حساب‌های کاربری با بیش از ۵هزار مخاطب با نظارت قضایی مواجه می‌شوند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورای ‌عالی فضای مجازی طی مصوبه‌ای با هدف «مقابله با نشر اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع در فضای مجازی» نهادهایی چون قوه قضاییه، وزارت فرهنگ، صداوسیما و وزارت خارجه را موظف به کنترل مطالب به محض انتشار در «درگاه‌های نشر» کرده‌ است. اطلاع_رسانی

»، براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی جمهوری اسلامی، قوه قضاییه موظف است با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا ۲۷ اردیبهشت‌ ۱۴۰۰ نسبت به ارایه «لایحه قضایی مقابله با اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع با پوشش همه ابعاد» اقدام کنند.

هم‌چنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است تا ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، درگاه‌های نشر پرمخاطب را شناسایی و احراز هویت کند. در بند دیگری از این مصوبه، وزارت ارشاد موظف به تهیه نظام مستندسازی اقدام حقوقی و مقابله با سوءعملکرد و عدم همکاری سکوهای نشر خارجی در زمینه اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع با همکاری دادستانی کل کشور و وزارت خارجه است.

طبق این مصوبه، پلتفرم‌های نشر باید ساز و کار لازم برای تشخیص اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع دریافتی قبل از انتشار، اعم از رویه‌های انسانی یا ماشینی، موسوم به «تعدیل محتوا» یا اتصال به سامانه‌های راستی آزمایی مرجع را ایجاد کنند. هم‌چنین به محض اطلاع از انتشار اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع، نسبت به حذف و درج توضیحات اقدام و از رویه‌ها و سامانه‌های گزارش‌دهی فوری به مراجع ذی‌ربط استفاده کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شرکت توئیتر صدها حساب کاربری مرتبط با ایران، روسیه و ارمنستان را حذف کرد♦️ شرکت توئیتر صدها حساب کاربری مرتبط با ایران، روسیه و ارمنستان را حذف کرد به گفته توئیتر ۲۳۸ مورد از این حساب‌‌ها به ایران ربط داشتند و اغلب آنها به خاطر تخلف از سیاست‌های توئیتر حذف شدند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فیسبوک حساب‌های جعلی مرتبط با سازمان مجاهدین را حذف کردفیسبوک می‌گوید که در مجموع بیش از ۳۰۰ حساب، صفحه و گروه در فیسبوک و اینستاگرام در این راستا حذف شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فیسبوک صدها حساب کاربری جعلی مرتبط با سازمان مجاهدین را مسدود کرد | DW | 07.04.2021فیسبوک از حذف صدها حساب کاربری جعلی وابسته به سازمان مجاهدین و مسدود کردن یک مزرعه_ترول در آلبانی خبر داده است. سازمان مجاهدین مسدود شدن حساب‌های کاربری اعضای خود را تکذیب کرده است. منافقین منفورترین گروههای ضد مردمی و جنایتکار هستند اگه ح داشته باشن چ گوهی می خورن؟ یه مشت تروریست بی پدر و مادرن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پلیس سائوپائولو به یک بار زیرزمینی با بیش از ۱۰۰ مشتری حمله کردپلیس برزیل در عملیاتی علیه میهمانی‌های غیرقانونی در دوران شیوع کرونا، با ورود به یک بار در شهر سائوپائولو با بیش از ۱۰۰ مشتری در این مکان مواجه شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »