حزب طرفدار غرب با فاصله اندکی پیشتاز انتخابات مقدونیه شمالی است

27/04/1399 10:23 ب.ظ

حزب طرفدار غرب با فاصله اندکی پیشتاز انتخابات مقدونیه شمالی است حزب «دموکرات‌های سوسیال» (یا سوسیال دموکرات‌ها) که یک حزب حامی غرب به شمار می رود، در انتخابات مقدونیه شمالی اعلام پیروزی کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. حزب «دموکرات‌های سوسیال» (یا سوسیال دموکرات‌ها) که یک حزب حامی غرب به شمار می رود، در انتخابات مقدونیه شمالی اعلام پیروزی کرد. این حزب ۳۶ درصد آرا را به دست آورده و فقط دو کرسی از حزب رقیب، پیش است.

حزب راست میانه ۳۴ درصد آرا را به دست آورد. پارلمان مقدونیه شمالی ۱۲۰ کرسی دارد.

سایت کمیسیون انتخابات مقدونیه روز چهارشنبه ۲۵ تیر ساعاتی پس از بسته شدن مراکز اخذ رای هدف یک حمله سایبری قرار گرفت و برای چند ساعت غیرفعال شد. این امر موجب تاخیر در اعلام نتایج انتخابات شد. کمیسیون انتخابات اوایل صبح پنجشنبه گفت که با شمارش حدود ۹۴ درصد آرا، حزب دموکرات‌های سوسیال ۳۶ درصد آرا را بدست آورده است و پس از آن سازمان انقلابی مقدونیه داخلی-حزب دموکرات اتحاد ملی مقدونیه ۳۴ درصد آرا را دارد. گروه قومی ائتلاف دموکراتی آلبانیایی برای ادغام نیز ۱۱ درصد را بدست آورده است و یک ائتلاف کوچکتر از احزاب قومی آلبانیایی نیز نزدیک به ۹ درصد آرا را دارند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

«احکام اعدام برای ارعاب است اما خیزش بعدی قطعی است» | DW | 15.07.2020یک تحلیلگر مسایل سیاسی در تهران که حال و روز جامعه را از نزدیک زیر نظر دارد می‌گوید تصور جمهوری اسلامی این است که می‌تواند با مجازات اعدام جلوی موج بعدی اعتراض‌ را بگیرد. اما علیرغم این ارعاب خیزش بعدی قطعی است.

تاکنون ردی از پرت شدگی «سها رضانژاد» پیدا نشده استتاکنون ردی از پرت شدگی «سها رضانژاد» پیدا نشده است کارشناس عملیات جمعیت هلال‌احمر گلستان با اشاره به جزییات عملیات جستجو و نجات زن گمشده در ارتفاعات جهان نمای کردکوی پس از شش روز، گفت: تاکنون هیچ ردی از ‌پرت شدگی این فرد از صخره مشاهده نشده است.

تغییرات اقلیمی: موج گرمای سیبری 'گواه روشن' گرمایش استآنچه که خیلی از دانشمندان را نگران می کند این است که اقلیم جدیدی که در حال ورود به آن هستیم به آن معنی است که بسیاری نقاط اکنون درحال تجربه کردن شرایطی هستند که ورای چیزی است که اکوسیستم های بومی - یا در واقع جوامع انسانی - برای تحمل آن تکامل یافته اند.

علی اف: ارمنستان یک دولت فاشیستی است

وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویمروحانی: وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویم

درآمد سال جاری کشور مبلغ نازل 2 میلیارد دلار است

صدای آمریکا - بررسی نتایج برگزاری انتخابات در مقدونیه شمالی حاکی است حزب حامی غرب با فاصله‌ای اندک پیشتاز است که برای تشکیل دولت کافی نیست. مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی در این کشور پیش‌بینی شده است.

حزب «دموکرات‌های سوسیال» (یا سوسیال دموکرات‌ها) که یک حزب حامی غرب به شمار می رود، در انتخابات مقدونیه شمالی اعلام پیروزی کرد. این حزب ۳۶ درصد آرا را به دست آورده و فقط دو کرسی از حزب رقیب، پیش است. حزب راست میانه ۳۴ درصد آرا را به دست آورد. پارلمان مقدونیه شمالی ۱۲۰ کرسی دارد.

سایت کمیسیون انتخابات مقدونیه روز چهارشنبه ۲۵ تیر ساعاتی پس از بسته شدن مراکز اخذ رای هدف یک حمله سایبری قرار گرفت و برای چند ساعت غیرفعال شد. این امر موجب تاخیر در اعلام نتایج انتخابات شد.

کمیسیون انتخابات اوایل صبح پنجشنبه گفت که با شمارش حدود ۹۴ درصد آرا، حزب دموکرات‌های سوسیال ۳۶ درصد آرا را بدست آورده است و پس از آن سازمان انقلابی مقدونیه داخلی-حزب دموکرات اتحاد ملی مقدونیه ۳۴ درصد آرا را دارد. گروه قومی ائتلاف دموکراتی آلبانیایی برای ادغام نیز ۱۱ درصد را بدست آورده است و یک ائتلاف کوچکتر از احزاب قومی آلبانیایی نیز نزدیک به ۹ درصد آرا را دارند.

گروهی از ناظران بین المللی بر انتخابات نظارت داشتند.