حزب لیبرال‌های آلمان خواستار آزادی جمشید شارمهد شد | DW | 21.02.2022

02/12/1400 08:36:00 ب.ظ

سخنگوی سیاست خارجی حزب دموکرات‌های آزاد آلمان (لیبرال‌ها) خواستار آزادی جمشید شارمهد شد که تابعیت آلمان را دارد. در دومین جلسه دادگاه این زندانی سیاسی، او به مشارکت در چندین 'عملیات تروریستی' در ایران متهم شده است.

سخنگوی سیاست خارجی حزب دموکرات‌های آزاد آلمان (لیبرال‌ها) خواستار آزادی جمشید شارمهد شد که تابعیت آلمان را دارد. در دومین جلسه دادگاه این زندانی سیاسی، او به مشارکت در چندین 'عملیات تروریستی' در ایران متهم شده است. حزب لیبرال‌های آلمان خواستار آزادی جمشید شارمهد شد سخنگوی سیاست خارجی حزب دموکرات‌های آزاد آلمان (لیبرال‌ها) خواستار آزادی جمشید شارمهد شد که تابعیت آلمان را دارد.

در دومین جلسه دادگاه این زندانی سیاسی، او به مشارکت در چندین"عملیات تروریستی" در ایران متهم شده است.

اولریش لشته، سخنگوی امور سیاست خارجی فراکسیون حزب دموکرات‌های آزاد (FDP) در پارلمان آلمان گفته است: «جمشید شارمهد شهروند آلمانی‌ ایرانی و منتقد حکومت ایران باید در اسرع وقت آزاد شود.» این مقام حزب لیبرال‌ها آلمان افزود: «دولت پیشین آلمان اغلب سرکوب‌ها و نقض حقوق بشر در ایران را در سکوت برگزار کرد، اما ما در مقام ائتلاف سه حزب در دولت آلمان، با صراحت و صدای بلند به آن اشاره می‌کنیم.»

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید نخست گفته می‌شد که جمشید شارمهد در ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ در دبی توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ربوده و به ایران انتقال داده شد. اما روزنامه"فرانکفورتر روندشائو" آلمان به نقل از نامه‌ای که خانواده این زندانی سیاسی به آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان نوشته، گزارش کرده که جمشید شارمهد مسافر پروازی از آلمان به هند بوده است. این پرواز در تهران توقف می‌کند و به گفته خانواده شارمهد از آن زمان هیچ خبری از او در دست نبوده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گزارش تصویری؛ آتش‌سوزی بی‌سابقه در یک مجتمع مسکونی در شهر اسن آلمان | DW | 21.02.2022بامداد دوشنبه ۲۱ فوریه، یک مجتمع مسکونی چند طبقه با ۱۲۸ سکنه، در شهر اسن آلمان آتش گرفت. به دلیل طوفان آنتونیا آتش با سرعتی بی‌سابقه تمام ساختمان را در بر گرفت. با وجود دامنه گسترده حریق، حادثه تلفات جانی نداشت.

وزیر خارجه سعودی در مونیخ: ایران باید در اولویت‌های خود در منطقه بازنگری کندشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی با تاکید بر این‌که «تهران در ابتدا باید اولویت‌های خود را در منطقه تعدیل کند»، ابراز امیدواری کرد که

آلمان خواستار خروج فوری شهروندانش از اوکراین شدوزارت امور خارجه آلمان از شهروندان این کشور در اوکراین خواست هرچه زودتر خاک این کشور را ترک کنند. - خبرگزاری آناتولی اکینجی و بایراکدار روح پرفتوح توران ‌.امید واریم این بار کمر روسیه رو در اوکراین جوری بشکنه که دیگه نتونه راست بشه

تلفن‌های هوشمند در آلمان؛ تجارت پر رونق و وابستگی شهروندان | DW | 20.02.2022فروش تلفن‌های هوشمند جدید در آلمان اندکی کاهش یافته اما ۹۰ درصد استفاده کنندگان نمی‌توانند از آنها چشم‌پوشی کنند. پیش‌بینی می‌شود استفاده از تلفن هوشمند در میان شهروندان بالای ۱۶ سال در سال جاری ۴ درصد افزایش یابد.

هشدار کارشناسان در مورد وابستگی بیش از حد آلمان به چین | DW | 21.02.2022تحقیقاتی جدید نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاران آلمانی هرچه بیشتر دانش و فناوری خود را به چین منتقل کنند، وابستگی خود به این کشور را افزایش می‌دهند. مدت‌هاست که کارشناسان در مورد وابستگی شدید کشورهای غربی به چین هشدار می‌دهند.

وزیر خارجه سعودی در مونیخ: ایران باید اولویت‌های خود را در منطقه تعدیل کندشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی با تاکید بر این‌که «تهران در ابتدا باید اولویت‌های خود را در منطقه تعدیل کند»، ابراز امیدواری کرد که عربستان آخوندهای تروریست ایران بایددخالتهایشان رادرمنطقه متوقف،‌دست وپای منحوس وکثیف خودراازمنطقه جمع ودر بیت خامنه ای بتمرگندونه اینکه آقای فرحان گفت تعدیل کنند.. بدون این وبدون تعطیل شدن پروژه جنایتکارانه موشکهای_بالستیک (۲۲۳۱ )،هرتوافقی باآخوندهاتوسط جهان پاره خواهدشد .