حزب‌الله لبنان از ورود دومین کشتی حامل سوخت ایران خبر داد | DW | 24.09.2021

02/07/1400 08:52:00 ق.ظ

حزب‌الله لبنان ورود دومین کشتی حامل گازوئیل از ایران را اعلام کرد. کشتی ایرانی به بندری در سوریه رفته است تا محموله آن به لبنان انتقال ‌یابد. نخست‌وزیر لبنان ورود محموله‌ سوختی ایران را نقض حاکمیت این کشور دانست.

شبکه المنار, حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان ورود دومین کشتی حامل گازوئیل از ایران را اعلام کرد. کشتی ایرانی به بندری در سوریه رفته است تا محموله آن به لبنان انتقال ‌یابد. نخست‌وزیر لبنان ورود محموله‌ سوختی ایران را نقض حاکمیت این کشور دانست.

حزب‌الله لبنان ورود دومین کشتی حامل گازوئیل از ایران را اعلام کرد. کشتی ایرانی به بندری در سوریه رفته است تا محموله آن به لبنان انتقال ‌یابد. نخست‌وزیر لبنان ورود محموله‌ سوختی ایران را نقض حاکمیت این کشور دانست.

رویترز در ادامه گزارش خود آورده است که نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان ورود محموله‌های سوختی ایران را نقض حاکمیت لبنان دانسته است.حزب‌الله لبنان که در سال ۱۹۸۲ توسط نیروهای ایرانی تاسیس شد، ماه گذشته خبر ورود اولین کشتی حامل سوخت از ایران  را داده بود. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدانفجار سهمگینی که در روز سه‌شنبه چهارم اوت در بیروت رخ داد، می‌تواند پیامدهای گسترده سیاسی، اجتماعی و امنیتی در پی داشته باشد.دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانیسفر امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، به لبنان برای کمک به آسیب‌دیدگان با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

نخست وزیر محکوم می‌کنه ولی از همین سوخت ایران استفاده می‌کند این نشان قدرت ایران و حزب‌الله لبنان است نخست وزیر گوه خورد که بگه نقض حاکمیته عرضه داری دست از دستمال کشی بردار برا مردم و کشور سوخت تهیه کن فقط من تو فکر اینم که پولشو به ایران میدن؟؟ لكي يتأكد اللبنانيون و العالم بأن سماحة السيد حسن نصرالله يحب و يحترم و يعز جميع الناس من كل الأطياف و الديانات و المذاهب في لبنان العزيزة الغالية دون استثناء

اینبار هم مخازن گازوئیل، آتیش میگیرن :)) تا وقتی مکرون حزب الله رو افسار نزنه، وضعیت لبنان از این هم بدتر میشه رسانه های بیگانه که بیشتر حکم اپوزیسیون را دارند تا یک خبر گذار هنر شون شده (کپی و پیست) خبرگزاری های سپاه (فارس و تسنیم ) اونا هم تیز تر از این ببو گلابی ها هستند اینا را میفرستند دنبال آبنبات چوبی. خود منبع خبر یک عکس تزیینی گذاشته و درستی خبر مخدوشه بعد زارت اینجا..

باپامی کشند..بادست پس می زنند دمش گرم! غرب بیجا کرده هی بخواد دیکته بکنه بقیه چکار کنن. عاشق پناهنده هایید. هم ژست انسان دوست میگیرید تا بیشتر جذب بشن، هم با حقوق پایین میفرستیدشون سر اون همه شغلی که هر سال تولید میکنید! وزیر کار آلمان بود که گفته بود اگه این کارها اشغال نشن اقتصادمون میخوابه. به کوری چشم بدخواهان ملت ایران و لبنان خصوصا رسانه روسیاه آلمان هیتلری

تایید «ورود» واکسن فایزر ساخت بلژیک به ایران یک سال پس از منع خامنه‌ایحیدر محمدی، مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت اعلام کرده است که این ایران واکسن فایزر- بیونتک را تائید کرده و قرار است 2 میلیون ولی فقیه امام خامنه ای روحی و ارواحکم فداه فرمودند از مقصد شیطان بزرگ و انگلیس مکار ممنوع هست برای سوزوندن جیگر شماها😌😂

افزایش شدید ورود غیرقانونی مهاجران به آلمان از طریق لهستان | DW | 23.09.2021در سه هفته اول سپتامبر شمار افرادی که به طور غیرقانونی از طریق مرز لهستان وارد آلمان شده‌اند به شدت افزایش یافته است. پلیس فدرال آلمان این وضعیت را با تحولات اخیر در مرز مشترک بلاروس و لهستان مرتبط می‌داند.

ورود دو میلیون واکسن فایزر و پنج میلیون جانسون و جانسون به ایران | DW | 22.09.2021برای نخستین بار مقامات ایرانی رسما تائید کردند که دو میلیون واکسن کرونای فایزر را از کشور بلژیک وارد می‌کنند. ورود این واکسن آمریکایی-آلمانی به ایران قبلا به دلیل مخالفت آیت‌الله خامنه‌ای ممنوع شده بود. نوش دارو پس از مرگ سهراب دوباره جام زهر مار را سر کشید این رهبر نادان این واکسن ها را به سران وفرزندان ونوادگان خودشون میزنند ملت هم واکسن چینی وبرکت سهمشون میشه

مکاتبه با مجلس درباره ورود به موضوع برگ سبز خودرو/ موضوع مرگ شاهین ناصری را از مسئولان مربوطه سوال کنیددادستان کل کشور به ایلنا خبر داد؛ مکاتبه با مجلس درباره ورود به موضوع برگ سبز خودرو/ موضوع مرگ شاهین ناصری را از مسئولان مربوطه سوال کنید ۴۰ سالِ دیگه طول میکشه تا برگ سبز خودرو در دفاتر اسناد رسمی به عنوان سند خودرو شناخته بشه اگر کسی وکالت فک پلاک خواست بهش بدن!! یعنی ۴۰ سال دیگه ها😬😬😬

المیادین: محموله دیگری از سوخت ایران از مرزهای سوریه عبور کردالمیادین: محموله دیگری از سوخت ایران از مرزهای سوریه عبور کرد شبکه لبنانی المیادین اعلام کرد که کاروان دیگری از کامیون‌های حامل سوخت ایران از مرز سوریه عبور کرد و اکنون به سمت لبنان در حال حرکت است.

ایران: مذاکرات برجامی تا پیش از نوروز از سر گرفته می‌شودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از احیای مذاکرات برجامی تا پیش از نوروز امسال خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری رویترز صبح روز جمعه ۲ مهر (۲۴ سپتامبر) به نقل از کانال تلگرامی شبکه تلویزیونی"المنار" گزارش داد دومین کشتی حامل گازوئیل برای تامین نیازهای سوختی لبنان وارد بندر بانیاس سوریه شده است.دوز از بلژیک وارد این کشور شود.یکی از گذرگاه‌های مرزی میان لهستان و آلمان در هفته‌های اخیر تعداد کسانی که به شکل غیرقانونی از گذرگاه‌های مرزی لهستان وارد آلمان شده‌اند یا به طریقی از این مرز عبور کرده‌اند به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران گفته است به طور کلی شش واکسن کرونا از جمله واکسن فایزر مجوز مصرف در ایران را دریافت کردند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید به گفته این شبکه تلویزیونی وابسته به حزب‌الله لبنان انتقال سوخت کشتی ایرانی"بحران فلج‌کننده انرژی لبنان" را کاهش خواهد داد. رویترز در ادامه گزارش خود آورده است که نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان ورود محموله‌های سوختی ایران را نقض حاکمیت لبنان دانسته است. Advertisement مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران در خصوص واكسن‌های وارداتی گفته است: «در حال حاضر 6 واكسن اسپوتنیك، بعضی از سایت‌های آسترازنكا ، سینوفارم، بهارات هند، فایزر بلژیک و جانسون‌اندجانسون آلمان در كشور مجوز مصرف اضطراری گرفته اند و به محض تطبیق در بدو ورود به كشور، اجازه مصرف خواهند داشت. سوریه و ایران مورد تحریم آمریکا قرار دارند. یکی از سخنگویان این وزارت‌خانه می‌گوید پلیس فدرال آلمان برای مقابله با این پدیده با نهادهای لهستان همکاری تنگاتنگی دارد. حزب‌الله لبنان نیز از سوی ایالات متحده به عنوان گروهی تروریستی شناخته می‌شود. خامنه‌ای در آن‌ زمان، ورود واکسن‌های تولید آمریکا و بریتانیا را عامل اصلی فاجعه معرفی کرده بود. حزب‌الله لبنان که در سال ۱۹۸۲ توسط نیروهای ایرانی تاسیس شد، ماه گذشته خبر ورود اولین کشتی حامل سوخت از ایران  را داده بود. واکسن کرونای بیون‌تک- فایزر محصول مشترک دو شرکت آلمانی و آمریکایی است، واکسن شرکت مدرنا تولید آمریکا و واکسن اکسفورد آسترازنکا هم تولید مشترک بریتانیا و سوئد است که قبلا مجوزهای بین‌المللی را دریافت کرده‌اند.

  رویترز هفته پیش نیز در ارتباط با ورود اولین محموله سوختی ایران گزارش داده بود که محموله توسط کامیون و با اسکورت مسلحانه گروه حزب‌الله از طریق سوریه وارد خاک لبنان می‌شود. پیش‌تر روزنامه «شرق» در گزارشی اعلام کرد که «موسسه برکت»، برای پیش‌فروش 120 میلیون دوز واکسن برکت یک میلیارد دلار از «محل اعتبارات دولتی» دریافت کرده است. به گفته پلیس فدرال، شهر فرانکفورت (اودر) در این ایالت مرکز اصلی تردد مهاجرانی است که از راه‌های زمینی یا از طریق پل‌های راه‌آهن از لهستان خود را به آلمان می‌رسانند. این کار به دلیل دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران انجام می‌گیرد. وزیر انرژی لبنان ولی اعلام کرده بود هیچ‌گونه مجوزی برای واردات سوخت از ایران از سوی این وزارت‌خانه صادر نشده است. ادامه این کشمکش ها برای تامین واکسن در حالی صورت گرفته است که وضعیت کرونا در ایران به گفته وزیر بهداشت این کشور، «فاجعه» است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید لبنان حدود دو سال است که درگیر بحران اقتصادی شدیدی شده است. دولت لوکاشنکو در اقدامی تلافی‌جویانه که با انتقادهای بین‌المللی شدیدی روبرو شده مرزهای خود با کشورهای لیتوانی، لهستان و لتونی را باز گذاشت تا مهاجرانی که اغلب از افغانستان، سوریه و عراق هستند بتوانند وارد اتحادیه اروپا شوند. نیمی از جمعیت شش میلیونی این کشور در فقر زندگی می‌کنند.. این مقام ایرانی در ادامه در ارتباط با ورود واکسن‌های"آمریکایی و بریتانیایی" هم گفته است برای واردات دو میلیون واکسن فایزر در"یکی دو ماه آینده" از کشور بلژیک به ایران اقدام می‌شود.

بانک جهانی وضعیت لبنان را یکی از شدیدترین بحران‌های مالی در عصر مدرن خوانده است. ارزش پول ملی این کشور تا ۹۰ درصد سقوط کرده و سیستم مالی را از هم پاشیده است. است. حدود ۷۵ درصد مهاجران غیرقانونی که در مناطق مرزی آلمان و لهستان بازداشت شده‌اند گفته‌اند، از بلاروس وارد اتحادیه اروپا شده اند. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی انفجار سهمگینی که در روز سه‌شنبه چهارم اوت در بیروت رخ داد، می‌تواند پیامدهای گسترده سیاسی، اجتماعی و امنیتی در پی داشته باشد. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی هنوز شمار رسمی کشته‌شدگان اعلام نشده است. من 9 استان را رفتم و تمام آی‌سی‌یو‌های آن را دیده‌ام. برخی از منابع آگاه در لبنان شمار قربانیان را ۱۵۰ تا ۱۸۰ نفر تخمین می‌زنند. استفاده ابزاری بلاروس از مهاجران دولت لهستان حکومت لوکاشنکو را متهم کرده که مهاجران را به شکل سازمان‌یافته به مرزهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌فرستد. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ ورود بیش از ۱۸ میلیون دوز واکسن به گفته کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر تاکنون ۱۶ محموله شامل ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار دوز واکسن توسط ۱۸ پرواز به کشور منتقل شده است.

دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی ناكارآمدی دولت و فساد گسترده در لبنان بار دیگر خود را در مدیریت اوضاع نابسامان پس از فاجعه بیروت به نمایش گذاشت.» او در این نشست در حالی از واکسینه‌شدن 50 درصدی شهروندان ایران خبر داد که منتقدان می‌گویند آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت با سخنان بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در تضاد است. مخالفان تصاویر مقوایی میشل عون رئیس جمهوری، حسن نصرالله رهبر حزب‌الله و حسان دیاب نخست‌وزیر لبنان را به دار آویختند. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی سفر امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، به لبنان برای کمک به آسیب‌دیدگان با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده است. واکسن‌هایی که در ایران برای شهروندان تزریق می‌شوند دارای دو دوز هستند. لهستان و بلاروس هر یک دیگری را مسئول مرگ این پناهجویان معرفی می‌کنند. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی ناآرامی‌های روزهای اخیر به درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس در بیروت انجامید. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی تظاهرکنندگان خشمگین دست به اشغال ساختمان وزارت خارجه لبنان زدند. با مقایسه این آمار و ارقام، به نظر می‌رسد وزیر بهداشت ایران شمار دوز های تزریق شده واکسن کرونا را به‌عنوان افراد واکسینه‌شده اعلام کرده است. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ تعداد واکسن‌های ایرانی"بیش از واکسن‌‌های جهان" مدتی پس از آغاز همه‌گیری کرونا در سراسر جهان، هر از چند گاهی مقامات ایرانی از یک واکسن رونمایی می‌کردند.

دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی مخالفان با نصب پلارکاردهایی خواهان خروج نظامیان و تسلیحات از شهر بیروت شدند. ۲۰ ژوئن: روز جهانی پناهندگان و آوارگان همبستگی با آوارگان و پناهجویان از سال ۲۰۰۱ بدین سو هرسال در ۲۰ ژوئن مراسمی به‌مناسبت روز جهانی پناهندگان و آوارگان در کشورهای گوناگون جهان برگزار می‌شود. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی به گفته منابع رسمی، در درگیری‌های دیروز یک مامور پلیس کشته و ۱۴ غیرنظامی زخمی شده‌اند. این آمار در حالی منتشر می‌شود که پیشتر مقامات ایرانی اظهار کرده بودند که آمار رسمی سه تا هفت برابر بیشتر از ارقام اعلام شده است. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان دست به پرتاب گاز اشک‌آور زد. مخالفان نیز در مقابل گاز اشک‌آور را به سوی ماموران پرتاب کردند. ۲۰ ژوئن: روز جهانی پناهندگان و آوارگان شمار آوارگان جهان خشونت و تجاوز، تعقیب و آزار و نقض حقوق بشر در بسیاری از کشورها از علل اصلی افزایش شمار آوارگان جهان است. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی معترضان می‌گویند دیگر خواهان اصلاحات نیستند و باید با یک انقلاب تمامی سیاستمداران را از کار برکنار کرد. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ تحویل دهنده ۵۰ میلیون دز واکسن، معاون رئیس‌جمهور شد محمد مخبر، رئیس پیشین ستاد اجرایی فرمان امام که اکنون معاون رئیس‌جمهور شده است در ۲۶ تیر ادعا کرد که تا پایان شهریور۵۰ میلیون دوز واکسن برکت تحویل داده می‌شود.

دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی مجروحان نا‌آرامی‌های اخیر به بیمارستان‌های بیروت منتقل شدند. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی تصویر میشل عون، رئیس جمهوری لبنان، زیر پای معترضان. ۲۰ ژوئن: روز جهانی پناهندگان و آوارگان شمار آوارگان در کدام کشورها بیشتر است؟ دوسوم آوارگان تنها از پنج کشور جهان هستند: سوریه، افغانستان، سودان جنوبی، میانمار و سومالی. مخالفان میشل عون را حامی حزب‌الله لبنان می‌دانند. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی نیروهای امدادی در حال کمک‌رسانی به معترضان مجروح در بیروت هستند. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی هزاران نفر در بیروت خواستار برکناری دولت و سیاستمداران فاسد شدند. در مجموع از ۲،۲ میلیون پناهنده سودان جنوبی ۸۰۰ هزار نفر در اوگانادا بسر می‌برند. در حالی که فعلا روزانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر بر اثر کرونا جان می‌دهند، او مشخص نکرد دقیقا منظورش از چند ماه و"مرحله نهایی" چیست.

دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی در نا‌آرامی‌های اخیر در بیروت زنان حضوری گسترده داشتند. دولت و حزب‌الله هدف آتش خشم معترضان لبنانی با راکت تنیس علیه گاز‌اشک‌آور در همین زمینه: .