمسئولان فوتبال روسیه در این نامه اعلام کردند که پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین مغایر با اصول اساسی یوفا به شمار می‌رود.

راست میگه دیگه همه چیشونو ایران میده اینقدر هم عادی شده که علنا اعلام میکنن اونوقت خودمون ۶ ساعت در روز برق نداریم خاااااک خفه شو مردک مفتخور شکم گنده ،۴۳ساله از پول و مال ملت ایران نفت مفت میخوری و خودت را صاحب آب و خاک ایران میدانی ایرانیان اموالشان جلوی چشمشان به تاراج برده شود و خود در فلاکت زندگی کنند ولی منتظر هستند تا دولتی و یا کشوری بیاید و آنها را از این وضعیت نجات دهد! چنین اتفاقی نخواهد افتاد. فقط یک راه هست، مخالفان وضع موجود متحد، یک رهبر که مورد تایید ملت ایران است انتخاب و اعتصاب سراسری کنند.

اره چرا كه نه ايران نفت كه چيزي نيست براي شما از جيب ملت بيچاره پول سلاح وتمام مخارج شما مفت خورارو تامين ميكنه از طرف خودش وسردار دلها سكس شما رو تامين ميكنه (نمونش زينب سليماني ) بعد هم ما يادنداريم شما پولي بديد شايد فقط برا سكس پول ميديد ؟ 😡 همون سوخت جهنم این دنیاتون بشه واسه جزغاله شدن. مثل همون انفجار بیروت‌تون

حسن_نصرالله گوه اضافی خورده است

دومینیک راب: به ایران اجازه دستیابی به توانایی‌های هسته‌ای داده نشودوزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی مدعی شد که این کشور به دنبال دستیابی به توافق 'قوی‌تر و طولانی‌تر' با ایران می‌گردد. زر مفت نزن معلومه که نمیدید.کدوم انسانِ عاقلی مرغی که تخم طلا میزاره رو سَر میبُره؟؟ دوپینگ راپ غلط کرده گوه خورده با ظریف و حسن و اسحق ....

همتی: اگر به رییسی ۵ دقیقه وقت داده‌اند به من هم ۲۰ دقیقه فرصت دهندهمتی: اگر به رییسی ۵ دقیقه وقت داده‌اند به من هم ۲۰ دقیقه فرصت دهند عبدالناصر همتی: ۲۹ بار با بردن اسم بنده به من تهمت زدند با توجه به اینکه به رقیب اصلی بنده ۵ دقیقه فرصت اضافی داده شد، باید ۲۰ دقیقه فرصت اضافی برای پاسخگویی به بنده هم اختصاص یابد. ادمین لطفا جناب را به اول اسم اقای همتی اضافه کنید ممکن است ایشان بهشون بر بخوره جناب_آقای_همتی مرتیکه هیچی نداره باور نمیکنم یه عده بخوان این رای بدن ببخشید آقای همتی گفتن پاسخ به تهمت و افترا به شما گفتن که قیمت دلار مقصرید خب واقعا مقصرید به رئیسی گفتن شش کلاس سواد داری یا گفتن سندروم پست بیقرار داری اخه این شد منطق به جای اینکه پاسخگوی مردم باشید با میگید به من 20 دقیقه وقت بدید؟ در این باره پاسخگو باشید

کاملا هریس در سفر به گواتمالا شهروندان را به ماندن در این کشور تشویق کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

٨ عامل تاثیرگذار بر بازگشت شاخص بورس به مدار رشدتهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه به عوامل تاثیرگذار در بهبود روند معاملات بورس اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد مقدار ریسکی که اکنون در رابطه با انتخابات در بازار سرمایه وجود دارد، پس از برگزاری انتخابات و مشخص شدن رییس‌جمهوری از بین برود و شاهد رونق در معاملات بازار سهام باشیم. دروغ بس است همین دروغ ها حکومت ایران ایران را نابود می کنید دنیا و آخرتتان را هم نابود می کنید خدای عالم فرمود : دروغ گویان بزرگترین گناه بزرگ است که هرگز بخشیده نمی شود و در دنیا و آخرت از نابود شده ها رانده شده های درگاه خدا هستند بعد هم دروغ گویان به بهشت برزخ ابدی نمیشه

لبنان درگیر بحران عمیق مالی و کمبود کالاهای اساسی مانند دارو و نفت است.واحد رسانه امنیتی عراق اعلام کرد پدافند هوایی پایگاه «عین‌الاسد»، به‌عنوان مقر نظامیان امریکایی در استان الانبار به مقابله با دو هواپیمای بدون سرنشین برخاسته و آن‌ها را سرنگون کرده است.Aa بعد از اعتراض‌های پراکنده مقام‌های روسی، این کشور روز سه‌شنبه رسما در نامه‌ای به یوفا نارضایتی خود را از طرح پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین ابراز کرد.به گزارش ایسنا، دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس روز سه شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری العربیه با اشاره به مذاکرات بر سر احیای برجام گفت: ما درخصوص پیشرفت‌های حاصله در مذاکرات وین درحال همکاری نزدیک با شرکای سعودی مان هستیم.

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد در همین رابطه گفت که می‌تواند به ایران برود و از ایران بنزین، نفت و گازوئیل، مواد پتروشیمی و مواد غذایی را با لیره لبنان وارد کند. او گفته است اگرچه ایران خودش به"ارز و یورو و دلار" نیاز دارد، اما حاضر است به حزب‌الله در ازای لیره لبنان نفت و مشتقات آن را بفروشد، بدون آنکه حزب‌الله مجبور باشد هزینه آن را با دلار بدهد. بنا به اعلام «ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش» به رهبری ایالات متحده امریکا، حمله هوایی به پایگاه عین‌الاسد دقایقی پس از هجوم موشکی نیمه‌شب به نزدیکی فرودگاه بغداد صورت گرفته، اما تلفات و آسیبی در پی نداشته است. نصرالله در سخنان امروز خود به"الگوی ایرانی" اشاره کرد که به گفته او"در زمینه بنزین و برق و بسیاری از صنایع به خودکفایی رسیده است و به کشور‌های همسایه برق و بنزین صادر می‌کند". اوکراینی‌ها در پیراهن خود نقشه این کشور را طراحی کرده‌اند که در آن شبه جزیره کریمه هم بخشی از اوکراین نشان داده شده است. لبنان در آستانه خاموشی سراسری طی روزهای آتی است. ارتباط این نبردهای هوایی با ایران برخی منابع عراقی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت سال جاری به خبرگزاری «رویترز» گفتند که شبه‌نظامیان وابسته به ایران استراتژی خود در نوع اجرای حمله به نیروهای آمریکایی را تغییر داده‌اند؛ بدین ‌ترتیب که ایران با ایجاد ساختار جدیدی در گروه‌های شبه‌نظامی عراقی، صدها تن جنگجویان متحد خود را از میان آن‌ها انتخاب کرده و یگان‌های کوچکتر، اما به شدت معتقد و متعهد به خود را تشکیل داده است. بر اساس خبر میدل ایست نیوز، اکثر سوخت باقیمانده سازمان برق لبنان به پایان رسیده و شورای قانون اساسی نیز کمک مالی برای خرید سوخت به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار را به حالت تعلیق درآورده است.

بحران سیاسی و اقتصادی لبنان از دو سال پیش  آغاز شد و رو به اوج نهاد. آن‌ها از افسران «نیروی قدس سپاه پاسداران ایران»، به‌عنوان مسئول فعالیت گروه‌های نیابتی متحد این کشور در خارج دستور می‌گیرند. روسیه در سال ۲۰۱۴ با لشکرکشی نظامی به کریمه این شبه جزیره را به خاک خود ضمیمه کرد. در حال حاضر این کشور یکی از سخت‌ترین دوران بی‌ثباتی را از زمان پایان جنگ داخلی در سال ۱۹۹۰ پشت سر می‌گذارد. ارزش پول ملی لبنان حدود ۹۰ درصد سقوط کرده، گرانی، تورم و بیکاری به شدت افزایش یافته است. گروه‌های شیعی عراقی تحت فرمان او عمل می‌کردند. جامعه بین‌المللی و نهادهای مالی مانند بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول کمک مالی به لبنان را به انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی عمیق و تشکیل دولت مستقل از نفوذ احزاب و گروه‌های سیاسی مشروط کرده‌اند. طبق مقررات یوفا شعارها و جملاتی که حاوی پیام‌های سیاسی، مذهبی و یا نژادی باشد در لباس تیم‌های مختلف جایی ندارد. در ماه فوریه ۲۰۲۱ اعلام شد که برای نخستین بار در تاریخ لبنان نرخ تورم این کشور از ۱۴۵درصد گذشته است. این دو مسئول امنیتی عراقی در ادامه مصاحبه خود با رویترز همچنین اظهار داشته‌اند: «دست‌کم ۲۵۰ تن از جنگجویان عراقی در ماه‌های مختلف سال ۲۰۲۰ به لبنان رفته و توسط اعضای حزب‌الله این کشور و همچنین کارشناسان سپاه پاسداران ایران در زمینه استفاده از پهپاد، پرتاب انواع موشک، بمب‌گذاری و انتشار اخبار مربوط به عملیات در شبکه های اجتماعی آموزش دیده‌اند.

نهاد پژوهش‌های اقتصادی تریدینگ اکونومیکس اعلام کرد که نرخ تورم لبنان در دوره ۱۲ ماه منتهی به دسامبر ۲۰۲۰ به ۸/ ۱۴۵ درصد رسید که این نرخ تورم در مقایسه با دوره زمانی مشابه منتهی به ماه قبل ۳/ ۱۲درصد بیشتر شده است. لبنان که پیش‌تر نیز درگیر بحران ارزی شده بود پس از انفجار مرگبار بندر بیروت با شرایط پیچیده‌تری مواجه شده و بسیاری از کارشناسان گفته‌اند وضعیت اقتصادی این کشور در ماه‌های پیش رو بدتر خواهد شد. گفتنی است؛ مراکز حضور نیروهای آمریکایی در عراق طی ماه‌های گذشته بارها مورد حمله قرار گرفته است و ایالات متحده اکثرا گروه‌های وابسته به ایران را عامل این حملات دانسته است. تیم ملی فوتبال اوکراین در گروه سی این رقابت‌ها با تیم‌های اتریش، هلند و مقدونیه شمالی همگروه است. از زمان جنگ داخلی لبنان در سه دهه قبل تاکنون هیچ گاه تورم این کشور سه رقمی نشده بود. در همین زمینه: .