حزب چپ سوئد نماینده ایرانی‌تبار خود را اخراج کرد

07/06/1398 05:06:00 ب.ظ

29.08.

2019 استکهلم/خبرگزاری آناتولی مقامات حزب چپ سوئد اعلام کردند که «آمنه کاکاباوه»، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان را به دلیل اظهارات"نژادپرستانه و اسلام‌ستیزانه" از این حزب اخراج کرده اند. آرون اتزلر، دبیرکل حزب چپ سوئد در نشست خبری درباره اخراج کاکاباوه گفت: به دلیل اینکه اظهارات اسلام‌‌ستیزانه کاکاباوه آسیب زیادی به سیاست های حزب وارد کرده، تصمیم به اخراج وی گرفتیم.

اتزلر با بیان اینکه این نماینده زن ایرانی‌تبار پارلمان اظهارات نادرست زیادی درباره اسلام داشته است، اضافه کرد: او ادعا کرده که در محلات حاشیه ای شهرهای سوئد خلافت اسلامی تاسیس شده است. همچنین خبر دروغین گروه های نژادپرست درباره اسلام را از شبکه های اجتماعی بازنشر کرده است. از سوی دیگر خواهان ممنوعیت نمادهای مذهبی در مدارس است و این در تناقض با سیاست حزب ما است.

کاکاباوه پیش از این نیز در سال 2016 یک ویدئوی جعلی و نژادپرستانه درباره اسلام و سومالیایی تبارها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته بود. بعدها مشخص شد که این ویدئو برای نخستین بار در سال 2014 توسط یک گروه نژادپرست نروژی مونتاژ و منتشر شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ائتلاف چپ میانه و پوپولیست‌های ایتالیا برای تشکیل دولتائتلاف حزب چپ میانه و جنبش پنج‌ستاره پوپولیست‌ها شکستی برای حزب راست‌گرای ایتالیاست که به برگزاری انتخابات زودهنگام امیدوار بود. قرار است رییس جمهوری ایتالیا تا ساعاتی دیگر درباره این موضوع سخنرانی کند.

توافق جنبش ۵ ستاره و حزب دموکراتیک ایتالیا؛ کونته نخست‌وزیر ماندلوئیجی دی مایو با انتقاد از ماتئو سالوینی گفته بود که او ائتلاف ۱۴ ماهه سیاسی در این کشور را «از برق کشیده است».

دو عضو حزب دموکرات کردستان کشته شدند

افزایش امید به تشکیل دولت حزب دموکرات و جنبش پنج ستاره در ایتالیاپیش از این گزارش ها از اختلاف نظر رهبران این دو حزب بر سر حضور جوزپه کنته در مقام نخست وزیری و لوئیجی دی مایو، رهبر جنبش پنج ستاره در مقام وزارت کشور حکایت داشت.

حزب دمکرات کردستان کشته شدن دو عضو خود توسط سپاه را تایید کرد | DW | 28.08.2019روابط عمومی قرارگاه 'حمزه سیدالشهدا' از کشته شدن 'دو مهاجم‌' وابسته به حزب دمکرات کردستان خبر داد. وبسایت حزب دمکرات کردستان ضمن تایید خبر کشته شدن این افراد نوشت که آنها در نتیجه حمله سپاه به روستاهای سردشت کشته شدند.

اجتناب آمریکا از انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» پیش از انتخابات اسرائیلنماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» را به پس از برگزاری انتخابات زود هنگام اسرائیل موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی