حساب‌های بانکی رضا خندان مسدود شده است | DW | 08.02.2021

20/11/1399 03:22 ب.ظ

رضا خندان، همسر نسرین ستوده به دویچه‌وله گفت، سه هفته است که حساب‌های بانکی‌اش مسدود شده‌اند. هشت ماه پیش نیز حساب‌های بانکی نسرین ستوده بسته شده بودند. در پرونده هیچ کدام از این دو فعال حقوق بشر اتهام مالی وجود ندارد.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده به دویچه‌وله گفت، سه هفته است که حساب‌های بانکی‌اش مسدود شده‌اند. هشت ماه پیش نیز حساب‌های بانکی نسرین ستوده بسته شده بودند. در پرونده هیچ کدام از این دو فعال حقوق بشر اتهام مالی وجود ندارد. رضا خندان، فعال حقوق بشر به دویچه‌وله گفت که از حدود سه هفته پیش حساب‌های بانکی او مسدود شده‌اند. او تاکید می‌کند که در پرونده قضاییش"هیچگونه محکومیت مالی وجود ندارد و هیچ اتهامی که منجر به مسدود شدن حساب بانکی شود، متوجه او نیست".

او افزود، حدود هشت ماه پیش هم حساب‌های بانکی همسرش نسرین ستوده بسته شدند و تمامی پیگیری‌هایی که وکیل او و همسرش و همچنین خود نسرین ستوده در زمان مرخصی‌اش از زندان در این باره انجام دادند، بی‌نتیجه بوده است.تنها چیزی که به نسرین ستوده گفته شده این است که"این کار با دستور دادستانی انجام گرفته است". درمورد رضا خندان هم گفته شده که قاضی اجرای احکام اوین دستور بستن حساب‌های او را صادر کرده است.

رضا خندان تصریح کرد: «با این کار عملا زندگی خانواده‌ها را مختل کرده‌اند. الان ما حتی به یارانه‌هایی که به حساب من ریخته می‌شود هم دسترسی نداریم.»او گفت که در حال حاضر برای انجام امور بانکی از حساب‌های آشنایان و دوستانش استفاده می‌کند اما اگر پولی به حسابش واریز شود، عملا بلوکه می‌شود. او افزود که این موضوع را از طریق وکیلش پیگیری خواهد کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کلیه حساب‌های بانکی «رضا خندان» مسدود شدما هم ک گاگول

افشای حساب‌های بانكی خامنه‌ای در موسسه «قرض‌الحسن» حزب‌الله لبنان«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» به اسنادی دست یافته که اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی دفتر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران و نهادهای ایرانی مختلف در

سود بین بانکی به ۱۹.۷ درصد کاهش یافترئیس کل بانک مرکزی گفت: در پایان هفته گذشته با اقداماتی که بانک مرکزی در مدیریت بین بانکی خصوصا استفاده از عملیات ریپو انجام داد، میانگین نرخ سود بین بانکی به ۱۹.۷ درصد کاهش یافت. تازه شعار هم ميدين هفته بانكداري بدون ربا اسلامي مبارك باد بادك خدا میدونه واسه جیب کدوم بیچاره ای کیسه دوختن . اون از سهامدارا حال هم که .... . maximusAJ1979 عجب

مسدود کردن حساب بانکی ناهید خداجو، از فعالان صنفی کارگریقانون باید اجرا بشه ایران وایر 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

شناسایی ۵۰۰ هزار حساب بانکی در حوزه قماررئیس کل بانک مرکزی ضمن بیان اینکه با همکاری قوه قضائیه بیش از۲۰۰۰ کارت بانکی که در مراکز قمار استفاده می‌شد، شناسایی و باطل شده‌اند، گفت: همچنین ۵۰۰ هزار کارت و حساب بانکی نیز شناسایی شده که قرار است در سه مرحله اخطار، هشدار و پیگیری قضایی با دارندگان حساب‌ها برخورد شود. جون!!! ضربتی بکشیم بالا!!! بودجه کمه! درگاه شاپرک اصل کاره بازم بجای حل مسئله رفتید سراغ قربانی؟ مصادره کنید

تصویری از گذشته: رضا خندان و نسرین ستوده در سال ۲۰۱۳ میلادی

رضا خندان، فعال حقوق بشر به دویچه‌وله گفت که از حدود سه هفته پیش حساب‌های بانکی او مسدود شده‌اند. او تاکید می‌کند که در پرونده قضاییش"هیچگونه محکومیت مالی وجود ندارد و هیچ اتهامی که منجر به مسدود شدن حساب بانکی شود، متوجه او نیست".

او افزود، حدود هشت ماه پیش هم حساب‌های بانکی همسرش نسرین ستوده بسته شدند و تمامی پیگیری‌هایی که وکیل او و همسرش و همچنین خود نسرین ستوده در زمان مرخصی‌اش از زندان در این باره انجام دادند، بی‌نتیجه بوده است.تنها چیزی که به نسرین ستوده گفته شده این است که"این کار با دستور دادستانی انجام گرفته است". درمورد رضا خندان هم گفته شده که قاضی اجرای احکام اوین دستور بستن حساب‌های او را صادر کرده است.

رضا خندان تصریح کرد: «با این کار عملا زندگی خانواده‌ها را مختل کرده‌اند. الان ما حتی به یارانه‌هایی که به حساب من ریخته می‌شود هم دسترسی نداریم.»او گفت که در حال حاضر برای انجام امور بانکی از حساب‌های آشنایان و دوستانش استفاده می‌کند اما اگر پولی به حسابش واریز شود، عملا بلوکه می‌شود. او افزود که این موضوع را از طریق وکیلش پیگیری خواهد کرد.

رضا خندان ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ به اتهام"اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی"،"تبلیغ علیه نظام" و"اشاعه و ترویج بی‌حجابی در جامعه" بازداشت و دوم دی ماه همان سال با قرار کفالت از زندان آزاد شد.

همسر او نسرین ستوده، وکیل و مدافع حقوق بشر از خرداد ۱۳۹۷ برای گذراندن ۱۲ سال حکمش در زندان است.